Setul lui Billy the Kid

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser21007

Guest
pro:
1. frumoasa prezentare +1
2. ai muncit foarte mult +1
3. nu cred ca a mai fost propusa +1
4. ar fi greu de facut +1
5. ar fi foarte cautat +1
6. misiunile foarte interesante +1
7. ar fi greu sa reusesti toate misiunile +1
8. bine gandita +1
9. ai facut o prezentare lunga dar concreta +1
10. gramatica +1
in total ai nota 10 cu felicitari de la mine
 

DeletedUser16592

Guest
re...

Pro dar trebuie editat ceva...la misiunea unde iti da ca recompensa ike/taschunka/harmonica sau ceva secret..Nu crezi ca cerintele sunt cam mici?Adica 6 ore la paznic de inchisoare nu e mare lucru...probabil ca 20-30 de ore pe serverele noi ar fi mai rezonabile pentru un asemenea set si la cu totul alta munca mult mai dificila...ca pazeste postalionul,ataca postalionul sau jefuieste un tren.
Si daca ai observat,la misiunile deja existente in the west unde avem ca si recompense de ales dintre mai multe iteme,acele iteme au valori de cumparare/vanzare asemanatoare,daca nu identice.De exemplu la o misiune de inceput,nu mai stiu exact care,ai de ales dintre poncho rosu si verde care au aceleasi valori,iar,dupa cate stiu eu,cele 3 iteme mentionate de tine au valori de cumparare/vanzare complet diferite :D

In rest e foarte buna ideea !
 

DeletedUser

Guest
Pro dar trebuie editat ceva...la misiunea unde iti da ca recompensa ike/taschunka/harmonica sau ceva secret..Nu crezi ca cerintele sunt cam mici? Adica 6 ore la paznic de inchisoare nu e mare lucru...probabil ca 20-30 de ore pe serverele noi ar fi mai rezonabile pentru un asemenea set si la cu totul alta munca mult mai dificila...ca pazeste postalionul,ataca postalionul sau jefuieste un tren.
Si daca ai observat,la misiunile deja existente in the west unde avem ca si recompense de ales dintre mai multe iteme,acele iteme au valori de cumparare/vanzare asemanatoare,daca nu identice.De exemplu la o misiune de inceput,nu mai stiu exact care,ai de ales dintre poncho rosu si verde care au aceleasi valori,iar,dupa cate stiu eu,cele 3 iteme mentionate de tine au valori de cumparare/vanzare complet diferite :D

In rest e foarte buna ideea !

Mi-am dat seama prea tarziu + e prea tarziu sa mai editez, poate ma rog de moderatori sa schimbe cate ceva. :D
 

DeletedUser

Guest
CONTRA, ar face jocul plictisitor atatea seturi+ca e greu de gasit
 

DeletedUser

Guest
CONTRA, ar face jocul plictisitor atatea seturi+ca e greu de gasit

Ti s-a ars ultimul neuron? Cu ce dracu dracii face jocul mai plictisitor?
Cand va vad ca comentati ca e prea greu de gasit innebunesc, duceti-va si jucati Mario ca ala se potriveste mintii voastre.
 

DeletedUser

Guest
E o idee minunata si scuzati double postul dar vreau sa-l intreb pe deathx killerul ... nu cumva tie iti e ciuda ca nu o sa-l poti obtine?
 

DeletedUser

Guest
Pro x10. Foarte frumos, ai muncit mult. Inca un set ar fi grozav si nu ai cum "sa te plictisesti" de joc cu un set in plus ... Tocmai... iti va mentine interesul
 

DeletedUser22762

Guest
Pro.Este un set destul de greu de obtinut dar merita efortul.
 

DeletedUser

Guest
Contra,pt ca astia cu pepite vor face primi rost de el si jucatorii normali vor fi in dezavantaj
 

DeletedUser22610

Guest
PRO - imi place cum ai creat misiunea,o adevarata aventura,daca se aproba asta e primul lucru' care il voi face !!!Frumos ....:D
 

DeletedUser22031

Guest
Nume: Setul lui Billy the Kid
Descriere: Setul va avea patru obiecte: Gloante de aur, Peacemakerul lui Billy, Aparatorile lui Billy si Cureaua cu cap de mort a lui Billy.

