Schimbare unica de nume

  • Autor subiect TheReaper47
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Sugestie: schimbare unica de nume
Definitie: Unilor jucatori nu le mai place (sau din alte motive) numele caracterului. Ar trebui ca InnoGames sa ofere o schimbare UNICA de nume.
Exemplu:
"Nu-ti mai place numele caracterului tau? Vrei sa faci din TheReaper47 un nume mai inspaimantator? InnoGames iti ofera sansa unei schimbari unice de nume! Scrie mai jos numele pe care ti-l doresti si parola, apoi apasa OK. Numele va fi schimbat la urmatoarea logare. ATENTIE! Odata ce ai schimbat numele, nu mai poti sa-l schimbi inapoi la cel vechi sau sa-l schimbi din nou! Alege cu grija!"

Avantaje: Sansa unui nou nume.
Dezavantaje: Pe unii jucatori nu-i intereseaza numele, deci schimbarea e inutila.

PRO: 2
NEUTRU: 0
CON: 5

Ar putea sa valoreze 20 de pepite...in acest caz as fi PRO(dar o singura data).
Daca nu,poti sa-ti faci un nou cont!

CONTRA!(daca nu pui si acest serviciu contra cost)
 

DeletedUser

Guest
Asa-i. Nu primesti un nume din oficiu, ti-l alegi tu (in mod normal, dupa ce te-ai gandit bine). Nu-ti place? Stergi contul si faci altul.
CONTRA

Cum sa iti stergi contul daca ai lvl 99 si ai numele "asgdasgdajh"(ex)da tu la inceput ziceai ca il ti minte si il tineai minte da acuma cand ajungi la nivel 99 intri mai putin pe joc si incepi sa-l uiti si vrei schimbat in alt nume ce faci iti stergi contul NU cred

PRO

<3W<3W<3W
 

DeletedUser

Guest
as fii pro daca trebuie sa dai pepite ca asa MOCA nu e bine. contra. iti dau PRO daca pui cu pepite.
 

DeletedUser7203

Guest
ar fi bine .

totusi aceasta idee are :
*avantaje
*dezavantaje

deci ....
si care ar fi astea?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6410

Guest
CONTRA deoarece daca ti-ai ales un nume ramai frate cu el nu ti-l schimba :) si daca nu iti place stergeti contul si incepe cu numele care vrei de la 0 :D
 

DeletedUser

Guest
CONTRA daca iti alegi un nume cu ala ramai ce sa mai scimbi dupa daca te-ar cauta cineva nu te-ar gasi
 

DeletedUser

Guest
unuia mai jos nu-i mai convine clasa...
astuia nu-i place numele...
astia-s noob-ii care gresesc nume/clasa si acum propun schimbare, dar, doar o singura data !
asta da ca argument ca vrea un nume mai fioros ca "TheReaper47"...
din cite stiu eu tu ar trebui sa zbori si din forum si din joc !
4.7 Este interzisa alegerea unui nick fascist, xenofob sau cu tentă obscenă şi jignitoare. Nume ca "Adolf Hitler" sau "Violatorul" duc la excluderea directă din joc.
CONTRA - prostia costa !!!

Contra
Motive?
Tot ce a spus lordul ion!!!
 

DeletedUser

Guest
CONTRA

La inceput cand iti creezi contul de west nu cred ca ai timer asa ca poti sa stai cu 10 secunde mai mult si sa-ti alegi un nume de care sa nu te plictisesti. In cazul in care te plictisesti exista optiunea de a sterge contul. Inno a implementat deja aceasta optiune.
 

DeletedUser

Guest
<3W<3W<3W<3W




PRO PRO PRO PRO

cand mi am facut contu era unu cu numel the gunner iar eu am scris the guner (gresit) . acum ala a disparut si...
 

DeletedUser

Guest
Contra ii naspa sa schimbi numele daca cineva isi schimba numele prietenul lui de unde sa-si da seama ???:mad:
 

DeletedUser

Guest
Este adevarat,poate mi-as fi dorit si eu dar cand iti faci un cont trebuie sa fii atent si responsabil!CONTRA
 

DeletedUser

Guest
Cum sa iti stergi contul daca ai lvl 99 si ai numele "asgdasgdajh"(ex)da tu la inceput ziceai ca il ti minte si il tineai minte da acuma cand ajungi la nivel 99 intri mai putin pe joc si incepi sa-l uiti si vrei schimbat in alt nume ce faci iti stergi contul NU cred

PRO

<3W<3W<3W

Scuze dar si daca uiti numele intri pe adresa ta de email si te uiti la mailu cu inregistrarea .
CONTRA pt. ca trebuie sa te gandesti foarte bine la numele si parola cand iti faci un cont .Stergi contul si iti faci alt cont cu alt nume.;)
 

DeletedUser

Guest
<3W<3W<3W<3W




PRO PRO PRO PRO

cand mi am facut contu era unu cu numel the gunner iar eu am scris the guner (gresit) . acum ala a disparut si...
asta e greseala ta,ar fi ceva daca ti-ar da o sansa sa iti schimbi numele dar nu sa adaugi litere ci sa pui de exemplu din numele meu ricky sa pot sa pun sa apara Ricky sau rickY etc.contra
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus