Cea mai avantajoasa indemanare

  • Autor subiect DeletedUser2854
  • Data de început

DeletedUser

Guest
eu pe lumea 4 am construire, toate pe construire puse, si am de la mina de fier, stinge focul, construiste mori de vant, poduri, fort, gara, pana la sapa dupa petrol deci, bani noroc si xp la discretie la level 39
 

DeletedUser

Guest
Am si eu cont pe .net pe ascundere, si cresc foarte bine de la vreo level 23, ca am 3 munci foarte bune pt experienta: Vanatoare de coioti, vanatoare de lupi si Apara caravana de colonisti. Nu stiu de ce cresteai tu greu..

or fi bune la lvl 23 .. stii ce e amuzant? ca astea sunt singurele pana la lvl 50 .
have fun cu ascundere
eu am lvl 49 cu ascundere si sunt extrem de dezamagit .

impuscarea e baza

hot de mormite ? cum sa bagi indemanare motrica doar pt munci asta? doamne fereste.. daca esti pe dexteritate... nici nu tre sa bagi pur si simplu iei niste iteme si imediat o faci.. dar in afara de inelu ala care da 1000 xp nu se merita.
 

DeletedUser

Guest
eu pe lumea 4 am construire, toate pe construire puse, si am de la mina de fier, stinge focul, construiste mori de vant, poduri, fort, gara, pana la sapa dupa petrol deci, bani noroc si xp la discretie la level 39

eu nu inteleg cum zici tu xp la discretie ? tu stii ce inseamna xp prietene ? munci cu 70%+ xp alea .. nu 45 %
 

DeletedUser2948

Guest
eu ce ziceam mai sus...

@tambur : cu astia nu are rost sa discuti ca multi is idioti...nu vezi ce indemanari zic...dusi cu pluta
 

DeletedUser

Guest
or fi bune la lvl 23 .. stii ce e amuzant? ca astea sunt singurele pana la lvl 50 .
have fun cu ascundere
eu am lvl 49 cu ascundere si sunt extrem de dezamagit .

impuscarea e baza

hot de mormite ? cum sa bagi indemanare motrica doar pt munci asta? doamne fereste.. daca esti pe dexteritate... nici nu tre sa bagi pur si simplu iei niste iteme si imediat o faci.. dar in afara de inelu ala care da 1000 xp nu se merita.

Da.. sunt singurele munci.. cum sa nu.
Acum mi-a aparut "Cautare de comori" si in curand imi va aparea si "sarlatan" si apoi "negocieri de pace".
La indem. motrica pot face mina de argint, hot de morminte si in curand negocierile de pace... hai ca vad ca nu le ai strategia. Iti propun un joc fascinant ce ti se potriveste! Se numeste Solitaire!
PS: Invata sa faci acordul!
 

DeletedUser4649

Guest
or fi bune la lvl 23 .. stii ce e amuzant? ca astea sunt singurele pana la lvl 50 .
have fun cu ascundere
eu am lvl 49 cu ascundere si sunt extrem de dezamagit .

impuscarea e baza

hot de mormite ? cum sa bagi indemanare motrica doar pt munci asta? doamne fereste.. daca esti pe dexteritate... nici nu tre sa bagi pur si simplu iei niste iteme si imediat o faci.. dar in afara de inelu ala care da 1000 xp nu se merita.

Logica ta este destul de infundata as putea zice...
Cum sa zici ca doar din punctele de atribut faci destula indemanare motrica!? Iti trebuie peste 150 indemanare motrica sa zicem, adica sa fii level 150, si hai sa zicem ca faci 20-50 bonus din haine, dar pana la 265 ce faci? Te dai cu capul de asfalt?
 

DeletedUser

Guest
of mie lene sa explic dar ca sa te fac de ras hai sa-ti explic
steston de lux = 36 puncte
esarfa maro = 35 puncte
jacheta de lux= 51 puncte
pantofi de quaker = 22 puncte
briciul lui figaro = 6 puncte

36+ 35+51+22+6 = 150 doar din iteme prietene

iti trebuie 265 de puncte sa faci hot de morminte .
daca pui dexteritate la lvl 40 + poti sa faci hot de mormite din moment ce ai indemanare motrica x2 si reparare

deci prietene te-ai gafat
 

DeletedUser

Guest
Da.. sunt singurele munci.. cum sa nu.
Acum mi-a aparut "Cautare de comori" si in curand imi va aparea si "sarlatan" si apoi "negocieri de pace".
La indem. motrica pot face mina de argint, hot de morminte si in curand negocierile de pace... hai ca vad ca nu le ai strategia. Iti propun un joc fascinant ce ti se potriveste! Se numeste Solitaire!
PS: Invata sa faci acordul!


hai sa iti explicat cat de " slab pregatit " esti ca sa nu te jignesc
daca tu cu tot creieru tau pui doar indemanare motrica pana sa ajungi tu sa faci negocieri de pace trece anu prietene. chiar nu ganditi ma frate?
 

DeletedUser4081

Guest
@tambur

E clar ca "impuscarea" e cea mai buna indemanare din perspectiva experientei. Punct. restul e cancan.

Drumul care il strabati ca sa ajungi sa faci experienta multa depinde de fiecare. Munca+dueluri (din dexteritate ai tintire+impuscare).

Pe locul 2 este "conducerea" la fel de clar (pana in lvl 40 poti face munci cu exp 77%, 71%, 62% si 60% iar de la lvl 67-68 poti sa mai faci inca o munca cu 75% exp). Din pacate "conducerea" recte "carisma" nu te ajuta prea mult la dueluri.

