Tipuri de fort

DeletedUser

Guest
Titlu:Tipul fortului
Descriere:Propun ca fiecare fort sa poata decide in a fi unionist sau confederate
Avantaje fort unionist:La batalia pentru fort pot participa 140 de aparatori(si nu 128)
Avantaje fort confederat:La fiecare lovitura data de un aparator la o batalie se adauga un bonus de 15%
avantaje vor fi si in atac adica
Avantaje pentru cei care ataca un fort unionist: la fiecare lovitura date de un atacator se adauga un bonus de 10%
Avantaje pentru cei care ataca un fort confederat: la batalie pot participa inca 9 atacatori
Avantaje pentru joc:Ar mai scadea plictiseala si ar face sa intervina interesul pentru un anumit fel de fort
Dezavantaje:Mult de munca
42915000.png
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
cand un jucator da sa intemeieze un fort va putea alege
 

DeletedUser

Guest
Titlu:Tipul fortului
Descriere:Propun ca fiecare fort sa poata decide in a fi unionist sau confederate
Avantaje fort unionist:La batalia pentru fort pot participa 140 de aparatori(si nu 128)
Avantaje fort confederat:La fiecare lovitura data de un aparator la o batalie se adauga un bonus de 15%
Avantaje pentru joc:Ar mai scadea plictiseala si ar face sa intervina interesul pentru un anumit fel de fort
Dezavantaje:Mult de munca
42915000.png

PRO dar sa aiba si atacatorii ceva avantaje

la fort unionist pot participa 140 de aparatori dar pagubele suferite de ei vor fi cu 15-20 % mai mari

fort confederat: daunele produse de aparatori sunt mai mari cu 15% dar pot participa 155 de atacatori
 

DeletedUser9859

Guest
PRO,dar steagul confederal/unionist sa fie cel din inima fortului nu sa fie in colt.ar face jocul mai interesant si mai palpitant
 

DeletedUser

Guest
Contra...Nu vad mari avantaje si e greu de implementat..
 

DeletedUser

Guest
Contra - s-ar putea isca discutii intre membrii oraselor..... daca unni vor fort confederat si altii unionist...se pot "destrama" orase intregi
 

DeletedUser

Guest
Contra - s-ar putea isca discutii intre membrii oraselor..... daca unni vor fort confederat si altii unionist...se pot "destrama" orase intregi

Alege cel ce il face sau primarul ;)
PRO...ar fi mai frumos si mai multa joaca
 

DeletedUser9380

Guest
Pro,deoarece forturile ar fi mai diverse,nu toate la fel,dar,cum ai zis si tu,este mult de munca.
 

DeletedUser

Guest
Contra - s-ar putea isca discutii intre membrii oraselor..... daca unni vor fort confederat si altii unionist...se pot "destrama" orase intregi

contra.acelasi motiv.
ps:in poza ta e un fort confederat dar are steagul unionist
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
PRO....imi place ideea si ar merita sa fie implementata dar steagul sa apara la cel din fort!
 

DeletedUser

Guest
Forturile sunt destul de complexe si asa si poate o sa se mai adauge la ele ceva(in afara de magazin sau ce o fi ala)
CONTRA
 

DeletedUser5652

Guest
Fara suparare, dar eu stiu ca unionistii s-au luptat cu confederatii in anii 1750-1800, deci sunt doua tabere diferite care aveau cam aceleasi arme pe vremea aia!

Oricum PRO- ar face forturile mai interesante si mai captivante!
 

DeletedUser3941

Guest
O idee destul de interesanta, dar bonusurile ar trebui sa fie mai echilibrate.

PS: M-am distrat si eu facand cateva imagini ^^
gg.png
 

DeletedUser

Guest
Fara suparare, dar eu stiu ca unionistii s-au luptat cu confederatii in anii 1750-1800, deci sunt doua tabere diferite care aveau cam aceleasi arme pe vremea aia!

Oricum PRO- ar face forturile mai interesante si mai captivante!

Razboiul a avut loc la 1860-1865
 

DeletedUser7417

Guest
eu unul sunt pro.este interesant.sar putea gasi si alte lucruri de implememntat al fiecare tip de fort sa le faca mai interesante.
 

DeletedUser

Guest
Si eu sunt pro dar si daca sar accepta prima data ar trebuii sa se faca magazinu in fort sa avem odata pantaloni si curele ca sa nu se mai deschida mii de topicuri cu pantaloni.

Steagul sa arate cum la facut leviathan si sa existe si steagul unionist
Atunci ar trebuii sa ceara doar steaguri de un fel la construirea steagului
 
Sus