West LOTO

odm

Cowboy
Aici puteti discuta despre Loteria The West
Nu postati numerele alese, nu se vor lua in considerare.
Va rugam sa respectati regulile forumului si ale jocului.
Asteptam cu interes feedback-ul dumneavoastra
 

rares us

Trapper
Va rog nu puneti numerele 1 2 3 4 5 cum au facut pe beta, a fost rusinos din partea lor, alegeti numere random.
 

just4fun

The Boss
La noi de ce se joaca 1 din 30 si pe alte servere se joaca 1 din 20?
Pe alte servere probabil te referi la versiunea de pe beta - acolo sunt putini jucatori si drept urmare este normal sa se intample asa ceva.
Spre exemplu, ultima oara au fost ~20 jucatori inscrisi la loteria de pe beta iar la noi, pana acum (si nu au trecut multe zile de la start) avem 80 de participari.

Te invit sa verifici spre exemplu la francezi - acolo vei gasi "normala" 6 din 49 (cum a fost si la noi acum ceva timp) sau la polonezi parca daca retin bine 6 din 40.

Pe scurt, tinand cont de numarul destul de mare (si implicit de lumile active) s-a ales aceasta varianta.
Daca doresti sa iti incerci norocul in conditiile date, esti liber sa o faci (nu te costa nimic) in caz contrar, la fel, esti liber sa nu o faci.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Este un concept interesant, dar șansele de câștig sunt foarte mici (mă refer în principal la 5 numere). Una din 142506 încercări va fi victorioasă. Deci cel mai probabil nu veți avea niciun câștigător niciodată la nicio ediție. Unde mai pui că premiul cel mare este jalnic raportat la șansele infime de câștig.
 

lord ion

West Marshal
Este un concept interesant, dar șansele de câștig sunt foarte mici (mă refer în principal la 5 numere). Una din 142506 încercări va fi victorioasă. Deci cel mai probabil nu veți avea niciun câștigător niciodată la nicio ediție. Unde mai pui că premiul cel mare este jalnic raportat la șansele infime de câștig.
s-a luat premiul cel mare și la 6 din 49.
taică-miu a luat pe vremea lui ceașcă împărat premiul cel mare la 5 din 90!
cât despre premiile puse în joc, intotdeauna se găsesc oameni să se plângă că-s prea mici!

eu:
ss (2015-07-07 at 08.13.23).jpg
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Și ți se pare că la loto 6/49 participă 100 de persoane? hehelol123
Eu nu m-am plâns de premii, până la urmă, intrarea este gratuită, dar din punct de vedere probabilistic șansele de a câștiga sunt mult prea mici pentru numarul de participanți, iar premiul nu este nici pe departe direct propoțional.
 

lord ion

West Marshal
Și ți se pare că la loto 6/49 participă 100 de persoane? hehelol123
Eu nu m-am plâns de premii, până la urmă, intrarea este gratuită, dar din punct de vedere probabilistic șansele de a câștiga sunt mult prea mici pentru numarul de participanți, iar premiul nu este nici pe departe direct propoțional.

Că participă o persoană sau 264487687689 de persoane, șansele de câștig a fiecăruia sunt aceleași! AAAA... că există posibilitatea să nu fie ridicat premiul, asta e altceva. Soarta!
Tu ești contra la orice pe forumul ăsta din câte văd.
Ăsta e jocul, astea sunt premiile, vrei, bine! nu vrei, și mai bine.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Daca ai citi mai cu atenție, ai vedea ca fix asta am scris: ”Deci cel mai probabil nu veți avea niciun câștigător niciodată la nicio ediție”. Nu sunt contra la nimic, ba chiar am spus ca imi place ideea, dar este executata într-un mod care lasă de dorit. Am menționat și faptul că apreciez ca este intrarea gratuită, deci nu premiile în sine sunt o problemă, ci șansele infinitezimale de a câștiga. Vă deranjeaza așa de tare critica constructivă? Eu vă ofer argumente, vă pot oferi si soluții dacă doriți, dar e clar că nu vă pasă dacă la cea mai ușoară critică reacționați așa.
 
Numai cei care au întrat la ora 11 primi 5 câștiga cv nu prea e ok dacă ar fi random ar fi altceva
 
Ultima editare:

EmyLegend

Gunman
daca se poate sa se adopte aceeiasi metoda ca pe beta cu 3 numere fiindca de ghicit 5 numere este imposibil si poate o reviziuire a premiilor sunt foarte slabe
 
Sus