Am facut lvl 10 si as dori sa imi zice'ti si voi

DeletedUser

Guest
si totusi parerea mea ii ca cea mai tare clasa de caracter ii muncitor deaoarece:
1) Ai aces la munci cu experienta buna inca de la inceputul jocului.
2) Ai aces la munci cu noroc bun tot de "mic".(sapator de morminte),si cand ajungi mari este stinge focul
3) Ai aces la munci destul de banoase tot de mic.
4) Ai satisfactia de a construi un oras.
Ps: Parea mea
 

DeletedUser

Guest
da ma fate muncitor


dar daca tu nu ai nici un punct pe construire ce construiesti cum ?

fate aventurier dar daca ai puncte de duel ? cum faci munci


fate duelist da ai puncte pe construire nu o sa mai ai unele avantaje de la muncitor

fate soldat da tu ai puncte puse pt aventurier :) iar nu o sa ai avantajele clasei de aventurier si o sa fie cam naspa


oameni buni ..ca sasi aleaga o clasa ar trebui sa aibe indemanarile puse bine pt acea clasa :) nu faci nimic daca esti duelist si ai pe construire sau invers s.a.m.d :)
 

DeletedUser

Guest
Daca esti axat pe duel trebuie sa te faci duelist sau soldat daca vrei sati fac un oras te faci muncitor iar aventurierul el face diferite munci
yo cred ca cel mai bun e aventurierul
 

DeletedUser

Guest
Daca esti axat pe duel trebuie sa te faci duelist sau soldat daca vrei sati fac un oras te faci muncitor iar aventurierul el face diferite munci
yo cred ca cel mai bun e aventurierul

cum sa se faca muncitor daca nare puncte pe construire


cum sa te faci duelist daca nai indemanari puse pe duel la fel si la soldat

cum sa te faci aventurier si numa pe construire


pierzi unele avantaje

P.S: citeste putin mai sus :)
 

DeletedUser

Guest
ce sub-clasa sa imi fac! Care crede'ti ca este mai buna? <3W


daca nu te-ai axat pe duel pana acum duelist si soldat sunt exclusi

muncitori sunt prea dezavantajati cum a zis juninio

citat:
1.soldat
2.aventurier
3.duelist
4.muncitor

deci nu mai ramane decat aventurier
 

DeletedUser

Guest
daca nu te-ai axat pe duel pana acum duelist si soldat sunt exclusi

muncitori sunt prea dezavantajati cum a zis juninio

citat:
1.soldat
2.aventurier
3.duelist
4.muncitor

deci nu mai ramane decat aventurier

vrei sati explic si tie daca are puncte pe duel dc sa se faca aventurier :))=)) sunteti chiori cititi ce am zis eu mai sus putin sau va e greu

dati raspunsuri aiurea fara sa mai cititi ce sa spus :)
 

DeletedUser

Guest
Vechi Astăzi, 17:46:20
paulinho09
Cowboy


Vechi Astăzi, 17:46:58
LANCER
Cowboy


ai inteles?

atunci ma pregateam
 

DeletedUser

Guest
@ceasornicaru:
Inainte, pe L4 pe locul 1 era un jucator quaker 96. El si-a ales primul caracter (Muncitor) la fel si altii din spate (in nr. de 5 tot pe Construire.). Soarta lui acum: S-a lasat de Lumea 4.

Te faci Muncitor si joci pe motoul Nu risti, Nu castigi. Muncitorul e o slaba alegere pentru fiecare si sfarseste cam rau si din punct de vedere al topului dar si la dueluri. Aici nu il punem pe ameftw sau pe bounceftw ca nu au nici o treaba cu (,) caracterul ales.

Dar trebuia sa-ti si autopui intrebarea..Ce s-ar face Westul fara muncitori?:D
Dci, ce care doriti si intradevar vreti sa experimentati , faceti-va. Oricum e de departe cel mai slab caracter.

@ceasornicaru:
1.Asta e adevarat in mare parte.
2.Cu atata nici nu ai bani de paine.
3.Care!?
4.Si asta..

Oricum, pe departe cel mai slab caracter si dupa beneficii este Muncitor.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
@ceasornicaru:
Inainte, pe L4 pe locul 1 era un jucator quaker 96. El si-a ales primul caracter (Muncitor) la fel si altii din spate (in nr. de 5 tot pe Construire.). Soarta lui acum: S-a lasat de Lumea 4.

Te faci Muncitor si joci pe motoul Nu risti, Nu castigi. Muncitorul e o slaba alegere pentru fiecare si sfarseste cam rau si din punct de vedere al topului dar si la dueluri. Aici nu il unem pe wmeftw sau pe bounceftw ca nu au nici o treaba cu (,) caracterul ales.

juninio daca nu sti nu te baga playerul acesta quaker 96 a fost banat deaceea nu mai este pe lumea 4
 

DeletedUser

Guest
Mai bine te faci soldat pui cva pe duel si poti ajunge in top :|
 

DeletedUser4674

Guest
juninio are dreptate cam iesi din tot daca esti muncitor numai bateti campi
 

DeletedUser

Guest
cel mai avantatajat zic eu ca este aventurierul(noile misiuni)
si soldatul(avantajele clasei de caracter)
 

DeletedUser

Guest
juninio are dreptate cam iesi din tot daca esti muncitor numai bateti campi

oameni buni, voi va dat seama cati tineri nu mai stiu sa scrie corect in ziua de azi???? este incredibil....la cate cazuri am intalnit doar pe forumul asta am ramas marcat.....este ingrozitor

in toate topicurile este cate unul care face niste greseli flagrante....incredibil....nu credeam ca in halul asta am ajuns cu invatamantul
 

DeletedUser

Guest
oameni buni, voi va dat seama cati tineri nu mai stiu sa scrie corect in ziua de azi???? este incredibil....la cate cazuri am intalnit doar pe forumul asta am ramas marcat.....este ingrozitor

in toate topicurile este cate unul care face niste greseli flagrante....incredibil....nu credeam ca in halul asta am ajuns cu invatamantul

oi fi tu mai cu mot si nu faci greseli ...nu scri de mana ca sa nu faci greseli grave scri pe calculator(tastatura daca sti ce este asta ) si se mai fac unele greseli :) in loc de punctele alea de suspensie se pune virgula deci si tu faci greseli :)
 

DeletedUser1350

Guest
ce sub-clasa sa imi fac! Care crede'ti ca este mai buna? <3W

Vezi ca ai incalcat regulamentul forumului prin intrebarea asta.Acum fiecare zice o opinie si se va creea o cearta puteai citi si tu regulamentul cat despre clasa alegi ce vrei tu in functie de ce tip de jucator esti:
Activ:duelist&soldat sa stai mereu din 20 in 20 d emin sa te duelezi
Plictisit nu ai ce face:aventurier sa faci misiunile
Sa fii in top la exp si sa ai un joc simplu:Muncitor.
Sper sa te descurci.
 

DeletedUser

Guest
hmm am si muncitor si aventurier / duelist/ soldat
fiecare pe build-uri diferite
in primul rand astia care imi laudati muncitorul pe construire ca face rpd lvl blah blah .. o mare prostie .. poate face repede asa de inceput dar uitativa ce puteti face doar cu construire . ranch si fort 2 munci atat . restu sub 60% xp nu cred merita efortu .
ah si munca de bani . sapa dupa titei . de parca la lvle mari mai ai nevoie de bani
sunt lvl 50 pe lumea 1 cu un muncitor facut din plictiseala.. recent mi-am facut oras singur pentru ca daca nu faceam altceva stergeam caracteru devenea foarte plictisitor . acum am inceput sa folosesc samanu pentru ca m-am blocat nu mai creste deloc cum trebuie
pe lumea 2 am duelist. a fost primu caracter facut . va da-ti seama nestiind cum sta treaba am pus punctele aiurea . dar acuma l-am mai dres. la lvl 54 pot sa fac grizly/ bizoni / lupi / fort / inrolare in armata . mina de argint . hot de mormite.. incepe sa fie bine
pe lumea 3 sunt foarte multumit de aventurier nu ca e el aventurier doar ca am ales buildul calumea .
pe lumea 4 soldat pe ascundere.. deocamdata nu ma da pe spate. cred ca o sa-l sterg daca nu schimb ceva la el :P

dar in afara de soldat nici un caracter nu are bonus asa de semnificativ . totul depinde de Build-ul pe care il aplici .
 

DeletedUser

Guest
eu am incercat toate clasele :) soldat cel mai naspa mam lasat pe lumea 4 :)

muncitor faina :) duelist cam naspa :) si aventurier super faina


te sfatuiesc sa te faci aventurier dar sa pui numai pe pune capcane si comert
 
Sus