Versiunea 2.06-Discutii

DeletedUser21021

Guest
Serios? Serios? :))

Sunt un jucator care am contribuit enorm la acest joc, dar vad directia unde merge. Si va pot spune sigur, cu astfel de actiuni, seturi noi in fiecare luna (in care trebuie investite multe pepite), o sa pierdeti multi jucatori (si nu ma refer la copii care vin si dau 2 comenzi, ma refer la jucatori care investesc aici).

Bafta.
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
Eu nu contest faptul ca-s o groaza de seturi in joc. Totusi, ce va spun voua acele print-uri ? Absolut nimic. De ce neaparat pepite sau tombole ? Ca de obicei nu aveti rabdare... va astept cu comentarii dupa, nu inainte.
 

DeletedUser21021

Guest
Am observat ce s'a intamplat cu jocul de cateva luni. Sa fim seriosi, in cat timp s'au introdus cate seturi? Sa nu mai zic de cele care doar apar dintr'o data in shop..la preturi de 1k + pepite :)
Jocul acesta a mers cativa ani buni cu doar cateva seturi...apoi in nici un an, s'au inmultit de 10x :)

Sa zicem ca prin absurd nu apar acum de hallowen (desi e greu de crezut ca nu o sa se introduca ceva), o sa apara sigur de craciun. Ce reprezinta asta, la fiecare 2 luni se introduc 3 seturi noi, complete, care uneori le devalorizeaza pe celelalte?
Care mai este farmecul jocului?

Si aceste lucruri le spun din perspectiva unui jucator care are aproape orice item in acest joc si care este castigator al tombolelor. Singurul lucru care se intampla este crearea unei mari diferente de valoare intre mine si restul (care tin sa precizez ca nu ma incanta absolut deloc, se pierde orice farmec, competitie).
Daca tot se adauga seturi in prostie, macar renuntati la premiile actuale (arme speciale doar pt locul 1) si reveniti la premiile dinainte (seturile complete pt primul participant). Macar sa se pastreze o anumita balanta.
 

DeletedUser

Guest
Am observat ce s'a intamplat cu jocul de cateva luni. Sa fim seriosi, in cat timp s'au introdus cate seturi? Sa nu mai zic de cele care doar apar dintr'o data in shop..la preturi de 1k + pepite :)
Jocul acesta a mers cativa ani buni cu doar cateva seturi...apoi in nici un an, s'au inmultit de 10x :)

Sa zicem ca prin absurd nu apar acum de hallowen (desi e greu de crezut ca nu o sa se introduca ceva), o sa apara sigur de craciun. Ce reprezinta asta, la fiecare 2 luni se introduc 3 seturi noi, complete, care uneori le devalorizeaza pe celelalte?
Care mai este farmecul jocului?

Si aceste lucruri le spun din perspectiva unui jucator care are aproape orice item in acest joc si care este castigator al tombolelor. Singurul lucru care se intampla este crearea unei mari diferente de valoare intre mine si restul (care tin sa precizez ca nu ma incanta absolut deloc, se pierde orice farmec, competitie).
Daca tot se adauga seturi in prostie, macar renuntati la premiile actuale (arme speciale doar pt locul 1) si reveniti la premiile dinainte (seturile complete pt primul participant). Macar sa se pastreze o anumita balanta.

Total de acord, oricum ai obtine seturile, tot sunt prea multe si prea idioate.
 

DeletedUser

Guest
Am observat ce s'a intamplat cu jocul de cateva luni. Sa fim seriosi, in cat timp s'au introdus cate seturi? Sa nu mai zic de cele care doar apar dintr'o data in shop..la preturi de 1k + pepite :)
Jocul acesta a mers cativa ani buni cu doar cateva seturi...apoi in nici un an, s'au inmultit de 10x :)

Sa zicem ca prin absurd nu apar acum de hallowen (desi e greu de crezut ca nu o sa se introduca ceva), o sa apara sigur de craciun. Ce reprezinta asta, la fiecare 2 luni se introduc 3 seturi noi, complete, care uneori le devalorizeaza pe celelalte?
Care mai este farmecul jocului?

Si aceste lucruri le spun din perspectiva unui jucator care are aproape orice item in acest joc si care este castigator al tombolelor. Singurul lucru care se intampla este crearea unei mari diferente de valoare intre mine si restul (care tin sa precizez ca nu ma incanta absolut deloc, se pierde orice farmec, competitie).
Daca tot se adauga seturi in prostie, macar renuntati la premiile actuale (arme speciale doar pt locul 1) si reveniti la premiile dinainte (seturile complete pt primul participant). Macar sa se pastreze o anumita balanta.

Vor aparea sigur de halloween deoarece unul dintre seturi are tematica de Halloween,desi poate aici intrevad o speranta in update-ul asta in sensul ca nu vor fi cu pepite aceste seturi noi deoarece sunt seturi facute pe clase,duelist,aventurier,soldat si muncitor,cel mai probabil ceva set nou de misiuni sau ceva de genul,si la completarea seturilor existente vor fi obiecte care vor aparea in orase sau vor putea cadea la munci,asa vad eu,si sper sa am dreptate,daca va fi tombola imi voi baga ceva in altceva si va rezulta un mare ceva:mad:

Si la craciun,cand sigur va fi tombola,sper ca se vor reintroduce seturile Allan,Chinga,Natty si asa va fi si la tombolele de anul viitor,sa se opreasca cu atatea seturi si sa le redea pe cele existente pt. 2-3 ani si ar fi perfect :up:
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
Eu nu inteleg de ce va deranjeaza niste seturi de haine.

Pentru ca ei sunt colectionari. Aduna pixeli inutili deopotriva cu cei utili => de aici si multe seturi in joc, daca jucatorii sunt dispusi sa achizitionze pixeli, pai de aia si se baga seturi :d E un cerc vicios aici, nu mai luati aiureli si probabil nu se vor mai baga...

In alta ordine de idei, sunt de acord cu Bambinoo, premiile unice la tombola nu sunt chiar ok, era mai balansat cand se dadeau cele existente. Cat despre itemele din shop, de aia e shop, acolo sunt si pe pepite si pe oup, seturile permanente si le poate lua oricine, daca esti activ aduni oup si iei mai repede, esti lenes iei mai tarziu, vrei primul, iei cu pepite... e destul de simplu si fair.
 

DeletedUser21021

Guest
De la inceput am jucat acest joc tocmai pentru ca nu necesita un consum mare de timp deoarece personal am foarte multe de facut. Si da, pot spune ca am incercat sa colectionez itemele din joc, altceva nu mai am de facut...nimic care sa provoace un anumit interes. Putine imi lipsesc, insa nu acest lucru conteaza.

Eu am scris toate acestea din alt motiv. Efortul care l'am depus in castigarea acestor tombole a fost minim. La fel si achizitionarea tuturor itemelor. Insa jocul s'ar presupune ca vizeaza o gama larga de persoane. Desi probabil multora le place sa fie mereu in frunte la o diferenta cat mai mare, pe mine nu ma incanta starea actuala a jocului. NU exista competitie...absolut deloc.
Cea mai urata parte este ca, facand un efort minim, ajung sa am acces la unele iteme foarte puternice, care strica total balanta jocului, pe cand altii care nu au aceste posibilitati, abia se pot imbraca...si ce reprezinta asta? Un joc lipsit de farmec, total dezechilibrat.

Cum spuneam, macar sa se renunte la aceste premii unice. Noi nu putem face altceva decat sa lansam niste propuneri, insa voi, adminii, sunteti conexiunea noastra cu INNO, si voi puteti incerca sa luati legatura cu ei, sa le expuneti problema, poate, poate...macar aceste dezechilibre sa se remedieze.
 

DeletedUser

Guest
Eu nu inteleg de ce va deranjeaza niste seturi de haine.

Simplu, pentru ca dupa ce te chinui sa-ti cumperi niste seturi de ziua nationala a porcilor, apar altele de halloween care le devalorizeaza pe celelalte... Pierdere totala de timp, sa nu mai zic de diferenta la forturi uriasa a celor cu seturi si arme/cai si margele fata de cei care nu-si permit...

In alta ordine de idei... Prea multe, nici nu stii ce sa alegi, pe bune. E bine sa fie variate dar nici asa... Macar la un interval de timp mai lung sau egale ca valoare.
 

DeletedUser5520

Guest
Seturile noi sunt chiar calumea. In asa fel nu vom fi toti egali , nu vom avea toti aceleasi haine , dar vom avea o gama larga din care alege pentru a deveni mai diferiti. Be different :d .
 

DeletedUser24343

Guest
Atata va plangeti , mie chiar imi plac tombolele astea , da nasol cu pepitarii aia fac primii seturile ,ne defavorizeaza pe noi care nu bagam pepite , dar totusi fara alte seturi si alte misiuni jocu asta ar deveni cu totu plictisitor<3W
 

DeletedUser19531

Guest
De ce sunt asa de dificile misiunilie pentru povestea principala??? Cum vreti sa lesinam npc-urile daca nu suntem pe duel??? Daca e asa de greu la a doua parte, oare la ultima cum o sa fie???
 

DeletedUser

Guest
Mi se par prea dificile misiunile de halloween, cum ar trebui sa inving banditi daca nu-s pe duel la nivel 100? ...
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
Eu sunt full comert si ii bat de le sar fulgii. Evident, un minim de haine decente este necesar. Sa vad cum ii lesinati cand o fi cazul daca nu puteti nici sa-i bateti :whistle:

PS : Si reskill-ul la nevoie face parte din joc.

Edit : @kod - se refera la NPC de la sectiunea duel, nu cei din quest.
 
Sus