Discutii despre obligatiunile Union Pacific (OUP))

DeletedUser2041

Guest
o sa fie foarte greu sa faci 10-11 obligatiuni / batalie. daca 1 obligatiune e pentru participare si 1 pentru victorie, inseamna ca 9 obligatuni sunt pentru daune + ferite. daca echivalenta este cufar de otel inainte = 3 obligatiuni acum, inseamna ca pentru 9 obligatiuni va trebui sa ai undeva pe la 100.000 daune si 250 ferite pe batalie.

intrebare: daca se trece de la 1.33 la 135, o sa fie cuprinse si modificarile de la 1.34? aceea cu biserica la level infinit o sa fie sau nu?

1.35 va contine toate noutatile din 1.34
 

DeletedUser

Guest
Jocul este gratuit. Daca nu vor jucatori "free", pun taxa. Nu crezi ca este mai simplu asa?


Iulian nu incerca sa o dai cotita..jocul nu este free.Poate doar in cazul in care nu esti activ si nu prezinti prea mult interes.Acum raspunde-mi tu te rog cum il poti bate pe un duelist care si-a cumparat indemanari si atribute in prostie si are o gramada de arme si iteme cu aura? Ti se pare corect?

Nu a facut decat sa dezechilibreze.Iar cu aceste "obligatiuni " care vor intra in joc..nu ii va avantaja pe jucatorii care sunt activi ,ii vor avantaja decat pe cei care baga bani in acest joc si cam atat.

La fiecare update dezechilibrul este din ce ce in mai mare.Veti ramane oricum doar cu pepitarii in curand.

Se deschid foarte multe lumi,bugurile sunt din ce in ce mai multe.Voi sunteti prea putini sa le faceti fata.Serverul merge ca dracu,in fiecare zi serverul cade(ceea ce ne face sa pierdem anumite chaturi),adica timp pierdut.Inno nu face decat sa scoata bani ,insa sa bage bani intr-un server mai bun..fluiera.

Cam asa sta problema..pana si cei ce cumpara pepite sunt in dezavantaj.Cumpara de fapt timp pierdut si nervi.Asta pt ca celor de la inno nu le pasa catusi de putin si de cei care platesc.Intreruperile in joc sunt zilnice(si nu se intampla doar o data pe zi).
Lumile nu merg desi nu se anunta acest acest lucru pe pagina de start..sunt foarte multe lucruri care ar trebui puse la punct.

Daca vor continua asa vor pierde si acei oameni care platesc cu bani grei timp pierdut in joc.

:razz:

Voi chiar aveti probleme cu vederea?
Iulian tot explica si voi intelege ti altceva
Zice clar:ca se pot obtine acele puncte de la misiuni,munci,forturi,ce tot vorbiti de pepite?
Cuferele se vor putea lua cu punctele de la munci,forturi,craft etc

Iulian nu are detaliile necesare sa ne lumineze asupra acestui update.Vorbim asupra lui si vorbim degeaba.Am vazut updatul pe beta.Te obliga sa faci 20 de runde de poker.Iti cer anumite produse care daca nu le ai tre sa muncesti pt ele(foarte posibil este sa nu iti pice in aceea zi),10 npc si 4 dueluri si jucatori.Ca sa faci toate aceste puncte sau doar 3 parerea mea etse ca tre sa iti umpli energia de cel putin 2 ori pe zi.Deci tot cu pepite le poti termina.

Pokerrunden0 / 20
Tägliche Quests0 / 4
Spieler-Duelle0 / 4
NPC-Duelle0 / 10
Hergestellte Produkte 0 / 3

Cam asa arata.La henry iti mai da niste misiuni(Tägliche Quests0 / 4)

Obligatiunile sunt forma de rasplata a activitatii. Nu esti obligat sa faci nimic zilnic.

Cum exista $ in joc pe care ii primesti la munci/misiuni/forturi, se vor introduce aceste OUP(obligatiuni). OUP sunt o forma de plata(foi de plata)



-After accepting the quest Repeatable quests (Apprentice) you must wait 48 hours. (Done)
After accepting the quest Repeatable quests (Journeyman) you must wait 48 hours. (Done)
After accepting the quest Repeatable quests (Master) you must wait 48 hours. (Done)
Slice of cake 1/1 (Done)
+ 50 Experience points
+ $ 1
Complete quest Cancel quest

-After accepting the quest Repeatable quests (Cook without a pot) you must wait 24 hours. (Done)
Piece of a note (Part 1) 0/1
+ 100 Experience points
+ $ 100
Complete quest Cancel quest

-After accepting the quest Repeatable quests (Apprentice) you must wait 48 hours. (Done)
After accepting the quest Repeatable quests (Journeyman) you must wait 48 hours. (Done)
After accepting the quest Repeatable quests (Master) you must wait 48 hours. (Done)
Roast Turkey 0/1
+ 100 Experience points
+ $ 3
Complete quest Cancel quest

-After accepting the quest Repeatable quests (Apprentice) you must wait 48 hours. (Done)
After accepting the quest Repeatable quests (Journeyman) you must wait 48 hours. (Done)
After accepting the quest Repeatable quests (Master) you must wait 48 hours. (Done)
Gentleman's Dinner 0/1

-------------------------------
Pokerrunden0 / 20
Tägliche Quests0 / 4 -daca completezi ce ai sus inseamna ca ai completat doar acesta misiune
Spieler-Duelle0 / 4
NPC-Duelle0 / 10
Hergestellte Produkte0 / 3

Acele obligatiuni le poti avea doar in cazul in care completezi misiunile pt ziua respectiva.

Se mai pot face si din batalii pt forturi.
Voi ne-ati dat niste date..insa nu ati fost informati cu ceea ce este mai important:cate obligatiuni costa un cufar de lemn,cate obligatiuni costa un cufar de fier si tot asa.

Voi vreti sa discutam pe baza unui update.Vreti sa ne dam cu parerea asupra unui lucru pe care nu il stim..si precum vad nici voi nu il aveti la indemana.

Vorbiti va rog cu cei de la inno pt mai multe informatii,ca sa putem sti despre ce este vorba in context.



Designul nou al inventarului si pietei se va aplica, in forma de pe beta sau o alta forma ajustata pe parcurs.


Ceea ce inseamna ca nu va mai merge absolut nici un script.Deci timp pierdut cu duiumul.Nu poti tine minte atatea iteme
 

DeletedUser2041

Guest
@musset Opinia ta si nu am de gand sa comentez. Oricum nu ajungem la un numitor comun.

Scopul acestui topic este feedback-ul, cu cat mai multe pareri pro sau contra cu atat mai bine.
Sistemul este inca la inceput, nu s-a implementat nici macar pe beta. Tot ce gasiti pe forum beta sunt lucruri de baza sau zvonuri.

Daca vom avea noutati si detalii le vom comunica si jucatorilor. Acest anunt a fost postat pe toate serverele.
 

DeletedUser

Guest
@musset Opinia ta si nu am de gand sa comentez. Oricum nu ajungem la un numitor comun.

Scopul acestui topic este feedback-ul, cu cat mai multe pareri pro sau contra cu atat mai bine.
Sistemul este inca la inceput, nu s-a implementat nici macar pe beta. Tot ce gasiti pe forum beta sunt lucruri de baza sau zvonuri.

Daca vom avea noutati si detalii le vom comunica si jucatorilor. Acest anunt a fost postat pe toate serverele.

Iulian ce parere pro sau contra vreti sa avem cand nici macar nu ne dati niste date destul de importante
 

DeletedUser2041

Guest
Iulian ce parere pro sau contra vreti sa avem cand nici macar nu ne dati niste date destul de importante

Vei primi date in momentul in care vor exista. Momentan nu iti oferi decat banuieli si pareri personale, nefolositoare pentru tine :boone:


Ma voi ocupa personal sa va tin la curent cu informatii noi de indata ce le voi avea.
 

DeletedUser6315

Guest
@musset:

cerintele sunt cat se poate de banale si usoare ca sa reusesti sa faci acele OUP zilnice:

1. sa faci 4 misiuni este banal, nu vad ce crezi tu ca nu se pot face decat alea de la salon, oricare din cele de la satul indian sau orasul fantoma sunt bune :) , sau orice parte din vreo misiune(nu cele zilnice) se contorizeaza...ai cred cel putin 30-40 de optiuni din care poti face .... te v-a costa 4 ore (96 energie) de munca MAXIM (pentru ca se va reduce timpul necesar misiunilor repetabile), iar daca ai produse (cumparate de la piata) nu te costa decat banii dati de produse

2. 20 de runde de poker iar extrem de usor...intri acolo cheltui 2-300$ si gata, 15 minute maxim, 0 energie

3. sa faci 3 produse de la meserie: 15 minute de munca daca ai produsele, daca nu le ai, un minim de 2 ore de munca la munci cred si se pot face la orice meserie, sau cumperi de la piata

4. 10 dueluri cu NPC: pe parcursul zilei urmaresti npc-urile care nu au indemanari pre bune pe ferire / tintire si ii lesini usor ! 50 energie

5. 4 dueluri cu alti jucatori: aici exista mai multe optiuni, se contorizeaza si duelurile primite, puteti fi inventivi cu colegii de alianta cred, necesita un minim de 24 energie sa dai 2 dueluri, si poate gasesti si tu pe cineva care sa te dueleze de 2 ori ^^

aste sunt pe beta implementate acuma, in anunt nu apare aia cu rundele de poker, ar fi mai usor daca va fi si aia implementata...

parerea mea: 150 energie este de ajuns sa faci cel putin 3 din cele de mai sus cu un minim de efort :) nu e necesar premium !!!


si ca raspuns la urmatorul post al lui musset: exista deja script adaptat la noul inventar ! facut de cei cu site-ul tw-db.info

mult stres pentru nimic. HAI CU UPDATE-UL !!!!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
@Dodi1108

1. sa faci 4 misiuni este banal, nu vad ce crezi tu ca nu se pot face decat alea de la salon, oricare din cele de la satul indian sau orasul fantoma sunt bune :) , sau orice parte din vreo misiune(nu cele zilnice) se contorizeaza...ai cred cel putin 30-40 de optiuni din care poti face .... te v-a costa 4 ore (96 energie) de munca MAXIM (pentru ca se va reduce timpul necesar misiunilor repetabile), iar daca ai produse (cumparate de la piata) nu te costa decat banii dati de produse

-Nu stiu cum ti se pare tie atat de banal cand sunt atatea variabile la mijloc.
-Pt. o bucata de placinta trebuie sa muncesti 3 ore pt a face rost de faina,zahar si mure(asta in cazul in care nu le ai deja si nici bani ca sa le cumperi de la piata)
-Pt o bucata de scrisoare partea I tre sa dai bani grei ca sa o cumperi si ea nu pica atat de usor in "n" zile de cautare
-Pt. Roast Turkey iti trebuie reteta( si sigur iti trebuie curcan care este posibil sa nu iti pice nici unul in 5 ore de munca
-Pt. Gentleman's Dinner:la fel iti trebuie reteta(nu stiu ce trebuie sa muncesti ca sa poti craftu-i acest produs

Acestea fiind spuse te intreb inca o data cat de sigur esti ca este atat de "banal" si cat de sigur esti ca iti trebuiesc doar 3 ore de munca pt a face rost de ce iti trebuie in misiune

2. 20 de runde de poker iar extrem de usor...intri acolo cheltui 2-300$ si gata, 15 minute maxim, 0 energie

Aici sunt de acord cu tine.O precizare ar mai fi:nu toti stiu sa joace poker,sunt foarte multi copii care joaca si sincer nu cred ca stiu toti copii cu ce se mananca acest joc de poker.

3. sa faci 3 produse de la meserie: 15 minute de munca daca ai produsele, daca nu le ai, un minim de 2 ore de munca la munci cred si se pot face la orice meserie, sau cumperi de la piata

Idem punctul unul.Daca nu le ai tre sa muncesti pt ele.Alta energie irosita[/B]


4. 10 dueluri cu NPC: pe parcursul zilei urmaresti npc-urile care nu au indemanari pre bune pe ferire / tintire si ii lesini usor ! 50 energie

De acord cu tine.

5. 4 dueluri cu alti jucatori: aici exista mai multe optiuni, se contorizeaza si duelurile primite, puteti fi inventivi cu colegii de alianta cred, necesita un minim de 24 energie sa dai 2 dueluri, si poate gasesti si tu pe cineva care sa te dueleze de 2 ori ^^

Cred ca nu ai fost atent.Se cer 4 dueluri si nu 2.Ceea ce din punctul meu de vedere vor incuraja duelurile aranjate in alianta.

parerea mea: 150 energie este de ajuns sa faci cel putin 3 din cele de mai sus cu un minim de efort :) nu e necesar premium !!!

-M-ai facut sa rad :)) Cei ce nu folosesc pepite au doar 100 si nu 150 energie.Nu este necesar premium insa ca sa poti face tot ceea ce ti-am detaliat mai sus nu iti trebuie in nici un caz 150 energie.Fa un calcul si sa vezi cat iti iese.

Acestea vor fi misiunile zilnice.Nu am pus in calcum si celelalte misiuni care sunt cu sutele.
 

DeletedUser

Guest
Musset vat ca esti Gica contra pe aici. 4 misiuni repetabile nu inseamna cele mai grele 4 din ele. Pentru fiecare clasa de craft sunt iteme care necesita un singur produs.
Update-ul mai are mult pana sa ajunga pe ro asa ca pana atunci ai timp sa iti aduni cate produse ai nevoie cat despre dueluri daca ai arma si echipament nu se considera nici un aranjament.
 

DeletedUser

Guest
Musset vat ca esti Gica contra pe aici. 4 misiuni repetabile nu inseamna cele mai grele 4 din ele. Pentru fiecare clasa de craft sunt iteme care necesita un singur produs.
Update-ul mai are mult pana sa ajunga pe ro asa ca pana atunci ai timp sa iti aduni cate produse ai nevoie cat despre dueluri daca ai arma si echipament nu se considera nici un aranjament.


Nu sunt in nici un caz "Gica contra".Acest topic este facut sa ne spunem fiecare dintre noi parerea.Asta este parerea mea avand in vedere ca am vazut acest update pe beta.Asteptam viitoarele date asupra acestui update avand in vedere ca nu avem decat zvonuri si cam atat.

Iar despre dueluri arajate in alianta tre sa te pun la curent:la noi au fost banati 2 jucatori care au decis sa faca un duel,unde ca arma aveau prastie amandoi.Diferenta era doar de 3 damage intre ele.Echipamentul a fost cam acelasi si totusi s-a considerat un duel aranjat
 

DeletedUser

Guest
Normal pentru ca prastiile nu sunt arme normale.
Pana acum cerintele par decente, sa faci 4 cerinte din cele 5, iar daca le faci 4 zile pe saptamana primesti puncte bonus. Chestia e ca spuneau ca o sa mai adauce cerinte la sarcinile zilnice si daca o sa fie nevoie de mai multe sarcini pe zi pentru bonus e cam neplacut.
 

DeletedUser6315

Guest
@musset: imi pare rau dar chiar esti Gica contra. Acuma tu cred ca ai vrea sa primesti totul pe gratis doar ca te loghezi in joc. Normal ca nu este extrem de usor, dar nici greu nu e.

Cred ca se stie deja ca nu trebuie sa faci TOATE astea intr-o singura zi, sau ca trebuie facute in TOATE zilele saptamanii....daca nu, mai bine o iei calm de la primul post si incepi lectura :)

rabdare, rabdare, rabdare

Te rog citeste atent ce am scris eu la fiecare punct....e clar din ce raspunzi tu ca nu ai citit bine, sau doar partial

la 1) se contorizeaza ORICE pas de la ORICE misiune !!!! nu numai repetabilele....sau cele noi de la Salon

la 5) 4 Dueluri, am zis: dai tu 2 dueluri + primesti 2 dueluri = 4 dueluri ...se contorizeaza toate :) (cred ca nu gresesc!)


"-M-ai facut sa rad ) Cei ce nu folosesc pepite au doar 100 si nu 150 energie.Nu este necesar premium insa ca sa poti face tot ceea ce ti-am detaliat mai sus nu iti trebuie in nici un caz 150 energie.Fa un calcul si sa vezi cat iti iese. Acestea vor fi misiunile zilnice.Nu am pus in calcum si celelalte misiuni care sunt cu sutele."

esti incredibil, chair nu iti pui si tu un pic capul la contributie ? citesti printre randuri ? sa scriu cu bold ?

Nu iti trebuie premium sa folosesti 150 energie intr-o zi...daca ai un pic de imaginatie iti dai seama ca dupa ce muncesti 4 ore, nu lasi caracterul de prost pe camp sa zaca, bagi un somn si dupa 2-3 ore iaca a mai aparut niste energie, care daca esti baiat destept o folosesti...daca nu...ai dreptate poti folosi doar 100 energie pe zi :)) apoi stai 1 saptamana sa mai faci 100 energie, scuza-mi ironia, dar poate asa te fac sa citesti mai atent !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
S-a bagat si mult asteptatul update pe lumile beta.
Un print screen cu magazinul mai jos. In tab-ul cu appearance sunt toate centurile care dau +2 la fiecare atribut, inclusiv cea de indian. La prima vedere singurele cufere care au stoc limitat sunt cele premium de 1000 OUP. Nu cunosc momentat in cat timp vor fi disponobile altele dupa epuizarea stocului.
Si sa nu uit s-au modificat cerintele zilnice:
-4 misiuni repetabile
-2 dueluri cu alti jucatori
-3 dueluri npc
-3 iteme craftate
Acum nu se mai poate plange nimeni ca nu poate indeplini aceste cerinte zilnic.
14vmu7p.jpg
 

DeletedUser14964

Guest
Am si eu o mica intrebare cate obligatiuni primesti cand faci toate task-urile pe ziua respectiva.
 

DeletedUser

Guest
S-a bagat si mult asteptatul update pe lumile beta.
Un print screen cu magazinul mai jos. In tab-ul cu appearance sunt toate centurile care dau +2 la fiecare atribut, inclusiv cea de indian. La prima vedere singurele cufere care au stoc limitat sunt cele premium de 1000 OUP. Nu cunosc momentat in cat timp vor fi disponobile altele dupa epuizarea stocului.
Si sa nu uit s-au modificat cerintele zilnice:
-4 misiuni repetabile
-2 dueluri cu alti jucatori
-3 dueluri npc
-3 iteme craftate
Acum nu se mai poate plange nimeni ca nu poate indeplini aceste cerinte zilnic.
14vmu7p.jpg

interesant..din ce vad pe pagina "hot" preturile nu sunt imposibile..sunt chiar ieftine . asa ca nu va mai plangeti !
 

DeletedUser

Guest
Am si eu o mica intrebare cate obligatiuni primesti cand faci toate task-urile pe ziua respectiva.
Ei ziceau ca un punct pentru fiecare sarcina iar daca indeplinesti sarcinile 4 zile pe saptamana primesti puncte in plus.
 

DeletedUser

Guest
10 puncte pe zi daca mergi si la forturi.
Pentru cele 4 sarcini zilnice ai 4 puncte. Momentan am facut pe cea cu 4 misiuni zilnice dar nu am primit nimic.
Vad ca mai sunt la salon misiuni care dau cate un puncte:
-15 minute la spargere
-15 minute la serpi cu clopotei
-15 minute la strabate tinutul ca un jucator de poker
si mai sunt 3 misiuni care cer produse de craft aferente fiecarei clase.
Primele 3 pot fi facute din 24 in 24 de ore. Cele cu produsele de craft la 48 de ore.
La orice munca poti gasi puncte OUP dar sansa e destul de mica.
 
Sus