Schimbare unica de nume

  • Autor subiect TheReaper47
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Sugestie: schimbare unica de nume
Definitie: Unilor jucatori nu le mai place (sau din alte motive) numele caracterului. Ar trebui ca InnoGames sa ofere o schimbare UNICA de nume.
Exemplu:
"Nu-ti mai place numele caracterului tau? Vrei sa faci din TheReaper47 un nume mai inspaimantator? InnoGames iti ofera sansa unei schimbari unice de nume pentru 20 de pepite! Scrie mai jos numele pe care ti-l doresti si parola, apoi apasa OK. Numele va fi schimbat la urmatoarea logare. ATENTIE! Odata ce ai schimbat numele, nu mai poti sa-l schimbi inapoi la cel vechi sau sa-l schimbi din nou! Alege cu grija!"

Avantaje: Sansa unui nou nume.
Dezavantaje: Pe unii jucatori nu-i intereseaza numele, deci schimbarea e inutila.

CONTRA > PRO :(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6433

Guest
Contra cei care ne stiu cu numele dsaadsdsa si ne cauta scrie jucator neindentificat
 

DeletedUser5153

Guest
Sugestie: schimbare unica de nume
Definitie: Unilor jucatori nu le mai place (sau din alte motive) numele caracterului. Ar trebui ca InnoGames sa ofere o schimbare UNICA de nume.
Exemplu:
"Nu-ti mai place numele caracterului tau? Vrei sa faci din TheReaper47 un nume mai inspaimantator? InnoGames iti ofera sansa unei schimbari unice de nume! Scrie mai jos numele pe care ti-l doresti si parola, apoi apasa OK. Numele va fi schimbat la urmatoarea logare. ATENTIE! Odata ce ai schimbat numele, nu mai poti sa-l schimbi inapoi la cel vechi sau sa-l schimbi din nou! Alege cu grija!"

Avantaje: Sansa unui nou nume.
Dezavantaje: Pe unii jucatori nu-i intereseaza numele, deci schimbarea e inutila.

Contra. Daca cuiva i-a fost furat contul si da la suport si spune: " Eu am avut contul cu numele ajecc si-l vreau inapoi. " Atunci, moderatorul, daca are dovezi si vrea sa il inapoieze, cauta-n lista de jucatori (sau unde se uita el/ea) si ce vede: nu exista nici un ajecc...
 

DeletedUser9380

Guest
S-a mai propus această idee.Eu nu sunt de acord deoarece trebuie să îţi alegi cu grijă numele la început.Nu-ţi convine?Fă-ţi alt caracter.CONTRA.
 

DeletedUser

Guest
..

o idee foarte proasta...dc nu ai zis sa aven nick cu ip calculatorului? poate pareai mai destept... CONTRA!
 

DeletedUser12402

Guest
Ei na...Daca nu-ti place numele sterge-ti contul si fa-ti altul.Si gata.
CONTRA!Astfel cei care vor razbunare nu ii vor mai sti numele acelui Player.
<3W
 
Ultima editare de un moderator:

lord ion

West Marshal
unuia mai jos nu-i mai convine clasa...
astuia nu-i place numele...
astia-s noob-ii care gresesc nume/clasa si acum propun schimbare, dar, doar o singura data !
asta da ca argument ca vrea un nume mai fioros ca "TheReaper47"...
din cite stiu eu tu ar trebui sa zbori si din forum si din joc !
4.7 Este interzisa alegerea unui nick fascist, xenofob sau cu tentă obscenă şi jignitoare. Nume ca "Adolf Hitler" sau "Violatorul" duc la excluderea directă din joc.
CONTRA - prostia costa !!!
 

DeletedUser

Guest
nuh...parca e cam multa munca...te gandesti prima data ce nume iti spui si asa ramane...CONTRA!!
 

DeletedUser

Guest
S-a mai propus această idee.Eu nu sunt de acord deoarece trebuie să îţi alegi cu grijă numele la început.Nu-ţi convine?Fă-ţi alt caracter.CONTRA.
Asa-i. Nu primesti un nume din oficiu, ti-l alegi tu (in mod normal, dupa ce te-ai gandit bine). Nu-ti place? Stergi contul si faci altul.
CONTRA
 

DeletedUser13517

Guest
Contra,
de ex:Ai treaba cu cineva,dar el isi schimba numele,ce faci?
Daca vrei alt nume,stergeti contul,creeaza-ti altul cu alt nume.
 

DeletedUser1719

Guest
poate vrea sa spuna sa schimbi daor numele nu si usename daca ar fi asa sunt PRO
 

DeletedUser6433

Guest
PRO motiv:scrii din greseala Brun in loc de Brunu si observi abia la lvl 66 ce faci?stergi caracterul?:|
 

DeletedUser13643

Guest
unuia mai jos nu-i mai convine clasa...
astuia nu-i place numele...
astia-s noob-ii care gresesc nume/clasa si acum propun schimbare, dar, doar o singura data !
asta da ca argument ca vrea un nume mai fioros ca "TheReaper47"...
din cite stiu eu tu ar trebui sa zbori si din forum si din joc !
4.7 Este interzisa alegerea unui nick fascist, xenofob sau cu tentă obscenă şi jignitoare. Nume ca "Adolf Hitler" sau "Violatorul" duc la excluderea directă din joc.
CONTRA - prostia costa !!!

asa este daca voi gresiti cand va alegeti clasa sau numele nu e vina noastra.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus