Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser

Guest
serios? si atunci de ce doar ce cu reflex peste 280 (cand nu am haine cu impuscare pe mine) imi fac probleme. nu probleme serioase ca aia nu stau deloc bine cu tintirea :)) problema e ca nu le dau eu daune.

El a zis ca vine unu cu tintire / ferire / aspect si te face sa plangi . Sunt de acord cu el . Se pare ca ai noroc ca n-a venit nimeni cu buildul mentionat de el.
 

DeletedUser20606

Guest
El a zis ca vine unu cu tintire / ferire / aspect si te face sa plangi . Sunt de acord cu el . Se pare ca ai noroc ca n-a venit nimeni cu buildul mentionat de el.

Iar el a zis ca ii fac probleme doar cei cu reflex peste 280. Deci n-are probleme cu cei ce folosesc build-ul mentionat. Asa ca nu mai faceti pe desteptii daca nu intelegeti ce si cum.

Eu unul nu sunt de acord. Daca "vine unu cu 380 ferire,300 tintire,aspect 150+" si te bate de 2 ori in 10 dueluri nu inseamna ca are build-ul mai bun. Se pare ca majoritatea uitati ca duelul se castiga mai mult din felul in care asezi tintele, decat din build-ul pe care-l folosesti.
 

DeletedUser25683

Guest
nou

nu am mai jucat de 1 an..acum 1 an aveam lvl 63,clasa:Soldat si foloseam tactica :100% putere,20%vigoare,33%aspect,23% ferire,24% tintire,,,,,era foarte bun,eram foarte multumit si in dueluri...dar acum am vazut ca acel build(al lui kod) s.a invechit...nu mai este bun..si vroiam sa va intreb...mai este bun..sa merg pe aceast build...sau daca nu...ce build as putea sa folosesc sa fiu bun si in dueluri si la munci
 

DeletedUser19580

Guest
nu am mai jucat de 1 an..acum 1 an aveam lvl 63,clasa:Soldat si foloseam tactica :100% putere,20%vigoare,33%aspect,23% ferire,24% tintire,,,,,era foarte bun,eram foarte multumit si in dueluri...dar acum am vazut ca acel build(al lui kod) s.a invechit...nu mai este bun..si vroiam sa va intreb...mai este bun..sa merg pe aceast build...sau daca nu...ce build as putea sa folosesc sa fiu bun si in dueluri si la munci

arma de foc,70-80% ferire,restu tintire,full dex
nu poti fi bun la ambele.ori munci ori dueluri
 

DeletedUser20819

Guest
arma de foc,70-80% ferire,restu tintire,full dex
nu poti fi bun la ambele.ori munci ori dueluri

Eu unul sunt pe duel, pe arma de foc, dar mai mult fac munci, va zic eu cum le am:

25 putere
67 carisma
6 dexteritate
4 mobilitate

136 tintire
135 ferire
12 impuscare
43 rezistenta
11 reflex
67 tactica
67 aspect

Astea fara bonus si am lvl 96 cu 5 atribute si 25 indemanari care nu le am puse nicaieri inca :D

La duel iti iei niste haine de impuscare, dar care dau si tintire si ferire ex doc , frank si altele.

La munci, de preferat sa aveti setul actritei sau setul de gentleman, complet pt punctele de munca.

Eu asa am...dar recomand buildul asta pt misiunile repetabile, care cer la strut.

Bafta! :D
 

DeletedUser14964

Guest
Eu unul sunt pe duel, pe arma de foc, dar mai mult fac munci, va zic eu cum le am:

25 putere
67 carisma
6 dexteritate
4 mobilitate

136 tintire
135 ferire
12 impuscare
43 rezistenta
11 reflex
67 tactica
67 aspect

Astea fara bonus si am lvl 96 cu 5 atribute si 25 indemanari care nu le am puse nicaieri inca :D

La duel iti iei niste haine de impuscare, dar care dau si tintire si ferire ex doc , frank si altele.

La munci, de preferat sa aveti setul actritei sau setul de gentleman, complet pt punctele de munca.

Eu asa am...dar recomand buildul asta pt misiunile repetabile, care cer la strut.

Bafta! :D
Ori duel ori munca ambele nu merg pentru ca nu o sa fii bun nici la munca nici la duel :)
 

DeletedUser19580

Guest
Iar el a zis ca ii fac probleme doar cei cu reflex peste 280. Deci n-are probleme cu cei ce folosesc build-ul mentionat. Asa ca nu mai faceti pe desteptii daca nu intelegeti ce si cum.

Eu unul nu sunt de acord. Daca "vine unu cu 380 ferire,300 tintire,aspect 150+" si te bate de 2 ori in 10 dueluri nu inseamna ca are build-ul mai bun. Se pare ca majoritatea uitati ca duelul se castiga mai mult din felul in care asezi tintele, decat din build-ul pe care-l folosesti.

tu ai uitat ca depinde foarte mult si de build...cel mentionat mai sus merge brici
 

DeletedUser

Guest
Care e cel mai bun build si care ar fi cel mai bun echipament?
As cam vrea sa castig 7/10 dueluri atat pe atac cat si pe aparare.
P.S nu-mi permit pieptar si alte d'astea scumpe;) chestii sub 1kk :D
 

DeletedUser19580

Guest
Care e cel mai bun build si care ar fi cel mai bun echipament?
As cam vrea sa castig 7/10 dueluri atat pe atac cat si pe aparare.
P.S nu-mi permit pieptar si alte d'astea scumpe;) chestii sub 1kk :D

ai zis ceva de genu:vreau sa castig bani multi,dar sa nu muncesc,sa nu dau nimic la schimb...taticule,tu trebuie sa bagi bani multi in iteme daca vrei sa fi bun pe duel..si inca ceva:sunt 300+ de pagini in care s-au facut builduri si tu nu reusesti sa extragi ceva de aici?
 

DeletedUser

Guest
cu hainele astea noi castigi mult mai multa f/t si r/r decat cu un set...
si da, n-am gasit...
 

DeletedUser9036

Guest
Care e cel mai bun build si care ar fi cel mai bun echipament?
As cam vrea sa castig 7/10 dueluri atat pe atac cat si pe aparare.
P.S nu-mi permit pieptar si alte d'astea scumpe;) chestii sub 1kk :D

cel mai bun build , cele mai bune haine si cele mai bune arme fara bani, fara nimic, doar sa dai click sa intri pe joc, intr-un update major viitor, numai pentru tine- comanda speciala. <3W

daca mai sunteti si altii cu idei din astea sa va treceti pe lista de asteptare ca se dau pe comanda cele de mai sus.

bafta tuturor visatorilor ;)
 

DeletedUser

Guest
El a zis ca vine unu cu tintire / ferire / aspect si te face sa plangi . Sunt de acord cu el . Se pare ca ai noroc ca n-a venit nimeni cu buildul mentionat de el.

voi aveti habar la ce ajuta tactica si aspectul?

ex. eu cu 100 aspect 400 ferire si 400 tintire dau pe un soldat cu
300 tactica 380 ferire si 200 tintire. eu din start pierd bonusul de la aspect iar el castiga un mic bonus de tintire. eu raman cu 400 ferire iar el cu 380 ferire. tintirea ei bine eu tot 400 el o sa am. el.. 200+ bonusul ce-l ia din tactica.

nu ma obosesc sa aflu ce bonus face pentru ca mi-e indiferent. il bat 2/3 dueluri. depinde de cum are tactica duelului. aia conteaza cel mai mult

am testat si build hibrid 50% dex 50% carisma 360 ferire si restul tintire. tinteam bine dar cand pierdeam cate 800 hp/duel nu era asa amuzant. + nu aveam nici o speranta la cei cu r/r

asa cu full dex f/t imi permit sa atac pe oricine si sa las caracterul la munci cat nu sunt la pc. am luat 1 singur lesin de cand am dat reskill si asta pentru ca am primit duel cu unul r.r (mi-am luat daune de 600) iar eu mai aveam 3 min din duelul cu el si nu am interupt. iar el a schimbat tintele.
 

DeletedUser19580

Guest
voi aveti habar la ce ajuta tactica si aspectul?

ex. eu cu 100 aspect 400 ferire si 400 tintire dau pe un soldat cu
300 tactica 380 ferire si 200 tintire. eu din start pierd bonusul de la aspect iar el castiga un mic bonus de tintire. eu raman cu 400 ferire iar el cu 380 ferire. tintirea ei bine eu tot 400 el o sa am. el.. 200+ bonusul ce-l ia din tactica.

nu ma obosesc sa aflu ce bonus face pentru ca mi-e indiferent. il bat 2/3 dueluri. depinde de cum are tactica duelului. aia conteaza cel mai mult

am testat si build hibrid 50% dex 50% carisma 360 ferire si restul tintire. tinteam bine dar cand pierdeam cate 800 hp/duel nu era asa amuzant. + nu aveam nici o speranta la cei cu r/r

asa cu full dex f/t imi permit sa atac pe oricine si sa las caracterul la munci cat nu sunt la pc. am luat 1 singur lesin de cand am dat reskill si asta pentru ca am primit duel cu unul r.r (mi-am luat daune de 600) iar eu mai aveam 3 min din duelul cu el si nu am interupt. iar el a schimbat tintele.

jokere,buildu cu 300 tactica...e PRAF.cred ca stii sa citesti ca sa vezi ca buildurile de aici nu au sarit vreunul de 200 tactica cu iteme,tintire mereu s-a pus 270 minim cu iteme,iar ferire 370,tot cu iteme.ei bine,daca avea buildu asta ,te asigur ca pierdeai 2/3 dueluri

am avut 450 ferire si am luat 5/8 de la unu cu tactica 170 si vreo 270 tintire.am avut si 350 tintire si abia dadeam 2/8 unui soldat cu 380 ferire si 150 tactica.asa ca e normal sa fiu 100% contra unui build cu ferire mai mare de 400 si tintire mai mare de 300

s-a intamplat o singura data ca intr-un duel,avand 300 ferire cu iteme,sa iau lesin de la unu full comert,care avea 200 tactica cu iteme si 0 tintire(eu aveam 1200 hp)

cauta dragosdaniil pe L1 si iti arat dueluri de toata frumusetea impotriva unor jucatori de lvl 120,full duel,care au doar tintire si ferire,sau cu rez,ref
 

DeletedUser

Guest
dragose.. daca ataci de aia pe comert e clar ce duelist esti :) sa te iei de aia mari si rai daca tot esti asa bun :) eu unul rareori se intampla sa atac altceva decat playeri full duel. se intampla sa atac jucatori care sunt pe fort sau munci daca sunt in raza mea de duel (raza mea de duel e 15 min cu ciochina si indian, ca nah tre sa ma deplasez pentru fiecare) si nu am nimic altceva de duelat

si daca un jucator e on il anunt ca vin. nu de alta dar sa dea ce e mai bun.

nu zic ca buildul meu e cel mai bun. dar e singurul care face ce ma astept.

am incercat vreo 20-30 builduri. iar cu 200 aspect 300 tintire 350 ferire mi-am luat un lesin cat casa de la un jucator full dex cu f/t 0 tactica si mai avea si puncte pe impuscare :) si mi-a dat lovituri unde aveam ferirea pe verde.
 

DeletedUser19580

Guest
dragose.. daca ataci de aia pe comert e clar ce duelist esti :) sa te iei de aia mari si rai daca tot esti asa bun :) eu unul rareori se intampla sa atac altceva decat playeri full duel. se intampla sa atac jucatori care sunt pe fort sau munci daca sunt in raza mea de duel (raza mea de duel e 15 min cu ciochina si indian, ca nah tre sa ma deplasez pentru fiecare) si nu am nimic altceva de duelat

si daca un jucator e on il anunt ca vin. nu de alta dar sa dea ce e mai bun.

nu zic ca buildul meu e cel mai bun. dar e singurul care face ce ma astept.

am incercat vreo 20-30 builduri. iar cu 200 aspect 300 tintire 350 ferire mi-am luat un lesin cat casa de la un jucator full dex cu f/t 0 tactica si mai avea si puncte pe impuscare :) si mi-a dat lovituri unde aveam ferirea pe verde.

eu atac ce apuc,nu imi aleg tintele.si esti tu asa sigur ca ala era full tintire,ferire?eu macar il vedeam pe ala in top comert,de asta stiu sigur
 

DeletedUser

Guest
Am auzit intamplator ca mai nou poti fi duelat chiar daca nu ai oras , este adevarat ?
 
Sus