Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Cum e mai bine:
Full dex tintire /ferire tintire<~100 fata de ferire
100 dex,50 carisma tintire/ferire tintire<~70 fata de ferire
 

DeletedUser16010

Guest
foloseste asta
qrcosaczcaesapbbszbdcedsbo
 

DeletedUser19580

Guest
Cum e mai bine:
Full dex tintire /ferire tintire<~100 fata de ferire
100 dex,50 carisma tintire/ferire tintire<~70 fata de ferire

full dex,20 aspect,restul cum ai zis tu

sau 120 dex,restu carisma,si cum ai zis tu :D

eu am 100 aspect,full dex si castig cam 7/10 8/10 pe atacul meu(am lvl duel 411)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14746

Guest
mai merg buildurile cu full mobilitate?

merg dar mai cu greu :D
cu armele albe(care dupa parerea mea devin din ce in ce mai bune) ai mari probleme ;)

in rest e ok

daca te gandesti cumva sa bagi full ferire...cu o arma de foc si 250 aspect ai incurcat-o :)
 

DeletedUser

Guest
full dex..80tintire restul ferire.....poti sa bati pe oricine si sa te bata toti:boone::boone::boone::boone:
 

DeletedUser19580

Guest
vreti build?la 135 puneti full dex,100 aspect(cu iteme faceti 200+),280 ferire,restu tintire si vedeti cum merge
 

DeletedUser22511

Guest
Clasa mea preferata este Soldatul.
Am echipat 5 iteme cullen (palarie , esarfa, pantaloni, curea si cizme cullen ) howdah pusca colectionarului ptr cv hp si veston verde . Am nivelul136 si nivelul duelului 610. Indemanarile si atributele le am distribuite astfel (cu bonus) 30 carisma restu dexteritate si fac cu lotiune de par 200 aspect 472 ferire 448 tintire. Pe aparare fac 197 tactica 469 ferire 431 tintire si in vedere ca am si cp fac fata cu bine celor pe r/r care sunt echpati cu cullen sau iteme full aspect/tintire mai ales ca stiu ca nu sunt full dexteritate si nu am sanse sa le dau peste 200-400 dmg.Problema e ca pe aparare nu e prea testat buildul fiindca nu prea ma ataca lumea ,rar cand i se casuneaza cuiva sa ma atace . Pot sa mai scot tintire ferire aspect si tactica din armele frank eaton dar pentru mine howdahul ramane sfant. Sper ca v-am ajutta cu cv.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser24094

Guest
Renunta la veston si cumpara haina lui Cullen, e mult mai buna.

Nivel 137 soldat.
Capture.png
.

Am build asemanator cu ce spui tu, dar nu cred ca e necesar puncte pe carisma,asa imi este accesibil sa fac 350 impuscare cu full dexteritate daca gasesc pe cineva cu r/r insistent imediat il trimit la culcare.
Aspectul si tactica nu sunt bune in cantitate prea mare pe tine te ajuta carisma doar pentru aspect ca tactica iti ajunge pentru ca esti soldat mai bine scoti 30 carisma si pui 30 aspect asa castigi 30 de indemanari.
 

DeletedUser14965

Guest
Renunta la veston si cumpara haina lui Cullen, e mult mai buna.

Nivel 137 soldat.
Capture.png
.

Am build asemanator cu ce spui tu, dar nu cred ca e necesar puncte pe carisma,asa imi este accesibil sa fac 350 impuscare cu full dexteritate daca gasesc pe cineva cu r/r insistent imediat il trimit la culcare.
Aspectul si tactica nu sunt bune in cantitate prea mare pe tine te ajuta carisma doar pentru aspect ca tactica iti ajunge pentru ca esti soldat mai bine scoti 30 carisma si pui 30 aspect asa castigi 30 de indemanari.

de curiozitate , cate puncte de indemanare utilizate ai ?
 

