Sa invatam limba romana!

  • Autor subiect DeletedUser3941
  • Data de început

lord ion

West Marshal
unora le trebuie carte...

Aceasta tema va ramane deschisa atata timp cat se respecta in totalitate regulamentul forumului. Atentie la urmatoarele reguli:

1.4. Va rugam sa evitati reprosurile cu privire la greselile gramaticale sau de scriere ale jucãtorilor. Dacã greselile gramaticale sau de scriere ale unui jucãtor sunt atât de mari încât continutul mesajului se pierde, puteti raporta acel post. Un administrator sau un moderator se va ocupa de acea problemã.

1.5. Nu este permis sa recomandati in posturi sanctiuni pentru colegii dvs., ca urmare a unor postari pe care le observati ca vin in contradictie cu Regulamentul. Folositi functia de raportare a acestor posturi. Moderatorii forumului vor lua la cunostinta si vor actiona in consecinta.

1.6. Membrilor forumului le este interzis sa provoace moderatorii sau adminii in mod deliberat. Posturile care au ca scop crearea de conflicte intre jucatori si moderatori vor fi sterse, iar autorii vor fi pedepsiti. De asemenea este interzisa postarea de acuzatii aduse echipei de administrare a forumului si jocului.

1.7. Jucatorii care vor actiona in mod deliberat impotriva crearii unei comunitati pe acest forum vor fi banati definitiv.

1.8. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Propaganda si dueluri", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt sub nici o forma tolerate.

2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit va rugam sa va limitati la simpla lectura.

si incercati cu PRIMA pagina!
 

DeletedUser

Guest
Ma ne iei la misto.
Poate ca eu pe forum nu scriu gramatical.
Da eu in realitate scriu corect,gramatical.
Si apropo nus clasa I sau a-II
Votez sa fie inchis topicul asta,ca pentru mine e inutil.

2.3.1. Nu citati excesiv din posturile anterioare. Citati doar partile esentiale astfel incat posturile sa nu fie prea lungi. Postarea in teme vechi doar de dragul de aduna posturi se considera spam si se sanctioneaza ca atare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser22773

Guest
Ma ne iei la misto.
Poate ca eu pe forum nu scriu gramatical.
Da eu in realitate scriu corect,gramatical.
Si apropo nus clasa I sau a-II
Votez sa fie inchis topicul asta,ca pentru mine e inutil.

zise unul care nu le are cu romana...

Frate,logic ca scrii in realitate romaneste,doar esti roman si sti sa scrii,dar foloseste-o frate si virtual faza cu romana...:blink:
 

DeletedUser

Guest
Ma ne iei la misto.
Poate ca eu pe forum nu scriu gramatical.
Da eu in realitate scriu corect,gramatical.
Si apropo nus clasa I sau a-II
Votez sa fie inchis topicul asta,ca pentru mine e inutil.

2.3.1. Nu citati excesiv din posturile anterioare. Citati doar partile esentiale astfel incat posturile sa nu fie prea lungi. Postarea in teme vechi doar de dragul de aduna posturi se considera spam si se sanctioneaza ca atare.

Ahahahha bravo ai gasit topicul !!! Ai un 5 la limbele romane =))
 

DeletedUser

Guest
Ma ne iei la misto.
Poate ca eu pe forum nu scriu gramatical.
Da eu in realitate scriu corect,gramatical.
Si apropo nus clasa I sau a-II
Votez sa fie inchis topicul asta,ca >>>>pentru mine e inutil.<<<<

2.3.1. Nu citati excesiv din posturile anterioare. Citati doar partile esentiale astfel incat posturile sa nu fie prea lungi. Postarea in teme vechi doar de dragul de aduna posturi se considera spam si se sanctioneaza ca atare.

Imi place ultima parte. Daca chiar este inutil il poti pur si simplu evita... Forumul e mare ... lumea e mare , gradina Domnului e mare. Oricum , felicitari pentru topic , desi unii il considera inutil , trebuie sa existe si putina informatie pe forum.

PS: Sunt "chestii" in "tutorial" pe care nici nu le stiam sincer :ras:
 

DeletedUser

Guest
Ce topic inutil :))
Crezi ca ne intereseaza cum vrei tu sa scriem?
Nui problema ta daca scriu fara - sau , sau . sau pun oo in loc de u sau 3 in loc de E ok?
 

DeletedUser

Guest
Ce topic inutil :))
Crezi ca ne intereseaza cum vrei tu sa scriem?
Nui problema ta daca scriu fara - sau , sau . sau pun oo in loc de u sau 3 in loc de E ok?

E problema "celui rau" , ca nici el nu va mai vrea la cum "vorbesteti" si scrieti :dastardly:
 

lord ion

West Marshal
2.6.2 Este interzisa inlocuirea literei "c" cu litera "k" si alte asemena substituiri ce contravin corectitudinii limbii romane, tz, sh...etc. Dacă vreti să fiti sigur că ati fost inţeles, puteţi folosi diacritice, chiar dacă acest lucru nu este obligatoriu.

Accesul pe acest forum nu este un drept, ci un privilegiu. Echipa de moderatori isi rezerva dreptul de a actiona in orice fel pentru buna functionare a acestui forum.
 

DeletedUser20997

Guest
2.6.2 Este interzisa inlocuirea literei "c" cu litera "k" si alte asemena substituiri ce contravin corectitudinii limbii romane, tz, sh...etc. Dacă vreti să fiti sigur că ati fost inţeles, puteţi folosi diacritice, chiar dacă acest lucru nu este obligatoriu.

Accesul pe acest forum nu este un drept, ci un privilegiu. Echipa de moderatori isi rezerva dreptul de a actiona in orice fel pentru buna functionare a acestui forum.

hAHa eU nU Am foLoSiT tZ sAu sH îN LoC dE ŞŢ
 

DeletedUser12909

Guest

  • a
  • e
  • i
  • o
  • u

Iar consoanele:
  • b
  • c
  • d
  • f
  • g
  • h
  • j
  • k
  • l
  • m
  • n
  • p
  • q
  • r
  • s
  • t
  • v
  • w
  • x
  • y
  • z

Acestea sunt elementele fundamentale necesare folosirii corecte a limbii romane. Pentru informatii complexe apelati la un motor de cautare.


[/B]
Linkuri utile:
http://dexonline.ro/
http://dexonline.ro/ghid-exprimare
http://ro.wikipedia.org/wiki/Limba_rom%C3%A2n%C4%83
Pentru orice altceva, google!

---------
Lucrare licentiata sub GNU/GPL (http://www.gnu.org/licenses/gpl.html). Copyright 2010 leviathan8.
Orice intrebari, sugestii, completari, prin PM.

De semivocale ai auzit?
 
Sus