Discutii legate de PC-uri

  • Autor subiect DeletedUser5629
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Inca nu pot da prea multe detalii despre buget , doar la sfarsitul saptmanii :ras:

Da-mi un buget atunci:).
@Browen: Microfoanele integrate la casti BUNE, sunt de obicei mult mai bune decat cele separat.Aici vorbim de uz normal, banuiesc ca n-ai de gand sa-l folosesti la muzica or anything.
 

DeletedUser10567

Guest
Da-mi niste stifturi la ~50 lei cu care sa ma pot auzi bine pe skype in timp ce ma joc ceva online si o placa audio buna tot pe la acelasi pret.
 

DeletedUser19397

Guest
Da-mi niste stifturi la ~50 lei cu care sa ma pot auzi bine pe skype in timp ce ma joc ceva online si o placa audio buna tot pe la acelasi pret.

Degeaba iti iei casti pentru vorbit pe skype si jocuri daca nu vorbesti cu nimeni. Apropo nu iti trebuie casti si placa de sunet high-end ca sa vorbesti pe skype.
pcgarage.ro/placi-de-sunet/genius/sound-maker-value-51/
pcgarage.ro/casti/hama/flame/
50 de lei bucata cum ai vrut, acum dispari.
 

DeletedUser8304

Guest
Da-mi niste stifturi la ~50 lei cu care sa ma pot auzi bine pe skype in timp ce ma joc ceva online si o placa audio buna tot pe la acelasi pret.

Mi se pare cam ciudat să ceri ajutor la cumpărarea unor simple căști cu microfon integrat....
Eu folosesc HS-440, sunt ieftine și bune. Ți le recomand.
 

DeletedUser10567

Guest
Eu nu dispar. Si... de ce ar fi ciudat sa cer niste casti ? Apropo, Silviu, daca nu vorbesc cu tine asta nu inseamna ca nu vorbesc cu altii. :))
 

DeletedUser

Guest
Eu iti sugerez sa'l rogi pe berindea sa'ti faca el un sistem, e si mai ieftin si e si mai bun.
Sistemul ala are multe si nimic(procesorul are doar 2 nuclee ,4 gb ram , etc).
Plus , dai 5 milioane pe un procesor cu 2 nuclee , cand poti lua tot cu 5 , unul cu 4 , si are si placa video(daca nu iti place placa , iti iei alta dedicata).
O sa iti mearga bine jocurile pana in 2010-2011.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest

PC-ul merita banii, poti sa-l cumperi linistit.
Se pare ca au inceput cei de la PCGarage sa faca sisteme calumea.Pot sa-ti bag doar un HD7770 in plus acolo daca o fac pe piese, dar diferenta e mica, iar la PC-ul ala ai si asamblarea inclusa:).
O sa-i mearga bine orice joc lansat, si care o sa apara:).
Intel Core i3 are 2 nuclee si 4 thread-uri, si face "pishu caca" pe procesoarele de pe FM1.Placa video de asemenea nu se compara, vorbim de performanta dubla daca nu tripla.
In cazul respectiv chiar nu cred ca merita sa-i fac un PC separat, il are pe ala destul de performant, foarte okey in banii aia, si pe deasupra si asamblat.
Doar asa ceva ti-ar iesi, dar e mai scump cu 50 de lei, si nu e asamblat, dar intradevar, e mai performant.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/594324/
@Browen: http://www.pcgarage.ro/casti-gaming/arctic-cooling/arctic-sound-p201/
Placa de sunet buna n-o sa gasesti sub 100 lei:).Si alea nu sunt neaparat bune, ci undeva spre decent.
@Laur: Vreau si eu un profesor cu 2 nuclee, cei de la mine din liceu sunt cam limitati mintal:))).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
BTW, foloseste voucher-ul asta si ai 1% reducere(nu mai platesti transportu).
FHHP5G49
 

DeletedUser

Guest
PC-ul merita banii, poti sa-l cumperi linistit.
Se pare ca au inceput cei de la PCGarage sa faca sisteme calumea.Pot sa-ti bag doar un HD7770 in plus acolo daca o fac pe piese, dar diferenta e mica, iar la PC-ul ala ai si asamblarea inclusa:).
O sa-i mearga bine orice joc lansat, si care o sa apara:).
Intel Core i3 are 2 nuclee si 4 thread-uri, si face "pishu caca" pe procesoarele de pe FM1.Placa video de asemenea nu se compara, vorbim de performanta dubla daca nu tripla.
In cazul respectiv chiar nu cred ca merita sa-i fac un PC separat, il are pe ala destul de performant, foarte okey in banii aia, si pe deasupra si asamblat.
Doar asa ceva ti-ar iesi, dar e mai scump cu 50 de lei, si nu e asamblat, dar intradevar, e mai performant.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/594324/
@Browen: http://www.pcgarage.ro/casti-gaming/arctic-cooling/arctic-sound-p201/
Placa de sunet buna n-o sa gasesti sub 100 lei:).Si alea nu sunt neaparat bune, ci undeva spre decent.
@Laur: Vreau si eu un profesor cu 2 nuclee, cei de la mine din liceu sunt cam limitati mintal:))).

