Miere si Albine

  • Autor subiect DeletedUser22610
  • Data de început

DeletedUser22610

Guest
Nume Propunere:Miere si Albine
Detalii:
Mierea este un produs cunoscut in intreaga lume si munca de apicultor.

Munca Lucreaza ca Apicultor
Lucreaza ca Apicultor

"Un apicultor te roaga sa-l ajuti sa scoata mierea din stupii de albine."

Indemanari:
[Rezistenta][Perseverenta][Ind. Motrica][Ind.Motrica][Tactica]

Pentru aceasta munca iti trebuie 145 pdm.

1 ora:
Salariu:120
Experienta:68
Rana:1 - 30
30 min:
Salariu:60
Experienta:34
Rana:1 - 30
15 min:
Salariu:30
Experienta:17
Rana:1 - 30
5 min:
Salariu:6
Experienta:2
Rana:1 - 10


Produs:
34% noroc

[Probabilitatea de a gasi obiectul in 15 min.]
CcI1c.jpg


Primejdie:
O albina te inteapa.Pierzi 1 punct de viata.
Te-ai impiedicat de un stup de albine iar albinele navalesc spre tine.Pierzi 30 de puncte de viata.
Producerea mierii de către albine este un proces complex de transformare a materiei prime în miere, începând cu recoltarea și terminându-se cu căpăcirea celulelor din faguri. Albinele lucrătoare recoltează nectarul sau mana cu ajutorul aparatului bucal (trompa) și le înmagazinează un timp în gușă, unde sunt amestecate cu salivă, iar la sosire transferă conținutul zaharat albinelor din stup, care îl prelucrează în continuare, până se obține produsul finit.
Asa ca o sa se foloseasca si la craft.

Fabrica Un Borcan cu Miere
HuT5S.png

Timp de lucru:5 minute
Puncte necesare pentru craft 0
Gradul de Mestesug.
q2D0K.png


Borcan cu Miere
pIC5a.jpg

Efect:
+10% Puncte de Viata
+15 Indemare Motrica

Avantaje:A atragere jucatori,mai mult craft,etc.
Dezavantaje:Nu am nici o idee.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser22773

Guest
ce pofta mi s-a facut de miere...:ras:
imi place ca ai adaugat si poze,frumos detaliat...dar nu ti se pare ce sunt cam multe munci?:nesigur:

dar mi-a placut cum ai prezentat ideea si ai de la mine un pro
 

DeletedUser

Guest
CONTRA Nu mi-l imaginez pe Billy the Kid sau Jesse James stand la salon cu un pahar de lapte si miere pe paine :)) Si nici nu cred ca erau apicultori in West !
 

DeletedUser

Guest
crezi tu?:sombrero:

Si acu ce vrei tu crezi ca in west un cowboy se ducea sa munceasca pentru miere?
Mierea a aparut mai tarziu cand au aparut si clatitele ... si acu ce vrei faci si la bucatar gateste clatite produse faina sau blah blah blah oua si le combini si faci clatite cu miere ? CONTRA TOTAL
 

DeletedUser22610

Guest
Si acu ce vrei tu crezi ca in west un cowboy se ducea sa munceasca pentru miere?
Mierea a aparut mai tarziu cand au aparut si clatitele ... si acu ce vrei faci si la bucatar gateste clatite produse faina sau blah blah blah oua si le combini si faci clatite cu miere ? CONTRA TOTAL

Sunt si alte ciudatenii in joc (Setul iepurasului,Set de magician,etc),nu vad de ce ar strica o munca ca asta care e foarte normala .

:sombrero:
 

DeletedUser

Guest
Daca vrei sa ne arati ca poti sa dezvolti o idee e bine ai un os de la mine ideea este bine detaliata dar ideea nu este buna :D
 

DeletedUser

Guest
Sunt si alte ciudatenii in joc (Setul iepurasului,Set de magician,etc),nu vad de ce ar strica o munca ca asta care e foarte normala .

:sombrero:

Jocul se numeste The West nu Star trek or Real Life noi trebuie sa propunem ideei cat mai realiste pentru timpul acela...Vintage
 

DeletedUser22610

Guest
Daca vrei sa ne arati ca poti sa dezvolti o idee e bine ai un os de la mine ideea este bine detaliata dar ideea nu este buna :D

Pentru tine nu este buna ca nu a mancat Billy the kid miere la viata lui ....si daca nu a mancat ala hai sa nu se bage nici in joc .
 

DeletedUser22610

Guest
Jocul se numeste The West nu Star trek or Real Life noi trebuie sa propunem ideei cat mai realiste pentru timpul acela...Vintage

Hai ca m-ai ucis cu asta! :ras::ras::ras:

Ai dreptate mierea era un fel de "plazma" pentru laserele din Star Wars nu?:blink:
 

DeletedUser

Guest
Pentru tine nu este buna ca nu a mancat Billy the kid miere la viata lui ....si daca nu a mancat ala hai sa nu se bage nici in joc .

Am dat exemplu tu ce crezii ca inainte de duel un duelist isi lua portia de miere pentru sporire putere?
 

DeletedUser22610

Guest
Am dat exemplu tu ce crezii ca inainte de duel un duelist isi lua portia de miere pentru sporire putere?

Bai omule dar nu era nu mai mierea MANCARE in lume!:))Era un lux,cauta pe Google sa vezi ca "apicultura" se practica si acum multi ani ...
 

DeletedUser22610

Guest
Am dat exemplu tu ce crezii ca inainte de duel un duelist isi lua portia de miere pentru sporire putere?

Am vazut si la celelalte propuneri ca ai dat contra pentru ca "bla bla bla ...nu era in VEST" ,judec-o frate dupa atributiunea ei influneta asupra jocului.:sombrero:
 

DeletedUser

Guest
Bai omule dar nu era nu mai mierea MANCARE in lume!:))Era un lux,cauta pe Google sa vezi ca "apicultura" se practica si acum multi ani ...

Frate Laso balta ai un contra si gata fericit? Poate altii sunt de acord cu tine dar eu o tin pe a mea ... nu prea sa vazut miere in West "de lux " nu era valoarea de vanzare 6 $ in fine ...Contra ....Motivele mai sus alba ori neagra ramane contra nu ne mai lumina atata
 

DeletedUser22610

Guest
frate laso balta ai un contra si gata fericit? Poate altii sunt de acord cu tine dar eu o tin pe a mea ... Nu prea sa vazut miere in west "de lux " nu era valoarea de vanzare 6 $ in fine ...contra ....motivele mai sus alba ori neagra ramane contra nu ne mai lumina atata

pai tu tot faci offtopic cu westul tau ....poti sa dai contra sau pro nu imi pasa....
 

DeletedUser22610

Guest
Vreau si parerea unui administrator/ moderator ....:sombrero:
 

DeletedUser22610

Guest
Vreau si parerea unui administrator/ moderator ....:sombrero:



@InFerNoo POATE MAI ZICI CEVA!!!
 
Sus