Amintiri din generala...

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Eu nu am facut prea multe.


Totul a inceput in clasa 1.( :])) )
Veneam din curtea scolii din recreatie,intr-un sir de cate 2.Eu am lua-o in fata am intrat in clasa si am inchis usa si am tinut inchisa sa nu poata intra nimeni.(in clasa erau doar fetele.).Cand am deschis usa...Invatatoarea...Am stat la colt vreo ora...defapt la soba :]))).

O data am fost mai multi din clasa la cealalta clasa de a 3 sa ajutam sau nu mai stiu ce.Cat a fost invatatoarea lor acolo am fost cuminti le spuneam la aia ce sa faca, nimic deosebit.:]).Cand a plecat,ne alergam ne... si am trecut pe langa catedra si am darmat-o,i-am rupt un picior.Era daia cu trei piciare.Cand a venit invatatoarea,nu mai stiu ce facusem si a cazut vina pe altu.

Din clasa 2 cred pana in a 4 ne bateam mult ca invatatoarea statea mai mult pe hol cu celelalte.Beau cafeluta,barfeau,bombonele...
Prin a patra l-am impins pe unu Narcis in banci de a cazut intre banci si bancile au cazut si ele si aia din clasa:
-Baaaaa,a murit Narcis baaaa! :]))))

In orele de engleza si religie...Nu se poate vorbii,toti tipa, se joaca...E haos.

In clasa a 4 era unu mai mare si solidcare ma chinuia putin...mai mult.Tata il cunoaste pe tacsu' si pe unchisu'(sunt prieteni.)Si ma tot incuraja cu inca doi prietrieteni sa ii dau tare una cat pot in gura.Acum vine clasa a 5... Sa vad poate aici fac mai multe.:))


Acum ceva dintr-o clasa din liceul lu' fratemiu:Era unu beat cred care se certa cu profa.Si aia enervata i-a dat una si l-a darmat jos.Faza era filmaat de un coleg si l-a pus pe site-ul pro tv-ului si au ajuns la stiri.:]))))))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
hmm frumoase vremuri in generala inca imi amintesc cand eram in ora de test,eu cu 100 de fituici,profa langa mine si eu ma duc la le arunc :))) ,mi-a traznit un 1 de toate frumusetea,dupaia l-am luat si pe preferatul iei la biologie :)) sau cand am jucat lapte gros pe banca si am rupt toti banca si ne-am trezit pe jos :)).Alta faza tare cand am pus un scaun rupt la profa de muzica si a picat gramada =))),ce vremuri ,ce as mai da sa fiu la generala

EDIT:A da si sa nu uit de clasa a 8

Faza tare cu proful meu de chimie,cand facem reactie de cu nume de gen amuzant de exemplu CaC03 ,nu imi vine in minte nimic,radeam toti ca orbi cu el si dupa 30 de secunde se facea o liniste totala si care radea la ascultat,sau cand ne lua la sort dupa biletele sa raspundem si noi il furam ii dadeam mai putine biletele cu numele nostru:))).Alta faza tare cu profu de istorie ,pe primul semestru am avut 8 la istorie si in al doilea era sa raman ,si atata ma tinea cu ascultatul ca sa ma treaca pana cand ma trecut si atunci a inceput sa zica sa ii zicem Saru'mana boierule,acuma cand il vad pe strada asa ii zic
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
eu acum am terminat a7a
si din a5a pana acum am avut un prof de mate de vreo 60 de ani :))....da era ca lumea :eek:data ase mirosea a tuica........da parca atunci ii vine mai mult stinta la cap cand ii beat :))



intr-o zi am fost mai rai la ora.....si nea spus el la sfarsitul orei: las' ca va pun eu pe voi la punct maine

a doua zi vine...: TEMA! numeni nu sio facuta

PROFU: bai boilor.....iar nu vati facut temele......mai invatamantul din ziua de azi nui bun de nimik.....

apoi nea intrebat:
- Ce lectie am avut noi de pregatit pentru astazi!
Elevii: -
Profu: Cum se inmultesc broastele....Test din lectia de zi...
si asa noi trebuia sa scriem la ora de mate cum se inmultesc broastele ;))
 

DeletedUser

Guest
Cele mai multe dracii din scoala sunt generate de coflictele intre elevi, de conflictele intre elevi si profesori, de prostie si de lene.

Conflictele intre elevi sunt mai frecvente in clasele de inceput de ciclu (scolar), cand trebuie sa se stabileasca ierarhia in topul WBA, IBF si celelalte versiuni, desi nu se prea tine cont de categoria de greutate. Daca dirigintii sunt inspirati si nu intervin ca forte de pace in zona de conflict, atunci campionul se stabileste repede si galele se raresc, organizandu-se numai ocazional, ca remediu impotriva plictiselii. Dar nici cei care intervin nu sunt toti de condamnat, fiind de obicei fortati de director, aproape invariabil cel mai idiot om dintr-o scoala, incluzand aici si femeile de serviciu, portarii, elevii si si tablourile de pe pereti.

Conflictele dintre elevi si profesori sunt generate mai ales de priceperea neintrecuta a unor profesori de a o cauta cu lumanarea. Cea mai sigura metoda de a nu invata nimeni nimic este ca profesorul sa fie neam prost (materia lui e cea mai importanta, trebuie sa-i zici exact cum scrie in carte/cum a predat el, nu se pot face glume, esti netuns/tuns nustiucum, n-ai sapca).

Prostia si lenea vor reiesi din cateva amintiri de cand eram in banca, adica din antichitate.
Aveam un coleg care cand venea la scoala (rar) intreba care-i orarul din ziua respectiva, iar raspunsul intotdeauna ii provoca dureri de burta pe care le trata in parc.
La liceu ma duceam cu un caiet bagat la brau (pix gaseam pe la vreo colega, la colegi nu intrebam, ca daca era prezent vreunul n-avea nici ala).
Aveam o gramada de profesori cumsecade, care iti dadeau 5 numai pentru ca te duceai la scoala si nu erai smecher in ora. Prostia era ca unii elevi confundau cumsecadenia cu idiotenia, ceea ce insemna o vara plina de griji.
Unele persoane nu inteleg ca n-au cum sa invete fara sa invete.

Cand sunt mici, copiii sunt dusi/luati la/de la scoala de parinti ca sa nu-i calce masinile si sa nu-i muste cainii. Cand cresc mai mari, copiii se duc/vin singuri pentru ca oricum nu-i mai asculta pe parinti si poate le mai si vine ideea sa ceara un suc, iar cainii se feresc si singuri.

Asa credeam cand eram in banca, asa cred si acum, la catedra.
 

DeletedUser

Guest
acuma am terminat clasa a5-a.... in clasele 1-4 invatatoarea stia sa ne puna la punct, atunci am fost cei mai cuminti din scoala......in a5-a am avut o dira dusa....... sa vedeti.... am spart tabla de 4 ori, usa am transformat-o in aschiute in prima luna de scoala, ne bateam zilnic, ba chiar faceam pariuri care castiga btaile....atunci deja eram cei mai rai din scola...... odata ne-a enervat profa de geogra, si am scos-o afara din clasa in huiduieli.... toti o fluieram pe profa de biologie ca e tanara si buna.....la mate il faceam pe prof sa strige ca un urangutan..... la muzica nush daca am o prezenta sau 2:).... si atunci cand am mers la muzica m-a pus sa cant si nu prea am voce, si m-am enervat pe profa si am dat telefonul la maxim, B.U.G mafia cateva melodii necenzurate..... sau cand ne plictiseam si sunam la 112 ca sa facem misto de receptionerii de acolo...... sau urcam cate 2-3 banci pe catedra sa nu mai facem ora..... odata am spart cateva oua, si le-am ascuns in clasa, si ele au inceput sa puta acolo, nu am mai facut ore 2 zile la rand :)......in ore n jucam: cu telefonul, fotbal cu banul, care il nimereste pe profesor cu bulgari de hartii, care scrie mai putin la ora, care il face pe profesor sa strige mai mult........ ce vremuri......... sau iarna saream pe geam aduceam zapada in clasa si le spalam pe fete, sau dadeam cu bulgari de zapada in ore in fete... odata am facut ob de zapara.... cand o vazut dira si-a pus mainile in cap si ii venea sa se sinucida....... la sfarsit am absolvit doar 4 fara nici o corigenta.... din 23 de copii...=))
 

DeletedUser4649

Guest
Cele mai multe dracii din scoala sunt generate de coflictele intre elevi, de conflictele intre elevi si profesori, de prostie si de lene.

Conflictele intre elevi sunt mai frecvente in clasele de inceput de ciclu (scolar), cand trebuie sa se stabileasca ierarhia in topul WBA, IBF si celelalte versiuni, desi nu se prea tine cont de categoria de greutate. Daca dirigintii sunt inspirati si nu intervin ca forte de pace in zona de conflict, atunci campionul se stabileste repede si galele se raresc, organizandu-se numai ocazional, ca remediu impotriva plictiselii. Dar nici cei care intervin nu sunt toti de condamnat, fiind de obicei fortati de director, aproape invariabil cel mai idiot om dintr-o scoala, incluzand aici si femeile de serviciu, portarii, elevii si si tablourile de pe pereti.

Conflictele dintre elevi si profesori sunt generate mai ales de priceperea neintrecuta a unor profesori de a o cauta cu lumanarea. Cea mai sigura metoda de a nu invata nimeni nimic este ca profesorul sa fie neam prost (materia lui e cea mai importanta, trebuie sa-i zici exact cum scrie in carte/cum a predat el, nu se pot face glume, esti netuns/tuns nustiucum, n-ai sapca).

Prostia si lenea vor reiesi din cateva amintiri de cand eram in banca, adica din antichitate.
Aveam un coleg care cand venea la scoala (rar) intreba care-i orarul din ziua respectiva, iar raspunsul intotdeauna ii provoca dureri de burta pe care le trata in parc.
La liceu ma duceam cu un caiet bagat la brau (pix gaseam pe la vreo colega, la colegi nu intrebam, ca daca era prezent vreunul n-avea nici ala).
Aveam o gramada de profesori cumsecade, care iti dadeau 5 numai pentru ca te duceai la scoala si nu erai smecher in ora. Prostia era ca unii elevi confundau cumsecadenia cu idiotenia, ceea ce insemna o vara plina de griji.
Unele persoane nu inteleg ca n-au cum sa invete fara sa invete.

Cand sunt mici, copiii sunt dusi/luati la/de la scoala de parinti ca sa nu-i calce masinile si sa nu-i muste cainii. Cand cresc mai mari, copiii se duc/vin singuri pentru ca oricum nu-i mai asculta pe parinti si poate le mai si vine ideea sa ceara un suc, iar cainii se feresc si singuri.

Asa credeam cand eram in banca, asa cred si acum, la catedra.

Am si eu o intrebare, daca se poate. Este normal sa va faceti elevii si colegii profesori „prosti”?
 

DeletedUser

Guest
acuma am terminat clasa a5-a.... in clasele 1-4 invatatoarea stia sa ne puna la punct, atunci am fost cei mai cuminti din scoala......in a5-a am avut o dira dusa....... sa vedeti.... am spart tabla de 4 ori, usa am transformat-o in aschiute in prima luna de scoala, ne bateam zilnic, ba chiar faceam pariuri care castiga btaile....atunci deja eram cei mai rai din scola...... odata ne-a enervat profa de geogra, si am scos-o afara din clasa in huiduieli.... toti o fluieram pe profa de biologie ca e tanara si buna.....la mate il faceam pe prof sa strige ca un urangutan..... la muzica nush daca am o prezenta sau 2:).... si atunci cand am mers la muzica m-a pus sa cant si nu prea am voce, si m-am enervat pe profa si am dat telefonul la maxim, B.U.G mafia cateva melodii necenzurate..... sau cand ne plictiseam si sunam la 112 ca sa facem misto de receptionerii de acolo...... sau urcam cate 2-3 banci pe catedra sa nu mai facem ora..... odata am spart cateva oua, si le-am ascuns in clasa, si ele au inceput sa puta acolo, nu am mai facut ore 2 zile la rand :)......in ore n jucam: cu telefonul, fotbal cu banul, care il nimereste pe profesor cu bulgari de hartii, care scrie mai putin la ora, care il face pe profesor sa strige mai mult........ ce vremuri......... sau iarna saream pe geam aduceam zapada in clasa si le spalam pe fete, sau dadeam cu bulgari de zapada in ore in fete... odata am facut ob de zapara.... cand o vazut dira si-a pus mainile in cap si ii venea sa se sinucida....... la sfarsit am absolvit doar 4 fara nici o corigenta.... din 23 de copii...=))


Tu sigur ai ramas la Lb. Romana. Si tu vrei sa credem tot ce ai scris acolo ? Oricum nu stiu daca toata lumea intelege ce ai scris tu, dar hai sa scriem si noi sa fim „jm3ck3r!” .
 

DeletedUser

Guest
Explica-mi si mie cum ai transformat tu usa in „aschiute” , asta daca nu cer imposibilul.

prin aschiute ma refeream ca am spar usa............ am distrus-o complet.... ne bateam mai multi baieti, si usa era inchis, si apoi ne tot batut, si am cazut toti la gramada peste usa.......s-a spart in bucatele....
 

DeletedUser

Guest
Eu nu am facut prea multe.


Totul a inceput in clasa 1.( :])) )
Veneam din curtea scolii din recreatie,intr-un sir de cate 2.Eu am lua-o in fata am intrat in clasa si am inchis usa si am tinut inchisa sa nu poata intra nimeni.(in clasa erau doar fetele.).Cand am deschis usa...Invatatoarea...Am stat la colt vreo ora...defapt la soba :]))).

O data am fost mai multi din clasa la cealalta clasa de a 3 sa ajutam sau nu mai stiu ce.Cat a fost invatatoarea lor acolo am fost cuminti le spuneam la aia ce sa faca, nimic deosebit.:]).Cand a plecat,ne alergam ne... si am trecut pe langa catedra si am darmat-o,i-am rupt un picior.Era daia cu trei piciare.Cand a venit invatatoarea,nu mai stiu ce facusem si a cazut vina pe altu.

Din clasa 2 cred pana in a 4 ne bateam mult ca invatatoarea statea mai mult pe hol cu celelalte.Beau cafeluta,barfeau,bombonele...
Prin a patra l-am impins pe unu Narcis in banci de a cazut intre banci si bancile au cazut si ele si aia din clasa:
-Baaaaa,a murit Narcis baaaa! :]))))

In orele de engleza si religie...Nu se poate vorbii,toti tipa, se joaca...E haos.

In clasa a 4 era unu mai mare si solidcare ma chinuia putin...mai mult.Tata il cunoaste pe tacsu' si pe unchisu'(sunt prieteni.)Si ma tot incuraja cu inca doi prietrieteni sa ii dau tare una cat pot in gura.Acum vine clasa a 5... Sa vad poate aici fac mai multe.:))


Acum ceva dintr-o clasa din liceul lu' fratemiu:Era unu beat cred care se certa cu profa.Si aia enervata i-a dat una si l-a darmat jos.Faza era filmaat de un coleg si l-a pus pe site-ul pro tv-ului si au ajuns la stiri.:]))))))


Vrei sa spui ca tu tineai usa la 20 de colegi ?
 

DeletedUser

Guest
prin aschiute ma refeream ca am spar usa............ am distrus-o complet.... ne bateam mai multi baieti, si usa era inchis, si apoi ne tot batut, si am cazut toti la gramada peste usa.......s-a spart in bucatele....


Presupun ca usa era din sticla.
 

DeletedUser

Guest
Pai daca sunt... Fiecare om e prost intr-un fel, doar ca in grade diferite. Pe tine nu te-a enervat nimeni niciodata?
 

DeletedUser

Guest
u chiar nu ai ce face numa sa dai comuri aiurea la ceilalti.... a zis acolo clar ca doar la baieti.... si nu cred ca erau 21 de baieti in clasa....:P


La mine in clasa sunt 25 de fete din 30 de elevi. Recunoaste ca ai mintit tot ce ai scris mai sus si te las in pace.
 

DeletedUser4649

Guest
Pai daca sunt... Fiecare om e prost intr-un fel, doar ca in grade diferite. Pe tine nu te-a enervat nimeni niciodata?

M-au enervat destui, dar nu cred ca sunt eu in cea mai mare masura de a-i separa pe cei prosti de cei mai putini prosti. Nu neg faptul ca sistemul de invatamant este... jalnic, dar inca nu cred ca vina trebuie aruncata pe profesori.
 

DeletedUser

Guest
Eh :-j...eu acum am terminat a8-a...viata frate...si scoala noastra ...a fost renovata din temelii 3 ani intregi...am facut ore din clasa a 5-a pana in a 7-a la liceu...Apoi..in a opta...dai cu plata....usa de la baie... pisoare, scaune banci...2 table... :))
Mai tin minte ca, atunci cand era un coleg"Fasole" de serviciu...furam galeata cu buretele pentru tabla si faceam pipi toti acolo :))
Si venea profa de mate, si mirosea tabla...si nu mai vroia sa ne predea :))
Generala...cand aveam ore de dupa amiaza in iarna...cand la ora 4 se intuneca...la 6 scapam..si mai stateam in clasa sa repetam nu stiu ce...si la un moment dat..trageam jaluzelele, stingeam lumina...si pe bezna...se suiau fetele pe noi...Atunci...a fost chiar frumos...Eh...inainte de craciun....trebuia sa facem o sceneta...si un"actor" d'al nostru...mai beat saracu'...a daramat bradu' din clasa...si a stricat instalatia profei de fizica:))
Generala...
In generala am avut prima iubire...
Sub o banca am avut parte de primul sarut...
Ah...ce ani frumosi au trecut...
 

DeletedUser

Guest
Eu si colegi mei am pitac toti unde trebuia La CN UNIREA Turnu magurele
Locul unde la tehnologie danzam pe mese ba nu pe mase
In pauze pe catedra profilor......
Batai intre prieteni
2 baieti exmatriculati
3 ajunsi la s[itan dupa ce ne-am jucat jocul care noi il numim.... "BAGA CLASA IN DULAP"
Stricaciuni
Am cazut de la etaju I cu geamu caci nu era fixat bine
Am rupt 3 catrede de profi
si am reusit sai convingem pe cei de la inspectorat sa ne schimbe bancile dupa ce nu mai rea niciuna buna

In timpu orei de mate
Se joaca un copil vine profa la el si i spune
Ma tu ai ceva cu MATEMATICA
Da dna profesoara
Si i arunca profa ghiozdanu pe geam la care baiatu spune
Dna profesoara daca vas arunca eu geanta pe geam dumneavoastra ce ati spune


Am multe amintiri legate de cls 5 si inca imi amintesc
 

DeletedUser2948

Guest
Eu si colegi mei am pitac toti unde trebuia La CN UNIREA Turnu magurele
Locul unde la tehnologie danzam pe mese ba nu pe mase
In pauze pe catedra profilor......
Batai intre prieteni
2 baieti exmatriculati
3 ajunsi la s[itan dupa ce ne-am jucat jocul care noi il numim.... "BAGA CLASA IN DULAP"
Stricaciuni
Am cazut de la etaju I cu geamu caci nu era fixat bine
Am rupt 3 catrede de profi
si am reusit sai convingem pe cei de la inspectorat sa ne schimbe bancile dupa ce nu mai rea niciuna buna

In timpu orei de mate
Se joaca un copil vine profa la el si i spune
Ma tu ai ceva cu MATEMATICA
Da dna profesoara
Si i arunca profa ghiozdanu pe geam la care baiatu spune
Dna profesoara daca vas arunca eu geanta pe geam dumneavoastra ce ati spune


Am multe amintiri legate de cls 5 si inca imi amintesc

:)) Chiar asa sa fie?=))
 
Sus