Mda, eram cam obosit cand am scris.
In fine, de ce sa se merite sistemul ala, cand el vrea pentru gaming?
Prin gaming inteleg ca vrea sa'i mearga bine jocurile din 2012, pe high sau ultra.
Nu cred eu ca o sa mearga sistemul ala, pe Skyrim cu rezolutia la maxim si toate detaliile la maxim, la fel in cazul MW3.
De asemenea, vad ca nu are cooler.
Nu se va incalzi prea tare doar cu, cooler-ul din carcasa ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Mda, eram cam obosit cand am scris.
In fine, de ce sa se merite sistemul ala, cand el vrea pentru gaming?
Prin gaming inteleg ca vrea sa'i mearga bine jocurile din 2012, pe high sau ultra.
Nu cred eu ca o sa mearga sistemul ala, pe Skyrim cu rezolutia la maxim si toate detaliile la maxim, la fel in cazul MW3.
De asemenea, vad ca nu are cooler.
Nu se va incalzi prea tare doar cu, cooler-ul din carcasa ?

MW3 iti garantez ca-l joaca la 1080P Max settings, Skyrim la fel, o sa fie putine jocuri care o sa-i mearga doar la High la 1920x1080.
Cu ce i-ai fi recomandat tu, nu juca la Medium decent pe 1080P, daramite max.Iar in 20 de milioane nu poti avea asteptari de max settings la ORICE joc.
Skyrim si MW3 sunt cele mai proaste exemple care mi le puteai da, sunt jocuri care au cerinte mici.
Iar despre cooler, nu vad ce indrugi acolo, procesorul vine cu coolerul stock, tu cred ca te referi la ventilatorul carcasei, n-au aproape nici o legatura unul cu altul.
Mai cerceteaza market-ul sa vezi ce poate un i3+GTX650Ti:).
http://lab501.ro/placi-video/palit-geforce-gtx-650-ti-review
Placa e aproximativ la fel de rapida ca un GTX560Ti, placa care costa 11 milioane( e generatie mai veche), iar pe respectiva o am cam des in PC ca sa-ti pot spune ca 85% din jocuri le ruleaza fara probleme la 1920x1080 cu AA decent.
 

DeletedUser

Guest
Nu, Windows-ul ti-l downloadezi/cumperi personal si-l instalezi personal.
 

DeletedUser

Guest
MW3 iti garantez ca-l joaca la 1080P Max settings, Skyrim la fel, o sa fie putine jocuri care o sa-i mearga doar la High la 1920x1080.
Cu ce i-ai fi recomandat tu, nu juca la Medium decent pe 1080P, daramite max.Iar in 20 de milioane nu poti avea asteptari de max settings la ORICE joc.
Skyrim si MW3 sunt cele mai proaste exemple care mi le puteai da, sunt jocuri care au cerinte mici.
Iar despre cooler, nu vad ce indrugi acolo, procesorul vine cu coolerul stock, tu cred ca te referi la ventilatorul carcasei, n-au aproape nici o legatura unul cu altul.
Mai cerceteaza market-ul sa vezi ce poate un i3+GTX650Ti:).
http://lab501.ro/placi-video/palit-geforce-gtx-650-ti-review
Placa e aproximativ la fel de rapida ca un GTX560Ti, placa care costa 11 milioane( e generatie mai veche), iar pe respectiva o am cam des in PC ca sa-ti pot spune ca 85% din jocuri le ruleaza fara probleme la 1920x1080 cu AA decent.

Ma refer ca cel stock deobicei nu e prea bun.
Iar MW3 si Skyrim sunt cele mai noi si alea mi'au venit in minte.
 

DeletedUser

Guest
O sa-l tina in temperaturi optime, cat timp nu vrea sa faca Overclocking sau sa aiba un PC super-silentios, n-are nevoie de un cooler aftermarket.
MW3 si Skyrim sunt din 2011:).
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus