Vânător vs. Duelist

DeletedUser

Guest
Sunt de cateva zile in joc si as vrea sa aflu cat mai multe despre el, pentru ca mi se pare foarte interesant.
Nu m-am hotarat inca pe ce clasa de caracter sa ma axez, intrucat nu am putut gasi decat informatii fugitive.
Ma puteti ajuta cu o comparatie intre cele patru clase? Cine e dispus sa "divulge" aceste lucruri pe forum, este - cum am spus si mai jos - binevenit sa o faca.
Va multumesc anticipat si sper sa gasesc ajutor pe acest forum :)

edit: din pacate vad ca nu se poate sa modific si titlul topicului, poate se sesizeaza vreun oficial si face corectura.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
duelist ;)

mai binecitesti informatiile de la clasa de caracter;).ai acolo cam tot ce trebuie sa stii,insa sunt lucruri pe care trebuie sa le afli singur sau de la cineva de incredere

Atunci e de două ori duelist?
 

DeletedUser

Guest
duelist ;)

mai binecitesti informatiile de la clasa de caracter;).ai acolo cam tot ce trebuie sa stii,insa sunt lucruri pe care trebuie sa le afli singur sau de la cineva de incredere

Pai ma,el a zis: Vanator sau Duelist.
Dupa "teorema" ta ar insemna: Duelist sau Duelist. :eek:
Cred ca Acel VANATOR e soldatul :confused:
 

DeletedUser

Guest
Vanator este Trapperul.Trapperul este denumirea engleza a vanatorului care poarta o caciula pe cap!

Sfatul meu : daca iti place aventura iti recomand aventurierul, daca duelurile , duelistul!

EDIT: am scris prima data muncitor
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Se pare ca am retinut gresit numele unei clase de caracter:|
Despre soldat si duelist era vorba, imi cer scuze.
Editez si primul post imediat, dar m-am gandit intre timp ca e mai bine sa fie vorba in acest topic despre toate clasele de caracter si o comparatie sumara intre ele. Am inteles ca nu sunt lucruri pe care ti le spune oricine, dar daca e cineva dispus sa imparta cu noi aceste experiente, e binevenit.
 

DeletedUser

Guest
duelist ;)

mai binecitesti informatiile de la clasa de caracter;).ai acolo cam tot ce trebuie sa stii,insa sunt lucruri pe care trebuie sa le afli singur sau de la cineva de incredere

Unde gasesc aceste informatii? Ma tem ca nu am reusit sa dau de ele..
 

DeletedUser

Guest
Vanator este Trapperul.Trapperul este denumirea engleza a vanatorului care poarta o caciula pe cap!

Sfatul meu : daca iti place aventura iti recomand muncitorul , daca duelurile , duelistul!

Ce inseamna "aventura" in contextul jocului?:P
 

DeletedUser

Guest
AI facut triplu post.Ai grija!

Deci,aventura se refera sa faci munci speciale,misiuni etc.Doar pe astea se bazeaza aventurierul.Iti alegi clasa de caracter aventurier daca esti in cautare de obiecte bune sau sa faci misiuni.
Duelistul este bun daca vrei sa faci numai dueluri,daca vrei sa te faci duelist,e bine sa iti distribui punctele pe duel.Duelistul castiga mai multi bani in duel,si motivatia ii creste mai repede.
Muncitorul este pentru cei care le place sa construiasca orase.
SOldatul e tot ca un fel de duelist.Numai ca are avantaje mai bune(zic eu)
 

DeletedUser

Guest
AI facut triplu post.Ai grija!

Deci,aventura se refera sa faci munci speciale,misiuni etc.Doar pe astea se bazeaza aventurierul.Iti alegi clasa de caracter aventurier daca esti in cautare de obiecte bune sau sa faci misiuni.
Duelistul este bun daca vrei sa faci numai dueluri,daca vrei sa te faci duelist,e bine sa iti distribui punctele pe duel.Duelistul castiga mai multi bani in duel,si motivatia ii creste mai repede.
Muncitorul este pentru cei care le place sa construiasca orase.
SOldatul e tot ca un fel de duelist.Numai ca are avantaje mai bune(zic eu)

Ce avantaje are aventurierul fata de un alt caracter care cauta obiecte bune?
Poti sa detaliezi un pic partea boldata, daca nu cer prea mult?:) De ce zici ca soldatul are avantaje mai bune?
 

DeletedUser

Guest
Avantajul aventurierului este ca are 10% sansa sa gaseasca ceva mai repede.
Soldatul are 50% mai multa tactica,adica te aperi mai bine cand esti atacat.Si soldatul poate purta o arma care e cu maxim 3 nivele mai mare decat nivelul lui ORIGINAL.
 

DeletedUser

Guest
Avantajul aventurierului este ca are 10% sansa sa gaseasca ceva mai repede.
Soldatul are 50% mai multa tactica,adica te aperi mai bine cand esti atacat.Si soldatul poate purta o arma care e cu maxim 3 nivele mai mare decat nivelul lui ORIGINAL.

Si duelistul ce are in plus fata de soldat? In conditiile astea, soldatul e un duelist mai bun. Dar cred ca are si el ceva superior.:D
 

DeletedUser

Guest
Am mai spus odata!
Duelistul primeste mai multi bani dintr-un duel,si motivatia pentru dueluri ii creste mai repede!
 

DeletedUser

Guest
10% mai multi bani;
motivatia creste cu 10% mai repede.
Uitate si tu la clasele de caracter din joc.
 

DeletedUser

Guest
10% mai multi bani;
motivatia creste cu 10% mai repede.
Uitate si tu la clasele de caracter din joc.

La ce te referi cand spui sa ma uit la clasele de caracter din joc? Te referi la cei care joaca sau e vreo descriere mai detaliata pe undeva?
 

DeletedUser

Guest
La ce te referi cand spui sa ma uit la clasele de caracter din joc? Te referi la cei care joaca sau e vreo descriere mai detaliata pe undeva?

Da ma,daca dai la la "Caracter" sus in stanga,iti apare o fereastra,acolo in dreapta ferestrei iti apar 4 oameni,dai pe aia si iti apar clasele.
 
Sus