Pentru restul userilor care citesc aceasta tema si mai isi dau si cu parerea, tema se numeste "Cea mai avantajoasa indemanare" - e drept ca e putin abiguua daca ne gandim la polivalenta jocului (exp., bani, noroc...). Eu am exemplificat doar din punct de vedere al experientei

PS. cine nu intelege anumite cuvinte sa caute in DEX
 

DeletedUser2948

Guest
ai intrat si tu in randul celor care fac parte din grupul idiotilor care isi dau cu pararea fara sa aiba habar de ce vorbesc...
 

DeletedUser4081

Guest
Pardon ?

ai intrat si tu in randul celor care fac parte din grupul idiotilor care isi dau cu pararea fara sa aiba habar de ce vorbesc...

Daca te referi la mine te rog sa argurmentezi...dupa ce analizezi ce indemanari solicita muncile cu multa exp...
 

DeletedUser2948

Guest
vezi tot topicul apoi sa iti dai seama de ce am zis ca ai intrat in acel grup;)
 

DeletedUser1823

Guest
E clar ca "impuscarea" e cea mai buna indemanare din perspectiva experientei. Punct. restul e cancan.......................................................
Eu am exemplificat doar din punct de vedere al experientei.

PS. cine nu intelege anumite cuvinte sa caute in DEX

Singurul lucru clar este ca nu ai prea ai citit posturile din aceasta tema (sau nu ai fost atent).

S-a explicat, cu exemple concrete, ca cel mai avantajos este sa mergi pe capcane pana la un anumit nivel, dupa care se incepe combinarea cu impuscare, aparenta, conducere etc, in functie de ce munci vrei sa mai accesezi.

Personal, am urmat sfatul "capcanarilor" pe L4 si merge super bine: de la nivel 27 faceam toate vanatorile si fura cai, de la nivel 35 am adaugat construieste un fort si Inrolare in armata.

Off: intr-adevar a trebuit sa caut in dictionar cuvantul "abiguua"; nu exista!
 

DeletedUser

Guest
E clar ca "impuscarea" e cea mai buna indemanare din perspectiva experientei. Punct. restul e cancan.

Drumul care il strabati ca sa ajungi sa faci experienta multa depinde de fiecare. Munca+dueluri (din dexteritate ai tintire+impuscare).

Pe locul 2 este "conducerea" la fel de clar (pana in lvl 40 poti face munci cu exp 77%, 71%, 62% si 60% iar de la lvl 67-68 poti sa mai faci inca o munca cu 75% exp). Din pacate "conducerea" recte "carisma" nu te ajuta prea mult la dueluri.

Pentru restul userilor care citesc aceasta tema si mai isi dau si cu parerea, tema se numeste "Cea mai avantajoasa indemanare" - e drept ca e putin abiguua daca ne gandim la polivalenta jocului (exp., bani, noroc...). Eu am exemplificat doar din punct de vedere al experientei

PS. cine nu intelege anumite cuvinte sa caute in DEX



numai daca aruncai o privire fugitiva peste meseri in weststats ti-ai fi dat seama ca impuscarea predomina in josul listei ceea ce pt un om normal la mansarda inseamna ca impuscarea este buna intr-un punct mai avansat al jocului si nu de la inceput. Cum zicea si kod, ramaneti cu inotul, indemanarea motrica, ascunderea voasta si lasati-ne pe noi in noobismul nostru sa punem capcane si sa ne impuscam in voie


pt lvl51 numai pe dexteritate(capcane+impuscare) 3meseri cu 70+ xp si 2cu 60+xp, cum vi se pare, binisor sau ma apuc sa mut totul pe indemanare motrica pt a face hot de morminte=)))=))
 

DeletedUser2948

Guest
eu am la nivel 60 mult mai multe:|

Sarlatan - 50%
Evanghelizare, Apara caravana de colonisti, Vanatoare de lupi, Vanatoare de bizoni >60%
Construieste un fort, Vanatoare de ursi grizzly, Inrolare in armata >70%

si imediat(nivel 61) Ataca o caruta de posta care are 73%

aici ma refer doar la impuscare
 

DeletedUser4081

Guest
Singurul lucru clar este ca nu ai prea ai citit posturile din aceasta tema (sau nu ai fost atent).

S-a explicat, cu exemple concrete, ca cel mai avantajos este sa mergi pe capcane pana la un anumit nivel, dupa care se incepe combinarea cu impuscare, aparenta, conducere etc, in functie de ce munci vrei sa mai accesezi.

Personal, am urmat sfatul "capcanarilor" pe L4 si merge super bine: de la nivel 27 faceam toate vanatorile si fura cai, de la nivel 35 am adaugat construieste un fort si Inrolare in armata.

Off: intr-adevar a trebuit sa caut in dictionar cuvantul "abiguua"; nu exista!

Mea culpa ! am pus la radacina ambig "uua" in loc de "ua"

In alta ordine de idei uitandu-ma pe clasamentul de pe lumea 3 pe indemanari, cei pe impuscare sunt in top mai sus decat cei cu "pune capcane" oare de ce ? cate dueluri poti sa faci cu pune capcane ? Eu am spus ca depinde de fiecare cum isi alege drumul "de experienta" nu am zis ca nu poti sa incepi cu pune capcane dar sunt fel convins ca spre lvl 60 cand poti sa folosesti setul de indian complet, sigur rascumperi punctele de pe capcane si le pui pe "impuscare"

E valabil si pentru kod alias AlexPav pe lumea 3
 

DeletedUser2948

Guest
da...dar eu am folosit ca indemanare secundara aspectul...

si ii cam tot una, impuscarea are poate mai multe meserii...nu stiu sigur
 
Sus