DeletedUser19580

Guest
155 putere
155 rez+134+17=306
200 tintire+134=334
220 reflex+134=354
set cullen complet+sabie colectionar ..poate fac rost si de cal,sa freeman.ce ziceti? am lvl 127
 

DeletedUser14746

Guest
155 putere
155 rez+134+17=306
200 tintire+134=334
220 reflex+134=354
set cullen complet+sabie colectionar ..poate fac rost si de cal,sa freeman.ce ziceti? am lvl 127


daca esti pe r/r ... mai poti scoate din acea tintire si sa bagi pe reflex!
In momentul de fata,se poate face f usor 300-350+ impuscare/vigoare.
Depinde pe ce lume esti,sunt lumi pe care 99% din duelisti sunt pe arma alba,deci,e de preferabil sa mai bagi pe rezistenta cateva puncte! ;)
Tintire cand esti pe r/r iti ajunge si 300 ... feresti pe rosu si-ti maresti sansele de a tinti!
 

DeletedUser19580

Guest
daca esti pe r/r ... mai poti scoate din acea tintire si sa bagi pe reflex!
In momentul de fata,se poate face f usor 300-350+ impuscare/vigoare.
Depinde pe ce lume esti,sunt lumi pe care 99% din duelisti sunt pe arma alba,deci,e de preferabil sa mai bagi pe rezistenta cateva puncte! ;)
Tintire cand esti pe r/r iti ajunge si 300 ... feresti pe rosu si-ti maresti sansele de a tinti!

pe L1..sunt jucatori pe arma alba in top15,dar nu am lvl destul de mare ca sa ii atac :roll: .as vrea rez,ref pe arma alba ca m-am cam saturat de arma de foc cu tintire,ferire.

daca scot 30 tintire ajung la 380 ref...si daca e,schimb mai tarziu putin indemanarile sa ma adaptez noilor tinte
 

DeletedUser

Guest
Acum cu set-ul asta nou Cullen Baker pe ce build se merita sa mergi ? level 100 cu armele colectionarului sau arme frank .
 

DeletedUser14746

Guest
Acum cu set-ul asta nou Cullen Baker pe ce build se merita sa mergi ? level 100 cu armele colectionarului sau arme frank .

r/r,clar!
scoti tintire,rez,ref,aspect,tactica din set ... e degeaba doar ferirea :D
insa,nu scoti:vigoare,viata :D dar daca intri pe r/r cu putere,scoti destula viata doar din putere ;)
 

DeletedUser25912

Guest
Salut all

Fratilor scuze de deranj si ca pun o intrebare ca a mai fost folosita la acest topic , dar daca se poate sa imi raspundeti multumesc frumos.
Intrebarea mea , este: am lvl 104 am 350 pct de indemanare si 109 pct de atribut, as vrea sa mi se dea o parerea la cum am ajustat punctele pe urmatoarele indemanari : impreuna cu 4 iteme cullen , palton albastru si pant duelist (momentan lucrez la set aur) am 315 ferire , 330 tintire si 111 aspect, full dex . Cu respect daca se poate as dorii sa mi se ofere un raspuns ajutator ca sa castig 2/3 dueluri si sa iau daune putine.<3W
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20819

Guest
Fratilor scuze de deranj si ca pun o intrebare ca a mai fost folosita la acest topic , dar daca se poate sa imi raspundeti multumesc frumos.
Intrebarea mea , este: am lvl 104 am 350 pct de indemanare si 109 pct de atribut, as vrea sa mi se dea o parerea la cum am ajustat punctele pe urmatoarele indemanari : impreuna cu 4 iteme cullen , palton albastru si pant duelist (momentan lucrez la set aur) am 315 ferire , 330 tintire si 111 aspect, full dex . Cu respect daca se poate as dorii sa mi se ofere un raspuns ajutator ca sa castig 2/3 dueluri si sa iau daune putine.<3W

Daca vrei sa castigi si sa iei daune mici, pune mai multa ferire.
Aspectul e pentru atac, tactica pentru aparare. De aici te descurci :)
 
Sus