The West 2.0

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser9859

Guest
Caruta reprezinta un grup de munci, nu doar repara carute.

19_07_2012_19_54_53.jpg

Aha.Foarte interesanta ideea.Mersi, imi scapase poza asta.
 

DeletedUser9859

Guest
O nelamurire mai am si eu.Am vazut ca meniul ala nou din centru, jos.O sa se pastreze in continuare si meniul de pe margini sau va fi doar cel de jos?
 

DeletedUser2041

Guest
O nelamurire mai am si eu.Am vazut ca meniul ala nou din centru, jos.O sa se pastreze in continuare si meniul de pe margini sau va fi doar cel de jos?

Va fi meniu jos, unul sus si inca 1 sau 2 secundare. Jocul este fullscreen versiunea 2.0 si meniurile dupa parerea mea se integreaza perfect in joc. Nu deranjeaza deloc jucatorul.

Preview munci:

19_07_2012_22_25_31.jpg
19_07_2012_22_21_57.jpg
19_07_2012_22_21_19.jpg
 

DeletedUser

Guest
Va fi meniu jos, unul sus si inca 1 sau 2 secundare. Jocul este fullscreen versiunea 2.0 si meniurile dupa parerea mea se integreaza perfect in joc. Nu deranjeaza deloc jucatorul.

Preview munci:

19_07_2012_22_25_31.jpg
19_07_2012_22_21_57.jpg
19_07_2012_22_21_19.jpg

Frumos.Le va arata chiar daca nu avem puncte necesara sa le vedem?
A deci cele care sunt mai in ceata nu le poti face?
 

DeletedUser19531

Guest
Degeaba schimba ei interfata grafica, daca la partea de programare duel si fort is varza. In ciuda tuturor sanselor, cu 115 sanse de tintire si distanta 0 sa ratezi. Nu imi pot da seama cum, dar am ratat. Si n-am fost singurul.

De duel nu mai zic nimic. Daca iei 4/8 cu 500 ferire de la cineva cu 50 tintire ce e de comentat in treaba asta? Nimic, la capitolul duel e praf ce au facut. PRAF! PRAF! PRAF!!!

In versiunea 2.1 sau 2.01( urmatoarea versiune dupa 2.0) o sa apara schimbari la duel, au spus ca o sa faca ceva interesant si frumos, dar pana atunci avem versiunea 2.0

Multumesc iulianp ca nu ne mai lasi la coada si ne oferi cateva noutati de pe servarul privat. La oras au aparut ceva schimbari sau la fort??? Au aparut munci noi??? Misiunile repetabile cum arata acuma? am auzit ca se pot debifa sau ceva de genul???Ne poti arata un raport de la o munca de 2ore si de la una de cateva secunde???Cat este bonusul oferit la muncile rapide??? Mai sunt multe bug-uri???Jocul ruleaza greu sau este la fel???
 

DeletedUser

Guest
si parerea mea este ca interfata e mai putin spre deloc importanta in economia jocului, modificarile in sistemul de joburi (timp, drop, ranire, bonusuri) fiind cele care vor aduce schimbari radicale in administrarea unui cont si fluctuatii initiale drastice ale preturilor de piata ale produselor
om trai si om vedea... :oh:
 

DeletedUser2041

Guest
In versiunea 2.1 sau 2.01( urmatoarea versiune dupa 2.0) o sa apara schimbari la duel, au spus ca o sa faca ceva interesant si frumos, dar pana atunci avem versiunea 2.0

Multumesc iulianp ca nu ne mai lasi la coada si ne oferi cateva noutati de pe servarul privat. La oras au aparut ceva schimbari sau la fort??? Au aparut munci noi??? Misiunile repetabile cum arata acuma? am auzit ca se pot debifa sau ceva de genul???Ne poti arata un raport de la o munca de 2ore si de la una de cateva secunde???Cat este bonusul oferit la muncile rapide??? Mai sunt multe bug-uri???Jocul ruleaza greu sau este la fel???

Sa tratam problemele pe rand:
-orasele momentan nu prezinta modificari- doar urmeaza a fi aduse toate ferestrele la design-ul nou. Nu exista inca o varianta finala, se lucreaza la ele.
- forturile sunt in lucru.
- misiuni repetabile - nu sunt noutati
- munci, castigul de bani si xp a fost modificat putin in functie de dificultatea muncii. De asemenea si damage-ul este mai mare la unele munci. Lucrurile astea le stii deja de pe devblog.
- jocul, cel putin la mine, se misca fluent- ramane sa vedem varianta finala- momentan nu este prea incarcat.
- buguri au fost remediate mare parte din cele existent, inclusiv cele existente de pe chat. Buguri noi ramane sa descoperiti voi :)

Fiind inca versiunea de test, sa vorbesti de buguri este prea devreme. Sunt lucruri care merg, altele care merg pe jumatate si altele deloc. Jocul se updatea o data cu dezvoltarea lui.


Oricum in curand se va introduce pe beta 2, cand va exista o varianta cat de cat finala.

P.S. Voi incerca sa va tin la curent cu jocul si stadiul lui, in limita in care imi va fi permis. Se lucreaza intens, asta o pot spune cu certitudine.
 

DeletedUser19531

Guest
Multumesc pentru raspunsurile oferite. Poti sa ne spui daca au aparut misiunile pentru animalele de companie sau alte misiuni??? (fara sa intri in detalii)
 

DeletedUser2041

Guest
Multumesc pentru raspunsurile oferite. Poti sa ne spui daca au aparut misiunile pentru animalele de companie sau alte misiuni??? (fara sa intri in detalii)

Din cate am vazut nu exista animalele, dar dupa acum am spus se lucreaza inca.
 

DeletedUser593

Guest
Multumesc pentru raspunsurile oferite. Poti sa ne spui daca au aparut misiunile pentru animalele de companie sau alte misiuni??? (fara sa intri in detalii)

Se zvonea pe beta ca animalele de companie vor aparea in 2.1 sau 2.2 (sau 2.01 / 2.02... ma rog)
 

DeletedUser19531

Guest
Felicitari cl3ar pentru descoperirea imagini ascunse, acuma toata lumea poate vedea cum arata versiunea 2.0

1343028546-clip-109kb.jpg
 

DeletedUser

Guest
La cererea jucatorilor ar fi bine ca sa fie implementata o noua interfanta mult mai atragatoare(am si uitat cum era prima:whistle:) in care sa avem toate lumile cu versiunea 2.0 exceptand una care ramane originala(o sa ne fie garantat doar de una ca asta).

Asta as zice eu.
Acuma ce spuneti si voi.Ati putea sa lasati numai una "originala"(versiunea 1.0 sa zicem) si una 2.0:d
Sau puteti sa faceti bine si sa lasati jucatorul sa aleaga:
"Ce versiune alegi?:VECHE|NOUA"
Zic ca un jucator ii va lua mult sa se acomodeze cu asa ceva..practic e alt joc.Una e o simpla implementare in joc(gen fort) decat o noua versiune ce schimba total jocul.Cum am si citit..unii jucatori nu le-ar convenii cate ceva din pozele postate aici,prin urmare puteti avea surpriza sa nu dati chiar o lovitura cu aceasta noua versiune.
Puteti sa va pomeniti asa::tumble:
Sigur o sa fie mai realistic jocul si poate chiar mult mai bun,la inceput intradevar ca orice o sa aiba ceva bug-uri dar din 76595 jucatori va ganditi ca bagati o noua versiune si hop ajungeti la 77000..dar poate ajungeti la 76000.Nu stiti niciodata.Asta e parerea mea.Lasati jucatorul sa aleaga ce fel de versiune vrea.Poate o sa fie mai rea ca asta:nesigur:
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus