The West 2.0

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser12909

Guest
Mi se mar destul de Ok aceste lucruri care se vor intampla in 2.0 ,mai putin faza cu o sa ajungi automat intr-un oras daca nu ai

Pai unde sa te duci? e normal ca te baga intr-un oras caci altundeva nu are unde.Ai vrea sa iti incepi viata de jucator the west v2.0 ca miner? sau fermier? sau sa iesi din varf de munte?normal ca incepi dintr-un oras doar nu risipit pe harta.
 

DeletedUser

Guest
Pai unde sa te duci? e normal ca te baga intr-un oras caci altundeva nu are unde.Ai vrea sa iti incepi viata de jucator the west v2.0 ca miner? sau fermier? sau sa iesi din varf de munte?normal ca incepi dintr-un oras doar nu risipit pe harta.

Probabil ca te baga intr-un "oras fondator".Oricum,presupunerile nu au rost pana nu vedem cum va arata,macar in beta.
 

DeletedUser12909

Guest
Probabil ca te baga intr-un "oras fondator".Oricum,presupunerile nu au rost pana nu vedem cum va arata,macar in beta.

nu se stie perioada cand va fi implementat updateul pe beta?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Intrebare,primele 500 de orase vor fi migrate chiar daca au un membru ?
 

DeletedUser2041

Guest
Noutati: http://forum.the-west.ro/showthread.php?p=784447

7. Ultima ,,bunatate'' a acestei versiuni o descoperiti singuri citind mesajul oficial:
Because job spots, quest employees and so on will have different positions on the new map, we will have to delete all tasks in your queue once the update takes place (Jobs, duels, everything).
You will not get back the energy for jobs/duels and so on.


Ei doresc sa ne stearga istoria, sa uitam trecutul prin versiunea 2.0
Aici gasiti anuntul: http://forum.the-west.net/showthread.php?t=51120

Nu cred ca ai inteles ce scrie acolo. Spune ca vor fi anulate toate comenzile in curs(comenzile din lista) in momentul updateului atat, nu se sterge nici o istorie.
 

DeletedUser9859

Guest
Se refera la migrarea oraselor pe noile pozitii. In versiunea 2.0 orasul tau de exemplu va fi in alt loc pe harta.

Aha, mersi.Cred ca e o idee buna sa nu mai fie atat de multe orase.Dar acum o sa fie mult mai usor de cucerit forturile pentru ca nu va mai fi concurenta asa mare.
 

DeletedUser21122

Guest
Mi se pare destul de frumoasa versiunea,mai putin grafica orasului pe harta.Oricum,s-au stabilit traseele de migrare de pe o lume pe alta sau ne va fi comunicat acest lucru ulterior,cu cateva zile inainte de upgrade?
 

DeletedUser2041

Guest
Mi se pare destul de frumoasa versiunea,mai putin grafica orasului pe harta.Oricum,s-au stabilit traseele de migrare de pe o lume pe alta sau ne va fi comunicat acest lucru ulterior,cu cateva zile inainte de upgrade?

Migrarea de pe o lume pe alta nu are legatura cu v.2.0. Migrarea de pe o lume pe alta exista dar nu este activa.
Anuntul explica felul cum vor fi migrate lumile de joc de la v.1.37 la v.2.0


Sa lamurim unele lucruri spuse in urma de voi:

1. Cum am spus mai sus, nu se sterge nici un istoric. Se anuleaza doar sarcinile in curs in momentul updateului.
2. Daca nu ai oras, nu vei fi bagat automat intr-un oras - la update vei fi pozitionat( pozitie de start) intr-un oras aleator(pozitie nu grad de cetatean) sau un loc liber pentru oras.
 

DeletedUser21122

Guest
Si,odata cu v2.0,se va activa?Sau este pastrata ca o ultima "arma" pentru un upgrade posterior 2.0?:ras:
 

DeletedUser12909

Guest
Intrebare,primele 500 de orase vor fi migrate chiar daca au un membru ?
Nu cred ca printre primele orase ale unei lumi se afla si unele cu un singur membru dar de ce sa nu fie migrate?
Aha, mersi.Cred ca e o idee buna sa nu mai fie atat de multe orase.Dar acum o sa fie mult mai usor de cucerit forturile pentru ca nu va mai fi concurenta asa mare.

Concurenta va creste.
1.Orase mai putine dar jucatori aceeasi, deci mai multa lume intr-un singur oras.
2.Mai putine forturi pentru tot atatie jucatori va insemna mai multi oameni la batalii.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus