Am facut lvl 10 si as dori sa imi zice'ti si voi

DeletedUser

Guest
ce sub-clasa sa imi fac! Care crede'ti ca este mai buna? <3W
 

DeletedUser5250

Guest
Depinde,daca vrei sa faci un oras si sa il cresti mare,fa-te muncitor.
 

DeletedUser

Guest
Sub-clasa,nu clasa.Adica clasa:Duelist sub-clasa:Vanator de recompense.Nu influenteaza cu nimic jocul sub-clasa.
 

DeletedUser

Guest
soldatul e cel mai bun

Nicio clasă nu e mai bună decât alta. Depinde de jucător. Dacă doreşti să afli care e clasa potrivită, citeşte descrierea ei. Dacă se potriveşte (eşti un om paşnic sau îţi place să faci misiuni bla bla bla...), alegi clasa aceea. Totul depinde de tine.
 

DeletedUser

Guest
pai as vrea sa imi construiesc un oras si nah sa mai fac si misinui
 

DeletedUser

Guest
pi daca vrei sa-ti faci oras, ai doua variante
1-te faci muncitor ca sa ridici orasul
2- te faci aventurier sa aduci cat mai multi bani orasului
 

DeletedUser

Guest
pai as vrea sa imi construiesc un oras si nah sa mai fac si misinui

Îţi propun aventurier. Vei avea misiuni care necesită munci ale muncitorului, deci vei aduna bani, vei face misiuni şi vei construi din când în când;) Ţi-ai găsit deja clasa perfectă ;)
 

DeletedUser

Guest
fa-te tata aventurier ca ai toata harta la dispozitie si poti deveni ulterior si un duelist competent dar de muncit la ridicarea oraselor nu prea o sa te aglomerezi s-o faci...
 

DeletedUser

Guest
eu iti recomand aventurier sau soldat....(eu sunt aventurier si mi-a fi dorit in unele momente sa fiu soldat . 1. pt lvl redus la purtarea unei arme (6 nivele cu premium) 2. pt bonusul de aparare 50% tactica ....insa am auzit ca soldatul nu are misiuni atat de banoase sau cu atat de multa exp fata de aventurier

in niciun caz muncitor sau duelist
 

DeletedUser

Guest
Deci Duelistul este cel mai praf caracter.
Nu difera deloc intr-un duel de Aventurier si la ce questuri are..mai merg si ele dar nu se compara cu aventurieru. Ca un clasament:

1. Soldat ..detasat
2. Aventurier.
3. Duelist
4. Muncitor
 

DeletedUser

Guest
De acord cu Horia, Soldatul are cele 2 avantaje care chiar se merita doar ca amandoua se refera strict la partea de duel, iar daca tu nu intentionezi sa te axezi pe dueluri iti vor fi complet nefolositoare...si da, muncitorul si duelistul nu sunt nici recomandarile mele, muncitorul inca sufera de o penalitate destul de mare in legatura cu celelalte clase in ceea ce priveste dezvoltarea la nivelele superioare iar duelistul care de regula foloseste arme de foc, sufera de lipsa muncilor de XP si bani la inceputul dezvoltarii pt. ca muncile ce necesita Impuscare se regasesc abia printre cele de dificultate inalta...plus ca de la un punct incolo duelistul ajunge sa-si creasca in urma duelurilor repetate atat de mult niv. duelului incat amount-ul de xp luat in urma duelurilor castigate se reduce simtitor, singura sansa fiind sa se dueleze numai cu jucatori apropiati de niv. sau ceea ce este destul de....solicitant, sa nu zic dificil.

Deci Duelistul este cel mai praf caracter.
Nu difera deloc intr-un duel de Aventurier si la ce questuri are..mai merg si ele dar nu se compara cu aventurieru. Ca un clasament:

1. Soldat ..detasat
2. Aventurier.
3. Duelist
4. Muncitor

Aceeasi ordonare dupa clase as fi facut-o si eu juninio.
 

DeletedUser

Guest
pai depinde si cum ti-ai pus pct. de indemanare pana acum...
1. daca ai mai multe pe construire si putere te faci muncitor
2. daca ai pe carisma respectiv comert si aspect te faci aventurier
3. daca ai pe mobilitate si dexteritare si pe cele de duel si respectiv impuscare te faci duelist
4. daca ai pe carisma si tactica si pe indemanarile de duel te faci soldat

si faza cu sub-clasele...nu au nicio influenta, dar poti sa pui o poza care iti exprima starea si felul cum esti tu in viata de zi cu zi!
 

DeletedUser

Guest
pai depinde si cum ti-ai pus pct. de indemanare pana acum...
1. daca ai mai multe pe construire si putere te faci muncitor
2. daca ai pe carisma respectiv comert si aspect te faci aventurier
3. daca ai pe mobilitate si dexteritare si pe cele de duel si respectiv impuscare te faci duelist
4. daca ai pe carisma si tactica si pe indemanarile de duel te faci soldat

si faza cu sub-clasele...nu au nicio influenta, dar poti sa pui o poza care iti exprima starea si felul cum esti tu in viata de zi cu zi!


Serios!?
Ai facut o mare prostie, chiar foarte mare.
1. Asta ai nimerit-o..
2. Cea mai penibila fraza, este doar o varianta, nu uita de Pune Capcane, Conducere si acum mai nou Ascundere, si apoi Impuscare.
3. Este cel mai penal Caracter, deci nu ar trebui sa se faca.
4. In zilele de azi Reflex/ Rezistenta domina, asa ca Tactica este doar un detaliu.

@MihaiGavrilescu: Mintile mari gandesc la fel^^
 

DeletedUser

Guest
Ok mam hotarat o sa ma fac aventurier ! Va Multumesc mult ! Dar pentru aventurier ce arma imi trebe si ce arumuri? <3W
 

DeletedUser

Guest
Iti sugerez sa te faci pe Pune Capcane.
Stai fara oras si nu prea ai nevoie de arma.
Baga numai in Pune capcane si vei avea Joburi serioase gen Vanatoare de lupi, Vanatoare de bizoni, Vanatoare de ursi grizzly, Construieste un fort, Vanatoare de coioti, Inrolare in armata (la un lvl destul de mare 45++) si multe altele.:)


WestStats.
 

DeletedUser

Guest
De acord cu Horia, Soldatul are cele 2 avantaje care chiar se merita doar ca amandoua se refera strict la partea de duel, iar daca tu nu intentionezi sa te axezi pe dueluri iti vor fi complet nefolositoare...si da, muncitorul si duelistul nu sunt nici recomandarile mele, muncitorul inca sufera de o penalitate destul de mare in legatura cu celelalte clase in ceea ce priveste dezvoltarea la nivelele superioare iar duelistul care de regula foloseste arme de foc, sufera de lipsa muncilor de XP si bani la inceputul dezvoltarii pt. ca muncile ce necesita Impuscare se regasesc abia printre cele de dificultate inalta...plus ca de la un punct incolo duelistul ajunge sa-si creasca in urma duelurilor repetate atat de mult niv. duelului incat amount-ul de xp luat in urma duelurilor castigate se reduce simtitor, singura sansa fiind sa se dueleze numai cu jucatori apropiati de niv. sau ceea ce este destul de....solicitant, sa nu zic dificil.


pai da....la partea cu duelul m-am referit....eu doar din punctul asta de vedere vad jocul....nici nu vreau sa ma gandesc cat de plictisitor ar fi jocul daca nu m-as duela.

intr-adevar cand ajungi la un nivel mare de duel nu mai merita sa te duelezi cu jucatori sub lvl 105-100....uite eu am lvl 113 si iau de la cineva de 116 250 exp, ceea ce este suficient avand in vedere ca pt urmatorul nivel sunt necesare 3800 de puncte....singura problema este ca trebuie sa umbli destul de mult ca sa gasesti jucatori de nivel mare .....chiar vroiam sa propun la sugestii un top structurat dupa nivelul duelului ca sa nu umblii pe toata harta sa dai click pe orase si sa vezi ce nivele au locuitorii
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ok mam hotarat o sa ma fac aventurier ! Va Multumesc mult ! Dar pentru aventurier ce arma imi trebe si ce arumuri? <3W

Dacă vrei să faci misiuni, foloseşte-te de ro.weststats.com să afli diferite lucruri despre misiuni şi ce îndemânări ai nevoie pentru ele. Dacă vrei să faci toate misiunile, nu te axa pe ceva anume, ci pe îndemânările pentru joburile de la misiuni :) Mult succes :)
Cu drag, Atticus.
 

DeletedUser

Guest
Dacă vrei să faci misiuni, foloseşte-te de ro.weststats.com să afli diferite lucruri despre misiuni şi ce îndemânări ai nevoie pentru ele. Dacă vrei să faci toate misiunile, nu te axa pe ceva anume, ci pe îndemânările pentru joburile de la misiuni :) Mult succes :)
Cu drag, Atticus.


Misiunile sunt 1/4 din joc.
Au rol de introducere si de sprijin cu Xp/$$.
Dupa misiuni ce face?
Va avea Indemanarile incurcate si va putea cu greu sa reziste in top.
Urmeaza exemplul meu si vei avea de castigat.
 
Sus