ultima carte citita

  • Autor subiect sexy-sadik
  • Data de început

DeletedUser

Guest
incep eu: ultima carte citita a fost :
32658.jpg
- nu prea e in genul meu da a fost destul de interesanta
 

DeletedUser2854

Guest
Ultima carte citita a fost .......... moby dick acum 2-3 ani
 

DeletedUser2854

Guest
Esti de al meu.Da am gresit-Ultima carte citita mikey mouse carte de colorat
 

DeletedUser2958

Guest
eu de jumate de an incerc sa termin piciul si am ajuns abia la jumatatea cartii:D
 

DeletedUser2854

Guest
am citit etichete de pe chiloti se pune?


nu se pune,dar ai grija sa nu se puna avertismentul.
Chiar nu puteti avea un pic de respect?
Nu te intereseaza topicul, nici o problema, du-te la topicurile cu jocurile pentru calculator si spameaza acolo. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
bre` m-ai lovit unde ma doare:P:Pnu prea citesc....e naspa sa citesti:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
George Orwell - 1984 , cea mai buna carte de pe planeta. Citeste-o tine cont ca a fost scrisa cu multi ani inainte de comunism si dupaia puneti intrebari:)
 

DeletedUser2422

Guest
Shogun Vol I si II

Prea smechere.

:) este ultima caracterizare a Shogunului la care m-as fi gandit.

James Clavell, pe langa saga asiatica ,cum o numeste sexy-sadik a fost si scenaristul a doua filme superbe, pe care nu stiu daca voi le-ati vazut.:) : "Domnului profesor, cu dragoste" si "Marea evadare".
Revenind on topic: redescopar cartile lui Pearl Buck despre China. Scriitoarea a trait multi ani in China si a fost fascinata de modul de viata si de cultura total diferita de cea a europenilor.Cu stilul ei de mare povestitoare ma fascineaza si pe mine.
 

DeletedUser2854

Guest
Stiu si io ca e misto sa citesti da nu prea gasesti carti pe gustu tau.Numai pe gustul lui sexy-sandica
 

DeletedUser

Guest
:) este ultima caracterizare a Shogunului la care m-as fi gandit.

James Clavell, pe langa saga asiatica ,cum o numeste sexy-sadik a fost si scenaristul a doua filme superbe, pe care nu stiu daca voi le-ati vazut.:) : "Domnului profesor, cu dragoste" si "Marea evadare".
Revenind on topic: redescopar cartile lui Pearl Buck despre China. Scriitoarea a trait multi ani in China si a fost fascinata de modul de viata si de cultura total diferita de cea a europenilor.Cu stilul ei de mare povestitoare ma fascineaza si pe mine.

Frate mi-e mi-au placut au fost foarte palpintante.Cea mai smechera parte mi s-a parut atacul de ninja asupra castelului Osaka.
 

DeletedUser2422

Guest
:) si mie mi-a placut Shogun, dar nu l-as fi numit niciodata "smecher" :)
M-a amuzat descoperirea de catre un european al Evului Mediu european a unei culturi si civilizatii superioare si diferite si mai ales mi-a placut modul in care scriitorul a construit eroul Toranaga,un personaj atat de complex si atat de tipic japonez.
 
Sus