Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser16595

Guest
muncitor bun in duel

ce recomandari de tzoale si alte chestii din inventar se recomanda la un muncitor sa fie mai tzeapan in duel ?...nu ma intereseaza sa dau damage, doar daca este posibil - ceea ce nu prea cred...doar sa reziste si sa castige duelul prin...plictiseala adversarului de a da in el ca intr-un tank, fara distrugeri majore...multumesc...apropo, sunt level 120...si dedicat mai mult constructiei orasului...
 

DeletedUser19580

Guest
ce recomandari de tzoale si alte chestii din inventar se recomanda la un muncitor sa fie mai tzeapan in duel ?...nu ma intereseaza sa dau damage, doar daca este posibil - ceea ce nu prea cred...doar sa reziste si sa castige duelul prin...plictiseala adversarului de a da in el ca intr-un tank, fara distrugeri majore...multumesc...apropo, sunt level 120...si dedicat mai mult constructiei orasului...

daca ai citi ultimele 30 de pagini,ai face singur un build
 

DeletedUser8160

Guest
Care e cel mai bun build pentru un caracter aventurier lvl 120,set doc+cal si sa,colt de aur ? M-am gandit ca cel mai potrivit ar fi full dex putina tintire si ce ramane ferire...
 

DeletedUser19580

Guest
Care e cel mai bun build pentru un caracter aventurier lvl 120,set doc+cal si sa,colt de aur ? M-am gandit ca cel mai potrivit ar fi full dex putina tintire si ce ramane ferire...

cumpara si set frank pentru atac...daca vrei sa spargi rez,ref,baga full dex,desi eu te-as sfatui sa pui 40 carisma macar,restu dex,100,120(depinde cate indemanari ai) pe tintire,restu pe ferire

eu unul asa am facut si voi face si dupa ce iau cheia 3
 

DeletedUser

Guest
Buna...am si eu nitica experienta in acest joc...mai nou m-am apucat sa ma gandesc serios la un build bun si pe atac si pe aparare pentru duel inafara de cel normal...daca imi permiteti as dori niste pareri ceva...va rog nu ma luati prea tare ca sunt destul de nou in treaba de facut builduri si doar testez si eu idea :ras:...


Am sa iau per totatl la lvl 120 fara punctele castigate din misiuni:Ma gandeam la 100% charisma de unde rezulta-120 aspect 120 tactica
Dupa mai pun puncte pe aspect pana la 200 deci 80 de pct...
Am ramas cu 280 de unde ma gandeam ca circa 200 pe tintire si un 80 pe ferire...restul punctelor luate din misiuni ma gandesc sa le pun pe impuscare sa am si ceva daune...
Ma gandesc ca daca iau set doc am sa ajung cu bonusurile undeva la: 180 tactica,260 tintire,140 ferire si vreo 120 impuscare...

Este drept ca daunele/lovitura nu sunt foarte mari din cauza punctelor relativ putine pe impuscare insa ma gandesc ca va compensa prin numarul mare de lovituri date...caci avand un aspect destul de bunicel si de asemenea tintire buna am sa nimeresc destul de mult in dueluri...este un fel de hibrid al super ofensivului care e bun dupa parerea mea si pe aparare...
Repet sunt cam nou in treaba asta si nu stiu cat de bun sau nu este acest build...eu zic ca e ok insa astept parerea altora si niste sfaturi daca se poate...multumesc anticipat celor care ma vor ajuta :ras:
 

DeletedUser19580

Guest
Buna...am si eu nitica experienta in acest joc...mai nou m-am apucat sa ma gandesc serios la un build bun si pe atac si pe aparare pentru duel inafara de cel normal...daca imi permiteti as dori niste pareri ceva...va rog nu ma luati prea tare ca sunt destul de nou in treaba de facut builduri si doar testez si eu idea :ras:...


Am sa iau per totatl la lvl 120 fara punctele castigate din misiuni:Ma gandeam la 100% charisma de unde rezulta-120 aspect 120 tactica
Dupa mai pun puncte pe aspect pana la 200 deci 80 de pct...
Am ramas cu 280 de unde ma gandeam ca circa 200 pe tintire si un 80 pe ferire...restul punctelor luate din misiuni ma gandesc sa le pun pe impuscare sa am si ceva daune...
Ma gandesc ca daca iau set doc am sa ajung cu bonusurile undeva la: 180 tactica,260 tintire,140 ferire si vreo 120 impuscare...

Este drept ca daunele/lovitura nu sunt foarte mari din cauza punctelor relativ putine pe impuscare insa ma gandesc ca va compensa prin numarul mare de lovituri date...caci avand un aspect destul de bunicel si de asemenea tintire buna am sa nimeresc destul de mult in dueluri...este un fel de hibrid al super ofensivului care e bun dupa parerea mea si pe aparare...
Repet sunt cam nou in treaba asta si nu stiu cat de bun sau nu este acest build...eu zic ca e ok insa astept parerea altora si niste sfaturi daca se poate...multumesc anticipat celor care ma vor ajuta :ras:

primesti bataie cu nemiluita.carisma ajuta mai mult la aparare...nu mai tin cu ea deoarece m-a dezamagit.tinteam,dar dadeam daune mici.acum,cu full dex dau daune de minim 200 pe maini in cei cu ferire/tintire,iar pt rez ref..doamne ajuta sa feresc pana fac 120 sa schimb buildul

baga full dex,ferire 260 cel putin,set frank si imparti indemanarile intre tintire/aspect pt atac...sau faci cum stii tu.insa full carisma nu mai merge...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ce parare aveti despre buildul acesta pentru un soldat?
90 Dexteritate,30 carisma,160 tintire,200 ferire?
 

DeletedUser

Guest
in ce masura mai are importanta aspectul?
cand jucam eu pe lumea 4 dadea bonus la dmg, acum la ce foloseste?
daca poate cineva sa posteze un changelog de la un update sa ma lamuresc si eu.
ma intereseaza si pt. tactica.
multumesc
 

DeletedUser24699

Guest
Recomandati-mi builduri de foc.
145 atribute si 415 indemnari.

Pentru buildul care il recomandati faceti o sugestie si pentru haine va rog. Situatia financiara nu e o problema, am toate seturile de duel.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25191

Guest
set doc atribute 145 dexteritate indemanari 100 impuscare 100 tintire 100 ferire 50 tactica si restul pe hp ( trebuie sa ai si putina viata) sau rezistenta /reflex .
Eu folosesc asta pe arma alba si merge bine( cu modificarile de rigoare).
 

DeletedUser2948

Guest
set doc atribute 145 dexteritate indemanari 100 impuscare 100 tintire 100 ferire 50 tactica si restul pe hp ( trebuie sa ai si putina viata) sau rezistenta /reflex .
Eu folosesc asta pe arma alba si merge bine( cu modificarile de rigoare).

Setul da tactica, tu-l pui sa bage iar tactica...deci se blindeaza.

Apoi...100 ferire? Wtf?! :)) Un lvl 120 doar din dexteritate ii trece peste ferirea lui. 100 tintire? Mai grav...

Iti merge bine. Cred si eu. Ataci muncitori, oameni pe hp sau pe fort.
 

DeletedUser24699

Guest
Setul da tactica, tu-l pui sa bage iar tactica...deci se blindeaza.

Apoi...100 ferire? Wtf?! :)) Un lvl 120 doar din dexteritate ii trece peste ferirea lui. 100 tintire? Mai grav...

Iti merge bine. Cred si eu. Ataci muncitori, oameni pe hp sau pe fort.

Nici nu faceam ca el oricum :))) Am facut cum mi-ai zis tu, dar reflexistii tot imi dau la mumu.
 

DeletedUser20819

Guest
Setul da tactica, tu-l pui sa bage iar tactica...deci se blindeaza.

Apoi...100 ferire? Wtf?! :)) Un lvl 120 doar din dexteritate ii trece peste ferirea lui. 100 tintire? Mai grav...

Iti merge bine. Cred si eu. Ataci muncitori, oameni pe hp sau pe fort.

Voiai sa zici mobilitate..si din cate stiu eu, la build-ul tintire/ferire, pui mai multa pe ferire ca tintire faci din dexteritate.
 

DeletedUser14746

Guest
Voiai sa zici mobilitate..si din cate stiu eu, la build-ul tintire/ferire, pui mai multa pe ferire ca tintire faci din dexteritate.

a scris foarte bine,dexteritate!
S-a referit la tintirea din dexteritate...doar cu aia trece peste ferirea lui(adica,il tintesti usor doar din dexteritate,fara puncte aditionale pe tintire ;) )
 

DeletedUser2948

Guest
a scris foarte bine,dexteritate!
S-a referit la tintirea din dexteritate...doar cu aia trece peste ferirea lui(adica,il tintesti usor doar din dexteritate,fara puncte aditionale pe tintire ;) )
Posibil :) trebuia sa specifice :D

Ce sa specific? Era lesne de inteles ca despre aia era vorba. Build-urile pe mobilitate sunt legenda...nu am mai auzit pe nimeni sa mai foloseasca asa ceva ca sunt praf.
 

DeletedUser14964

Guest
Ce sa specific? Era lesne de inteles ca despre aia era vorba. Build-urile pe mobilitate sunt legenda...nu am mai auzit pe nimeni sa mai foloseasca asa ceva ca sunt praf.

Buildurile pe mobilitate sunt foarte bune din 2 motive foarte simple si anume:
1. iti dau bonusuri la 2 indemanari foarte importante cum ar fi reflexul si ferirea care sunt esentiale impotriva celor pe impuscare si faci fata la fel de bine si la cei de vigoare doar din ferirea oferita iar al doilea si cel mai important motiv este viteza de miscare pe harta :).Un duelist bun dupa parerea mea este acela care reuseste sa castige cat mai multe dueluri intr-o perioada scurta de timp si sa acumuleze xp asta daca jucati si sperati sa ajungeti in primele locuri in top
:shoot:
 

DeletedUser

Guest
din cate am inteles aspectul cu tactica ajuta la tintire.
am un duelist 256 ferire/256 tintire cu bonus ajung pe la 320 ferire/330 tintire. si cineva mi-a zis sa urc ferire pana la 300 si cu bonus din haine sa ajunga la 400+ spunand ca tintirea e compensata de aspectul hainelor.
acuma ... daca am 120 aspect si el 90 tactica bonusul de tintire e 120,30 sau nu se stie :D
 

DeletedUser

Guest
tot se discuta aici despre builduri. dar are careva idee care e formula de calcul?

cat conteaza fiecare indemanare in parte? pentru ca daca e ca si formula de fort cu ^0.4, ^0.5.. etc ne putem calcula singuri buildurile.
Si cat conteaza tactica duelului? Aici e o loterie oricum. cu 400 tintire nu dai 8/8 in cap unui jucator cu 0 ferire daca el fereste capul. :shoot:
 

DeletedUser

Guest
Duelist

Daca sunt duelist cu constructia:
tot pe putere, 100 vigoare, 80 rezistenta, 80 reflex, 150 tintire
Momentan am level 43 si dupa ce fac peste level 70-80 vreau sa ma axez total pe forturi. Pe ce puncte ar trebui sa pun ?
 
Sus