Amintiri din generala...

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser2854

Guest
iuhu maine incepe si o sa incep sa va zic ce fac eu la scoala :D
 

DeletedUser17501

Guest
Ce frumos era cand faceam wrestling pe banci...(si apoi plateam de ne lua dracii :)) )
 

DeletedUser

Guest
Anu' tercut in 1 8-ta cand am rupt eu vreo 2 scaune si a cazut usa odata .
La romana aveam una nebuna si ne-a aruncat ghiozdanele peste geam ( etaj 2 )o pacaleam ca nu am caietu' la mine si m-a cautat ea nu l-a gasit si , vraaaat peste geam si la vreo 4 fosti-colegi , amintiri ....

La biologie radeam cel mai mult cand ne zicea aia de celulele sexuate etc , etc ma faceam ca scap pixu si radeam sub banca :)) . Ne zicea odata diriginta ( cred ca eram a 7-a ) daca stim cum se fac copii :)) , si cine nu stia sa intrebe parinti si sa vina ziua urmatoare cu ce ne-au zis , cred ca 75 % din clasa stia :eek:

Eram a 6-a , si aveam tehnologie ne-am strans mai multi colegi si am fugit in parc ( e la 2 strazi langa scoala ) si trecea portaru pe acolo cu bicicleta ne-a urmarit , da' mergea incet si erau niste casute sus ne-am suit acolo toti stateam acolo pitici sa nu ne vada , cand am ajuns la scoala s-a luat de noi si a vrut sa ne duca la directoare bine ca aveam unu' trae in gura si comenta c ail zice si pe el cum fumeaza langa noi ( n-are voie )

Odata am rupt forasu su matura si n-aveam de unde sa luam si erau pe hol la fel,la fel m-am dus sa le i-au sa nu ma certe diriginta si a venit aia de serviciu sa ne intebe unde e forasu' si noi ziceam ca [virgula] clasa de langa noi le-a luat si le-a aruncat la cosu' de gunoi .

Odta am plecat de la franceza pe stadion cu 3 baieti si acolo era un fel de padure pe langa stadion ( nu stadionu' lu' becali , micut ) ne-am dus dupa padure si erau 2 emo si stateau unu peste altu' noi eram ascunsi am aruncat cu pietre in iei si am fugit :)) .

Cine nu cede nu crede , nu ma chinuiam sa scriu atata
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Tin minte cand venea profa de germa fuma in fata noastra si arunca pe joc scrumu :))

Tin minte si eu la bilogie ala celulele sexuate si alea

In pauze:bataie cu creta =)) odata a aruncat unu cu o creta si a nimerit pe un boschetar din boscheti.Iooi acolo m-am prapadit de ras ca so apucat sa o mance si o zis:Pfff alt ca*at de pasare :)))
 

DeletedUser

Guest
la mine profa de geogra zice ca merge la director ca facem prea mare galagie:blink:
 

DeletedUser24955

Guest
Imi aduc si eu cand eram pe a 7-a saream pe geam sau peste poarta scolii si mergeam cu colegii la cirese de la ora de fizica(ori cum ne lasa pt ca venea beat la ora :) ), mergeam la cirese intr-o gradina apropae de scoala, mereu fugea dupa noi proprietarul, dar intra-m in scoala pe geam=))
 

DeletedUser

Guest
S-a reinviat topicul :P

Cls 7:
Era o zi de luni.Prima ora matematica cu diriga si se tachinau doi colegi iar diriga s-a luat de ei si unu a comentat.A primit o palma de a rasunat clasa.Dar nu asta este ceea ce vreau sa povestesc.Ultima ora aveam dirigentie si ca prin minune toti eram prezenti.Incepe ea sa ne vorbeasca despre violenta.Ajunge la violenta profesor-elev si la un moment dat intreaba cu o voce din aceea curioasa cu pofta de barfa: Auziti, da pe voi va lovit vreun profesor? Am crezut ca murim acolo de ras.Probabil si-a dat seama la final.

Profa de romana.Este aproximativ nebuna.Defapt este nebuna da-binelea.Colinda intr-o zi toata scoala cu niste foi pentru o petitie contra statului american deoarece a bagat in inchisoare o nu stiu ce persoana. Tot in aceasi zi ne spune ca a primit mail de la Barrack Obama si ca scoala noastra este recunoscuta international. Tin sa spun ca mailul a fost in limba romana deoarece dansa nu stie engleza.Sa nu mai zic ca in cancelarie facea scandal deoarece Becali a intrat nevinovat la puscarie si ca a contruit manastiri etc.