Bonus cu 2 obiecte:
+3 dexteritate
+3 mobilitate
+7 impuscare
+5 puncte de viata
+10 tintire
50 pdm la Ataca postalionul

Bonus cu 3 obiecte:
+3 dexteritate
+3 mobilitate
+2 carisma
+ 10 impuscare
+ 7 puncte de viata
+ 10 tintire
70 pdm la Ataca postalionul
+10% aspect

Bonus cu 4 obiecte:
+5 dexteritate
+5 mobilitate
+3 carisma
+3 putere
+ 15 impuscare
+ 13 puncte de viata
+ 10 tintire
+ 10 ferire
100 pdm la Ataca postalionu
+25% aspect


Nivel 60
1. Billy the Kid (Inceputul cautarilor)

Serif- text initial: Hei *player*, vino pana aici. Este un nou bandit prin zona care face probleme, acesta se numeste Billy the Kid, am auzit ca este un tip foarte periculos, tot ce stiu despre el este faptul ca este un fan al jocurilor de noroc, ar trebui sa te duci repede sa-l cauti, poate chiar in acest moment este la o masa de poker.
Serif- text fina: Ai gasit ceva? Pregateste un furt? Unde? Ar trebui sa mergem repede, poate il mai putem prinde.
Cerinte:
Strabate tinutul ca jucator de poker-> 10ore lumile vechi
Construieste un cazino-> 7ore lumile vechi
Recompensa:
1.000 $
1.000 exp


2.Billy the Kid (Raportul)
Serif- text initial: Oamenii mei sunt gata, la drum.
Serif- text final: Din pacate a scapat... Multumesc de ajutor, cand o sa aflu ceva o sa te anunt.
Cerinte:
Cal arab echipat
Ambuscada-> 7ore lumile vechi
Lucreaza ca serif-> 10ore lumile vechi
Recompensa:
Aparatori galbene pentru picioare



3. Billy the Kid (Prizonier)
Serif- text initial: Salutari prietene, am o veste minunata, in sfarsit lam prins, insa te voi ruga sa ai grija de el si sa-l transporti la inchisoare din orasul vecin, acolo o sa stea mult timp.
Serif- text final: Cum ai putut sa-l lasi sa-ti scape? Nu meriti aceasta stea de serif...
Cerinte:
Stea de serif
2x catuse
3x catuse de picioare
Paznic la inchisoare 5ore lumile vechi
Transporta prizonieri 7ore lumile vechi
Recompensa:
-

4. Billy the Kid (Bandele)
Maria- text initial: Seriful este destul de suparat, insa ii va trece lui dupa vreo cateva paharele, pentru cativa dolari iti pot spune cateva detalii interesante despre el.
Maria- text final: Am zice ca sa reapucat de furtul de vite impreuna cu banda lui, mult noroc.
Cerinte: 10.000$
Recompensa: 1.000 exp


5. Billy the Kid (Vitele)
Charly- text initial: Salut straine, ce te aduce pe la mine? Cum? O banda care sa-mi fure vitele? Nu voi permite asa ceva. William, James, veniti imediat cu armele.
Charly- text final: Multumesc, ne-ai fost de mare ajutor, uite aici o recompensa pentru tine.
Cerinte:
Muta caii 10h lumile vechi
Vanatoare de banditi 10h lumile vechi
Recompensa:
Curea albastra cu cap de mort
Charly: NPC care se gaseste in fiecare regine



6. Billy the Kid (Paznic)
Inchisoare: Serif- text initial: Billy sa predat, ai grija de el pana imi vor veni ajutoarele.
Inchisoare: J. W. Bell- text final: Salut baiete, multumim ca ai stat. Bob , da-i rasplata pustiului.
Cerinte: Paznic la inchisoare 12ore lumile vechi
Recompensa: La alegere Ike/Tasunka/Harmonica/SECRET (aleg dev ceva, bineinteles de valoare)
Inchisoare: Se gaseste in fiecare regiune

7. Billy the Kid (Cautarea)
Serif: Iar a evadat Billy, insa de data asta mi-a omorat si ajutoarele, ar trebui sa lipim niste afise, cine ne-ar putea ajuta.
Serif: Acum sa asteptam un raspuns...
Cerinte: 30x afise
Recompensa: 2.000 exp


8. Billy the Kid (Gloantele de aur)
Serif- text initial: Am aflat, este in vechiul oras, intr-o camera din hotel, daca te duci acum poate il mai prinzi.
Oras fantoma:
Billy, Te astept in iad, ahh....
Serif: Buna treaba, uite-ti recompensa
Cerinte:
Invinge-l pe Billy the Kid
Fii in orasul fantoma
Recompensa:
Secret (Gloante)
30.000$ sau 3.000 exp


Bonusurile sunt doar "de prezentare", daca o sa fie acceptata va alege INNO bonusurile in asa fel incat sa nu dezechilibreze sau mai stiu eu ce jocul. :)

Avantaje: un nou set, un set bun greu de gasit, o noua misiune
Dezavantaje: o sa va plangeti ca e prea bun sau ca ajunge ce e fara sa cititi un rand ;(

PRO , iar toti admini CONTRA !
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus