Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser19580

Guest
am preferat sa intreb si sa nu caut ca stiu ca sa schimbat nustiu ce de curand la dueluri sau la forturi si nu am mai jucat de cateva luni si mie sa nu iau un build care sa nu fie bun ptr acest update

nu s-a schimbat absolut nimic la duel.probabil se va schimba la urmatorul update
 

DeletedUser

Guest
Vreau sa fac un duelist axat pe rezistenta / reflex . Ar trebui sa pun si ceva puncte in aspect, sau doar r/r/tintire ?
 

DeletedUser

Guest
Vreau un caracter foarte ofensiv...daune mari..si sa tintesc in toate rundele...

Deocamdată am 200 tintire-100 aspect..132 impuscare si 132 ferire...


Să mă apuc să mai bag şi pe reflex...sau să mai scot de pe ceva să bag pe altceva?
Vreau sugestii de la ceii foarte buni in dueluri pe armă de foc
 

DeletedUser20606

Guest
Vreau un caracter foarte ofensiv...daune mari..si sa tintesc in toate rundele...

Deocamdată am 200 tintire-100 aspect..132 impuscare si 132 ferire...

Să mă apuc să mai bag şi pe reflex...sau să mai scot de pe ceva să bag pe altceva?
Vreau sugestii de la ceii foarte buni in dueluri pe armă de foc

Si eu vreau 1000 RON, din senin, dar nu se poate.
Ca sa dai daune mari ai nevoie de impuscare. Insa daca investesti acolo multe puncte, pierzi din tintire si ferire. Din ce-mi mai amintesc si eu, setul Doc oferea un bonus mare de impuscare.
Pe aspect n-as baga. In schimb as mari tintirea.
Sa tintesti in toate rundele e foarte greu - nereferindu-ma aici la duelurile contra celor pe r/r sau celor care n-au nimic in comun cu duelurile.
Daca totusi vrei sa incerci...
Mareste tintirea si impuscarea. Iti lesini adversarul sau ii provoci daune foarte mari (nu intotdeauna - ca ferirea e la moda), dar si tu risti sa lesini din 1-2 dueluri - dar de, pentru asta sunt potiunile.

Vreau sa fac un duelist axat pe rezistenta / reflex . Ar trebui sa pun si ceva puncte in aspect, sau doar r/r/tintire ?

Eu cel putin n-as baga pe aspect. Consider ca punctele ar trebui investite in tintire.
 

DeletedUser14746

Guest
drakath,am ajuns la concluzia ca nici prea mare tintirea nu e buna fara umpic de aspect!
am avut 450 tintire si am dat pe cei full ferire... se termina 0-0 ..
Cand am avut 400 tintire si 150 aspect,le dadeaam ce-l putin in 3 runde/duel :)

SO:merge si cu putin aspect doar ca pierzi mult pe aparare(cand te ataca altii)...
 

DeletedUser20606

Guest
drakath,am ajuns la concluzia ca nici prea mare tintirea nu e buna fara umpic de aspect!
am avut 450 tintire si am dat pe cei full ferire... se termina 0-0 ..
Cand am avut 400 tintire si 150 aspect,le dadeaam ce-l putin in 3 runde/duel :)

SO:merge si cu putin aspect doar ca pierzi mult pe aparare(cand te ataca altii)...

Nu te pot contrazice, avand in vedere faptul ca nu mai joc.
Am incercat eu 500 tintire vs 700 ferire. Din 4 dueluri, doar 1 s-a terminat 0-0.
Ma rog, aici e cu dus si intors, deoarece conteaza cum pui nenorocitele de tinte :roll:
Daca tintesti cu 400 tintire acolo unde fereste unul cu 500+ ferire, sansa sa-l nimerest e < 5% :whistle:
 

DeletedUser

Guest
Ce parere aveti despre buildurile astea ?

1. 50% dexteritate 50% carisma
60% ferire 20% tintire 20% impuscare

Ex 120 atribute 360 indemanari :

60 dexteritate
60 carisma

216 ferire
132 tintire = impuscare
60 tactica = aspect

Sau:
2. 70% dexteritate 30% carisma
80% ferire , 10% tintire , 10% impuscare

84 dexteritate
46 carisma

288 ferire
120 tintire = impuscare
46 tactica = aspect
 

DeletedUser19580

Guest
Ce parere aveti despre buildurile astea ?

1. 50% dexteritate 50% carisma
60% ferire 20% tintire 20% impuscare

Ex 120 atribute 360 indemanari :

60 dexteritate
60 carisma

216 ferire
132 tintire = impuscare
60 tactica = aspect

Sau:
2. 70% dexteritate 30% carisma
80% ferire , 10% tintire , 10% impuscare

84 dexteritate
46 carisma

288 ferire
120 tintire = impuscare
46 tactica = aspect

daca nu ai minim 390 indemanari,140 atribute,mai bine nu te pui pe duel

buildurile nu sunt chiar rele..desi eu nu as pune impuscare la un build cu dex+carisma..as pune tintire pt macar 270 cu set frank,carisma 70,restu dex si ferire
 

DeletedUser

Guest
daca nu ai minim 390 indemanari,140 atribute,mai bine nu te pui pe duel

buildurile nu sunt chiar rele..desi eu nu as pune impuscare la un build cu dex+carisma..as pune tintire pt macar 270 cu set frank,carisma 70,restu dex si ferire

indemanarile si atributele le-am luat doar asa, ca sa se vada cum ar arata practic...
 

DeletedUser

Guest
eu momentan am build pe arma de foc si sunt destul de multumit.

dar spre deosebire de alti duelisti folosesc mai multe randuri de haine :d

chestia e ca am peste 400 ferire si 400 tintire iar aspect/tactica peste 100.

impuscare ajung la 326 (pierd ferire/tintire ajung la 350) e necesara doar pentru cei r.r

hp undeva la 1400. ca sa maresc hp trebuie sa fac compromisuri la ferire/tintire si nu merita. cam greu un duelist care sa imi dea mai mult de 3 lovituri.

singurii care imi fac probleme sunt cei cu builduri r.r cu 280+ reflex si 330 + tintire(pierd 1/2 din dueluri), in rest merge uns. legumele/plantele ( cei full mob full ferire) castiga 1 duel din 4.
 

DeletedUser

Guest
eu momentan am build pe arma de foc si sunt destul de multumit.

dar spre deosebire de alti duelisti folosesc mai multe randuri de haine :d

chestia e ca am peste 400 ferire si 400 tintire iar aspect/tactica peste 100.

impuscare ajung la 326 (pierd ferire/tintire ajung la 350) e necesara doar pentru cei r.r

hp undeva la 1400. ca sa maresc hp trebuie sa fac compromisuri la ferire/tintire si nu merita. cam greu un duelist care sa imi dea mai mult de 3 lovituri.

singurii care imi fac probleme sunt cei cu builduri r.r cu 280+ reflex si 330 + tintire(pierd 1/2 din dueluri), in rest merge uns. legumele/plantele ( cei full mob full ferire) castiga 1 duel din 4.

atributele le ai 100% dexteritate ?
 

DeletedUser9036

Guest
eu momentan am build pe arma de foc si sunt destul de multumit.

dar spre deosebire de alti duelisti folosesc mai multe randuri de haine :d

chestia e ca am peste 400 ferire si 400 tintire iar aspect/tactica peste 100.

impuscare ajung la 326 (pierd ferire/tintire ajung la 350) e necesara doar pentru cei r.r

hp undeva la 1400. ca sa maresc hp trebuie sa fac compromisuri la ferire/tintire si nu merita. cam greu un duelist care sa imi dea mai mult de 3 lovituri.

singurii care imi fac probleme sunt cei cu builduri r.r cu 280+ reflex si 330 + tintire(pierd 1/2 din dueluri), in rest merge uns. legumele/plantele ( cei full mob full ferire) castiga 1 duel din 4.

char de soldat sau de duelist ?
 

DeletedUser

Guest
aventurier. full dex ferire mai multa decat tintire cu 19. ce am nevoie rezolv din echipament. hp refac, pentru asta exista medicamente, ape de trandafir si altele.

echipament: ei bine aici stau bine si am de unde alege. folosesc arme frank si cal+sa doc in mod constant. restul variaza. depinde de adversar
 

DeletedUser19580

Guest
aventurier. full dex ferire mai multa decat tintire cu 19. ce am nevoie rezolv din echipament. hp refac, pentru asta exista medicamente, ape de trandafir si altele.

echipament: ei bine aici stau bine si am de unde alege. folosesc arme frank si cal+sa doc in mod constant. restul variaza. depinde de adversar

la buildu tau minune...vine unu cu 380 ferire,300 tintire,aspect 150+ si te face sa plangi :)))
 

DeletedUser

Guest
la buildu tau minune...vine unu cu 380 ferire,300 tintire,aspect 150+ si te face sa plangi :)))

serios? si atunci de ce doar ce cu reflex peste 280 (cand nu am haine cu impuscare pe mine) imi fac probleme. nu probleme serioase ca aia nu stau deloc bine cu tintirea :)) problema e ca nu le dau eu daune.
 
Sus