Revolverul lui Young si mult offtopic in legatura cu Belle Star's...

DeletedUser6410

Guest
Şi mai e o chestie. Voi n-aţi observat ceva dubios la poza aia? Apare levelul jos 42 (45). Păi chestia asta apare numai la soldaţi, iar tipul e aventurier. E clar că poza aia a fost modificată cu Photoshop-ul. Eu am crezut că sunteţi băieţi serioşi...

poza nu e midificata in photoshop deoarece cel care a facuto e saoldat de asta iti arata 42 (45). Daca nu crezi acest lucru intra pe lumea si si uitatae la Elmer Fudd
 

lord ion

West Marshal
toate armele au numele unor eroi ai "Far West-ului"
acest revolver se refera probabil la Billy the Kid, o figură simbolică a west-ului, care a murit tinar... pe la 20 de ani...
 

DeletedUser4649

Guest
Şi mai e o chestie. Voi n-aţi observat ceva dubios la poza aia? Apare levelul jos 42 (45). Păi chestia asta apare numai la soldaţi, iar tipul e aventurier. E clar că poza aia a fost modificată cu Photoshop-ul. Eu am crezut că sunteţi băieţi serioşi...

Orice soldat care se uita la inventarul cuiva va avea acel lucru scris. Nu conteaza daca acesta este inventarul propriu sau al altcuiva.

Cat despre revolver, parca pe lumile suedeze reusise cineva sa intre in admin panel si sa-si puna revolver-ul, desi nu era administrator pe lumea respectiva. Pe weststats a fost trecut la armurier din moment ce a fost demonstrata ideea ca el chiar exista in joc, chiar daca nu se stie cum poate fi gasit in momentul acesta.
 

DeletedUser

Guest
si cum explici asta ,elemer nui admin pe l5...


elemer.jpg

cele mai probalile explicatii-multiacount sau copiata din alta lume unde-i soldat
 

DeletedUser

Guest
mai bine ai intra pe l5 sau l2 si ai cauta jucatorul sa vezi ...
 

DeletedUser

Guest
am intrat pe toate lumile in afara de lumea 1 ,l-am gasit aventurier ,avea echipata arma am pus pe ea si nu arata ca la soldat ,deci rezulta ca e copiata de undeva = probabil vreo glumita
 

DeletedUser6410

Guest
am intrat pe toate lumile in afara de lumea 1 ,l-am gasit aventurier ,avea echipata arma am pus pe ea si nu arata ca la soldat ,deci rezulta ca e copiata de undeva = probabil vreo glumita

pai daca nu esti soldat nu are cum sa iti arate ca la soldat :P
 

DeletedUser

Guest
Nu sunt soldat şi nu am decât un singur cont de duelist, deci nu aveam de unde să ştiu amănuntul acela. Scuze. Îmi retrag cuvintele. Sunteţi într-adevăr băieţi serioşi... :)
 

DeletedUser

Guest
bun ,dar sa revenim la subiect cand gaseste cineva pistolul lui young sa posteze
 

DeletedUser

Guest
Am şi eu o curiozitate. A găsit/văzut cineva vreodată Revolverul lui Young? Nu cred. Atunci de ce mai apare la armurier printre arme? Ca să nu mai zic de celelalte, care apar la Secret & Rumoured. Chiar nu le văd rostul, din moment ce nu le-a găsit nimeni niciodată. Doar aşa, de fentă...
Corecţie: NU apare la Armurier, ci la ARME.

este dat 1 sau 2 revolvere dastea model Young la francezi in urma unor concursuri desfasurate pe forum :)
ca cele mai bune iteme cu aura gasite(inafara de cele date de admini) sunt Belle star derringer,Nat's Machete si Allen's Pepperbox :)..a da si Sabia lui Hernando da e mai mediatizat secretul ei
 

DeletedUser

Guest
Sincer as vrea sa am Boon's axe dar daca sunt mentionate inseamna ca exista posiblitatea sa apara.
 

DeletedUser2948

Guest
Ce va mirati ma ca Elmer are Belle Stars Derringer? Ii admin pe alte lumi si are acces la toate misiunile. Era chiar asa de greu sa dea cu ochiul la misiunea cu derringerul?

Alta explicatie: Se stie ca Elmer ii cel mai norocos user. Un /dev a spus ca se gasesc obiecte pana in 3200$(vanzare) la munci. Derringerul ii 2750$, iar cel mai scump obiect vazut pe .ro a fost de 2600$(Sp1tfire). Deci nu m-ar mira daca l-a gasit la Ataca postalionul.

Alta ipoteza: Batalie de fort, dar nu prea cred. Nu am verificat daca Elmer are lupte de fort la activ, deci aceasta ipoteza poate sa pice.

Cat despre Revolverul lui Young: A fost gasit in luptele de fort pe .fr si .it. Era un topic la salon cu toate armele gasite la luptele de fort.;)
 

lord ion

West Marshal
Ce va mirati ma ca Elmer are Belle Stars Derringer? Ii admin pe alte lumi si are acces la toate misiunile. Era chiar asa de greu sa dea cu ochiul la misiunea cu derringerul?
asta presupunind ca exista o misiune care da arma asta...
sau este, stii ceva si nu vrei sa spui...
 

DeletedUser2948

Guest
asta presupunind ca exista o misiune care da arma asta...
sau este, stii ceva si nu vrei sa spui...

:)) Ii doar o presupunere. Nu cred ca pe ro3 pot sa iau Derringerul, pt. ca am luat Sabia lui Hernandos, iar pe celelalte lumi, posibil pe ro5 sa am acces la muncile care le cere misiunea, nu prea am caracter de munci sau de noroc.

Sunt si eu curios cum l-a gasit, dar cea mai mare probabilitate este misiunea. Nu poate sa il gaseasca pe 2(3?) lumi pe care joaca la o munca.:)
 

lord ion

West Marshal
si eu pe L3 am luat decizia indianului, si am luat spada, dar pe L4, am mers pe arma alba, si ce mi-am zis eu...sa iau cealalta decizie... de la serif si maria...
deci ar putea fi deschisa o eventuala misiune
 

DeletedUser

Guest
e o misiune secreta ce nu pricepeti. nu are cum sa aiba arma pe 3 lumi diferite luata la noroc. o are si pe beta nu numai pe .ro
 

DeletedUser2948

Guest
e o misiune secreta ce nu pricepeti. nu are cum sa aiba arma pe 3 lumi diferite luata la noroc. o are si pe beta nu numai pe .ro

Pai da...

Daca nu avea facute misiunile pe ro2,ro5 si beta cred si eu ca a putut sa o obtina. Nu stiu daca si pe ro1 o are. Acum are pus echipament de aparare(cu Schofield de precizie), iar link spre inventar nu are.

Eu tind sa cred ca are arma de la cufar. Daca isi mai posteaza inca o data inventarul de pe ro2 o sa pot sa fiu 100% sigur daca are arma de la cufar, dar pana atunci sunt doar banuieli.:)
 

DeletedUser4649

Guest
Parca a scris pe forumul beta ca este o recompensa de la cele trei chei.
 
Sus