Profu de istorie si de civica(preda 2 materii) cel mai tare si mai glumet.
Ne spune intr-o ora la civica despre orientarea sexuala si face si misto de unu in clasa ca cica incinge redtube-ul acasa pe "d-alea" cu lesbiene. Si vorbeste liber despre orice cu noi, bineinteles intr-o anumita masura.
 

DeletedUser10117

Guest
In clasa a 6 am inceput sa vand petarde le luam cu 1 leu si le dadeam cu 3 lei,in prima zi a mers slabut dar peste 3-4 zile au inceput comenzile,doar o singura profesoara stia ca am rucsacu plin cu petarde,orcum afacerea a mers pana la jumatatea clasei a 8.
Alt incident a fost ca ne dadea corn cu lapte,iar noi il aruncam pe peresti si in blocurile de alaturi,venea politia noi ne ascundeam si scapam.

Faza tare a fost cand am venit vreo 20 de insi cu portocale stricate si am dat pe pereti,vine direcoarea si cheama parintii sa zugraveasca tot etaju sau atunci cand am dat petarde in dulap pana a sarit usa din balamale sau cand am aruncat o artificie in veceu si a pocnit teava de canalizare.

Orcum au fost multe faze in generala plus multe fete,multa distractie stiai ca nu raspunzi de faptele tale deci puteai face orice.
 

DeletedUser

Guest
Cate s-au mai intamplat in generala .... Tin minte ca eu impreuna cu niste prieteni i-am umplut scaunul unui coleg cu vreo 5-6 litri de apa (cadrul scaunul era facut din niste ''tevi'' daca ma intelegeti). Cand i s-a rasturnat scaunul a curs o gramada de apa dar acum era neagra, cred ca din cauza murdariei din interiorul tevii . Alta data ascultam muzica de la B.U.G Mafia la ora de Franceza in timp ce ne spunea mediile, si asa de ridicat era volumul la piesa incat nu auzeam ce zice profa (cu toate astea nu s-a plans ). Ne-am jucat cu mingea in clasa, si am lasat urme peste tot.. Ne-a spus diriga ca va aduce la cunostinta parintilor la sedinta de pete, ca sa zugraveasca clasa. Atunci noi am facut o cheta, am cumparat un burete si un detergent si da-i la frecat la pereti .S-a cam dus culoarea, dar pana la urma am scos petele .A doua zi diriga era ceva de genu ''Cum au disparut petele astea peste noapte !?!'' ... Alta data un coleg a aruncat apa din lighean pe geam, si a cazut fix la jumatate de metru de domnul director, insa l`a udat doar pe pantofi :)). Cea mai tare faza e asta: profa de Franceza nu era capabila de meseria de profesoara deoarece nu putea sa mentina disciplina, astfel noi faceam caterinca in ore. S-a plans la ceilalti profesori de noi, astfel ca profu de mate (care e foarte sever, si e foarte darnic cand e vorba de 2-3.. La el am avut doi de 4, iar colegul de banca a avut un 2, un 4 si un 3 in teza, desi stia cel putin de 5) a trecut pe langa clasa noastra in ora de franceza.. Cum eu si colegul meu de banca stam chiar in fata usii, iar usa are un geam transparent ne-a vazut cum radeam la ora , atunci a intrat in clasa si a zis : Dom` Primar (asa ii spune colegului de banca pt ca tatal sau a candidat la primarie) , Rares (asa imi spune mie, desi nu ma cheama Rares, dar asa a retinut el la inceput si de atunci tot asa mi`a spus, in gluma) De acum in colo sa radeti si la ora mea, nu numai la franceza, ca de nu va parlesc la medie . Dupa vreo saptamana profa de franceza l-a injurat pe un elev din cls a VII-a.. In ziua aia ne-a tras pe noi doi la o parte, dupa ce s-a terminat ora si ne-a zis : Imi cer scuze pentru ca v-am certat atunci la ora de franceza, doar elevii mai si zambesc la ora, eu nu am stiut ca aia nu`i normala'' :))) Am scris cam mult, dar m-a luat valul... Toate astea s-au intamplat doar in a VIII-a, mai am o gramada de intamplari hazlii pe langa astea :))
 
Sus