Religie, paranormal, societati secrete, ufologie, teoria conspiratiei, etc

DeletedUser

Guest
E unul dintre cei 4 demoni

Satan
Lucifer
Antichrist

Al 4-lea sa mi-l spuneti voi

Beezlebub

deci sa-ti explic: Lucifer era un inger care a cazut din Rai si a primit numele de Satan, deci ei doi sunt practic unul si acelasi. Mai departe: Antihrist este defapt cel mai rau om de pe Pamant, care il va servi pe Satan si va conduce lumea cu puterea lui. Unii spun ca s-ar putea ca niste vrajitori sa il reinvie pe Papa al XV-lea, iar el sa fie Antihrist. (posibilitati, probabilitati, etc)
Sper ca te-am ajutat si da-mi PM daca vrei sa mai vb de chestii de-astea.

4. undeva la mijlocul perioadei de 7 ani va fi asasinat si se va “vindeca” (Apoc 13),

Eu am citit in Biblie ca defapt prima bestie primeste o lovitura puternica dupa ce vine a doua bestie, dar se vindeca in cele din urma. ;)

Teoria conspiratiei - Illuminati. Parerea mea. Conspiratie impotriva umanitatii.

adevarat: ne pun otravuri in medicamente si mancare si ne mai si tin departe de cunoasterea pe care ei vor s-o obtina :(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Sfarsitul lumii ar fi venit daca s-ar fi aprobat ACTA...nu s-a aprobat,asa ca bucurati-va de viata!
 

DeletedUser9859

Guest
deci sa-ti explic: Lucifer era un inger care a cazut din Rai si a primit numele de Satan, deci ei doi sunt practic unul si acelasi. Mai departe: Antihrist este defapt cel mai rau om de pe Pamant, care il va servi pe Satan si va conduce lumea cu puterea lui. Unii spun ca s-ar putea ca niste vrajitori sa il reinvie pe Papa al XV-lea, iar el sa fie Antihrist. (posibilitati, probabilitati, etc)
Sper ca te-am ajutat si da-mi PM daca vrei sa mai vb de chestii de-astea.



Eu am citit in Biblie ca defapt prima bestie primeste o lovitura puternica dupa ce vine a doua bestie, dar se vindeca in cele din urma. ;)



adevarat: ne pun otravuri in medicamente si mancare si ne mai si tin departe de cunoasterea pe care ei vor s-o obtina :(

ATM nu mei intra pe forum, asa ca nu te astepta la un PM. Satan(a) este un nume dat de oameni, nu a primit Lucifer numele acesta.Antichristul este reprezentat de toti cei care sunt impotriva lui Iisus.Nu este o singura persoana, este un simbol.In Biblie se profeteste o mare revolta impotriva crestinismului, nu un demon care omoara oameni.
 

DeletedUser20997

Guest
11 septembrie, 11 martie, nu e logic să fie şi 11 august? :| (nu am timp să explic de ce 11)
 

DeletedUser9859

Guest
Explica ! :razz:

Din punct de vedere biblic, se pare că numărul 11 semnifică imperfecţiune, dezorganizare a sistemelor şi haos al lucrurilor.

Au mai zis ca pe 11.11.2011 o sa ia masonii controlul lumii si alte dastea...

Cat despre olimpiada, nu cred ca se intampla nimic...
 

DeletedUser

Guest
Hmm , la deschidere , stadionul era luminat de un fel de piramide , care in varf aveau un ochi ( ca la semnul Iluminatti ).
 
Sus