Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Deci am un cont pe beta Level 82 aventurier si ma intereseaza si pe mine ce build sa folosesc ? Haine am Set Doc Arme: Frank Eaton Colt + Rifle , Revolverul de aur sau Will munny`s revolver + Rifle .
 

DeletedUser14746

Guest
Deci am un cont pe beta Level 82 aventurier si ma intereseaza si pe mine ce build sa folosesc ? Haine am Set Doc Arme: Frank Eaton Colt + Rifle , Revolverul de aur sau Will munny`s revolver + Rifle .

ai confundat munny cu frank?:)
SAU daca nu,atunci iti zic ca munny e de fort,n-are nici o treaba cu duelul ;)

Iti recomand Doc + un build bunicel de tintire/ferire .... desi la lvl ala nu stiu ce sa zic,nu stiu sa-ti zic niste valori exacte!
Dupa aia cand treci de lvl 125 iti recomand itemele noi,aduni mai multe puncte decat dintr-un set gen doc/frank ;)

Bafta!
 

DeletedUser23483

Guest
Puneti dreacu mana si testati ! Pui 300 ferire 300 tintire,lasi puncte libere si ajustezi.Un build nu se face cu una cu doua.Iei bataie,castigi vezi ce iti lipseste si completezi.
 

DeletedUser14746

Guest
Puneti dreacu mana si testati ! Pui 300 ferire 300 tintire,lasi puncte libere si ajustezi.Un build nu se face cu una cu doua.Iei bataie,castigi vezi ce iti lipseste si completezi.

+ ca,sincer sa fiu,buildurile difera de la o lume la alta,jucatorii difera de la o lume la alta ...
Nu poti compara L1 cu Indiana din nici un punct de vedere,cu atat mai putin a duelurilor!
Mentalitatea juactorilor e alta prin urmare si buildurile sunt altele!
Daca analizati rapoarte de dueluri a jucatorilor (de exemplu prin comparatie a acestor doua lumi) v-eti fi uimiti de diferentele uriase de builduri ;)
Mai direct:Pe lumile noi persista mult buildurile defensive/full ferire ;)
In schimb,pe cele vechi si cu oameni cu experienta,gasesti builduri de la A la Z ;)
 

DeletedUser7980

Guest
Puneti dreacu mana si testati ! Pui 300 ferire 300 tintire,lasi puncte libere si ajustezi.Un build nu se face cu una cu doua.Iei bataie,castigi vezi ce iti lipseste si completezi.

hmmm ... Si pentru arma de duel: alba sau de foc, ce sfat ati da?? Buidurile pe arma de foc/alba - care sunt mai exacte- ?

ptr arma alba ma gandesc sa fac full putere cu reflex, tintire si rezistenta (asta ptr ca se acumuleaza bonus la rezistenta)

ptr cea de foc ar merge mai bine tintire si ferire (bonus tintire din atribute)

Deci ???
ps: ptr echipament, ca sa il depistez, cum e cel mai bine sa aleg indemanarile: sa selectez tot ce trb ptr duel, sau doar tintire, reflex, rez. , vigoare / tintire, ferire, impuscare. ??
 

DeletedUser

Guest
Intrebare ??

Daca am 300reflex, 280rezistenta si da cineva cu 300impuscare pe mine primesc daune mici sau mari ??:whistle:
 

DeletedUser22039

Guest
Am si eu o intrebare , fiind pe foc , nu trebuie sa bag doar tintire si ferire ca nemancatu ? Sa mai pun si pe aspect /tactica sa ajunga undeva la 100 si ?
 
Sus