Miere si Albine

  • Autor subiect DeletedUser22610
  • Data de început

DeletedUser22610

Guest
Mie unul imi place ideea, e bine detaliata, e realistica, e una dintre putinele propuneri care intradevar imi plac. Sa vedem ce gasesti si pentru ceilalti mestesugari. Si sa vedem si ce parere are fiecare.


Apropo, cine mai face off-topic primeste warn. Aici pur si simplu ne spunem parerea la obiect despre propunerea in sine.

Multumesc,o sa ma gandesc la ceva si pentru ceilalti mestesugari.

Fl0oo mai las-l putin eu sunt pro toate ideeile sunt bine gandite imagini ai de imaginatie nici nu mai zic dar nu ar fi rau sa mai faci si niste munci ca sa craftam si noi restul astia minoritatile..::sad: fierarii, pielarii si sarlatanii ...aprpopo in ce prgram ai facut asta? si cat timp ti-a luat ?
p.s.:NU ASCULTA DE TOTI "INTELIGENTII"

Mi-a luat o zi si jumatate, cam asa ... Am un folder special pe Desktop cu mai multe idei ,poze ,etc ,dar mi-e lene sa le pun . :(
 

DeletedUser21978

Guest
Jocul se numeste The West nu Star trek or Real Life noi trebuie sa propunem ideei cat mai realiste pentru timpul acela...Vintage

:))) Din cate stiu in star trek nici nu exista miere,si..wtf tu te duci cu nava ta spatiala in spatiu sa iei miere? de este un lucru asa de fantastic -l.-
Pro.
 

DeletedUser

Guest
Distractiva mi se pare partea cu "Fabrica un borcan cu miere" fagure, apa si zahar. Eu zic sa faci ciocolata :))
Mierea e miere, de la mama natura asa cum o fabrica albinele. Nu trebuie decat sa o torni in borcan.
Contra!
 

DeletedUser

Guest
Distractiva mi se pare partea cu "Fabrica un borcan cu miere" fagure, apa si zahar. Eu zic sa faci ciocolata :))
Mierea e miere, de la mama natura asa cum o fabrica albinele. Nu trebuie decat sa o torni in borcan.
Contra!

Hai serios ca nu stiam...
De la mine ai un PRO
 

DeletedUser22610

Guest
Distractiva mi se pare partea cu "Fabrica un borcan cu miere" fagure, apa si zahar. Eu zic sa faci ciocolata :))
Mierea e miere, de la mama natura asa cum o fabrica albinele. Nu trebuie decat sa o torni in borcan.
Contra!

Mda ai dreptate ,dar zaharul este folosit ca hrana pentru albine ....apa :)) nu stiu,m-ai prins cu asta:))
 

DeletedUser12909

Guest
Pro

Ei bine este foarte realista si nu am nimic de reprosat la salariu, noroc s.c.l.
Dar cred ca pentru a se implementa si borcanul cu miere ar trebui sa existe si mestesuguri pentru celelalte clase(poate inca trei munci sau poate gasesti un mod de a folosi mierea si ceilalti)
 

DeletedUser

Guest
ProContara :
-pro :eek: munca noua ,un nou produs:up:
-contara:sunt destule munci:mad:
 

DeletedUser

Guest
Si acu ce vrei tu crezi ca in west un cowboy se ducea sa munceasca pentru miere?
Mierea a aparut mai tarziu cand au aparut si clatitele ... si acu ce vrei faci si la bucatar gateste clatite produse faina sau blah blah blah oua si le combini si faci clatite cu miere ? CONTRA TOTAL

Apicultura a aparut acum 4200-4400 de ani, in nici un caz mai tarziu de 1900 si ce vrei sa zici ca a aparut o data cu clatitele? Adica unu a amestecat faina cu ou si cu lapte si au iesit clatitele, le-a gustat si a zis: Hmm... nu sunt destul de bune, ia sa ma duc sa caut ceva sa le fac mai bune. Si cautand el asa a gasit o substanta galbena, lipicioasa, groasa si cu gust dulce care era produsa de albine si a zis ca substanta aia e cea mai buna sa o puna la noua lui inventie, clatitele. Si pentru ca nu putea sa o lase fara nici un nume, s-a gandit sa o numeasca miere. Ma intristez cand vad ca ziceti numai prostii, mai era unu care zicea ca in vestul salbatic nu exista rodeo, acum tu cu apicultura care a aparut doar de 200 de ani. Trist!!!
 

DeletedUser

Guest
Unde ai auzit tu ma de miere facuta din apa si zahar?:mad::))
Aia e limonada:))
Crede-ma pe cuvant...Taica-miu e stupar si stiu.:P
 

DeletedUser

Guest
De la mine ai un mare PRO. O idee foarte buna, bine elaborata, care are logica si sens.
 

DeletedUser

Guest
Pro si de la mine. Ai detaliat frumos , ai adaugat poze si ai fost original. Acum... cowboy mergeau sau nu sa stranga miere cineva sigur o facea...
 

DeletedUser16732

Guest
Si de la mine ai un PRO.
Nu este o idee rea si chair mi-a placut foarte mult faptul ca, a fost detaliata foarte bine.
 

DeletedUser

Guest
pro daca o iei cu un cowboy nu muncea ca apicultor, dar muncea cacuratator de pantofi?:mad:
 

DeletedUser

Guest
PRO, niciodata o munca in plus nu strica! Ideea este detaliata, exista si poze nu vad de ce nu ar putea fi implementata! Pentru unii dintre voi nu ar strica sa fiti mai atenti pe la scoala, sa mai deschideti un atlas ca ma ingrozesc cand vad ce tampenii puteti scrie pe forum.
De asemenea, am observat ca va place sa folositi cuvantul patetic care nu are acelasi inteles in romana ca in limba engleza. Pentru a nu mai face abuz de acest cuvant si pentru a evita sa il folositi aiurea, recomand cu incredere DEX-ul ! Sper sa aveti curiozitatea sa cititi sa vedeti ce inseamna patetic!
 
Sus