Cea mai avantajoasa indemanare

  • Autor subiect DeletedUser2854
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Eu pe lumea 4 rusa am pus capcane si putina ascundere.Deabea sunt nivelul 8 si am vrut sa lucrez mai repede la vinzare de curcani de aea.Pe urma bag totul in capcane.

sincer...vinzare de curcani???am level 35 si nu am mai intalnit munca asta...poate vaneaza curcani
 

DeletedUser

Guest
la ascundere faci mai repede acea munca. Apoi "Vanatoare de lupi" si "Vanatoare de coioti" incepi sa le faci destul de repede, si dupa vreo 8 h la vanatoarea de lupi, iti apare "Apara caravana de colonisti". Deja ai 3 joburi cu experienta mare la un nivel destul de fraged. Apoi, dupa ce mai faci vreo 4-5 levele (un level il fac din 2-4 ore la "Apara caravana de colonisti") imi apare "Vanatoarea de comori" dupa care tot asa... Pe la level 70 vei avea multe munci cu bani: Contrabanda, Spargere, Sarlatan, Fura cai si Jefuieste un tren. Pt experienta vei avea: Vanatoare de lupi, Apara caravana de colonisti, Vanatoare de ursi grizzly, Negocieri de pace, Vanatoare de banditi, Transport de prizonieri si Jefuieste un tren.Iar, pentru noroc vei avea Spargere, Jefuieste un tren, Transport de prizonieri si lista continua pentru ca sunt multe, foarte multe joburi cu un noroc foarte ridicat.
Am si eu cont de trapper, sunt foarte multe joburi cu experienta, dar e cam plictisitor..

Intrun fel indemanarea e buna. Dar nu ca indemanare principala ci ca indemanare colaterala... La lvl 50 o sa ai abea doua munci cu xp peste 60% asa ca o sati sune apan cap pana faci lvl. Asa ca e buna doar ca indemanare COLATERALA.
 

DeletedUser4674

Guest

sincer esti praf
imi pare rau ca nu mam pus pe capane si pe o lume romana
daca tu preferi bani si noroc o sa fie monoton pana ajungi la level 99
deci daca nu ai incercat taci

Si pentru restu (cei care mai stiu) nu le mai dati idei bune la altii ca va iau peste pcior
 

DeletedUser4649

Guest
sincer esti praf
imi pare rau ca nu mam pus pe capane si pe o lume romana
daca tu preferi bani si noroc o sa fie monoton pana ajungi la level 99
deci daca nu ai incercat taci

Si pentru restu (cei care mai stiu) nu le mai dati idei bune la altii ca va iau peste pcior

Sincer, nu cunosc definitia "prafului". Poate ma luminezi tu.
Si orcine stie ca poti sa faci experienta zdravana din dueluri, dar daca n-ai haine pe tine ramai in pom.
 

DeletedUser4674

Guest
Sincer, nu cunosc definitia "prafului". Poate ma luminezi tu.
Si orcine stie ca poti sa faci experienta zdravana din dueluri, dar daca n-ai haine pe tine ramai in pom.

praf insemana asa cum esti tu
sa te gandesti la o definitie
si ce scimbi subiectul
 

DeletedUser

Guest
ma nu va mai certati... si apropo de experienta din dueluri... NU PREA CRED... O sa ai noroc mare daca scapi nelesinat asa ca oricum nu iei multa experienta. la nivel mic faci multe dueluri care iti dau putina experienta la nivel mare faci mai putine dueluri dar mai multa experienta ... deci duelurile iti cam dau la fel xp . inca ceva... rotony tu ai dreptate cu monotonia am un hider pe lumile the-west.net si o ducea bine dar acuma nu mai face xp... si mam lasat de joc pe lumea aia mai intru doar asa de citit mesaje de la prieteni. lasativa frate de ascundere NU E BUNA!!! decat ca indemanare colaterala. Refuz sa mai dau alte indicii despre cel mai bun combo de indemanari(dupa mn) asa ca analizatimi posturile din acest thread si o sa aflati
 

DeletedUser

Guest
Eu zic ca si "construire" este o indemanare buna.
Pentru bani: Impartire in Parcele , Sapator de Morminte , Minerit de fier , Construieste sicrie si Foreaza dupa titei !
Pentru experienta : Muncitor la calea ferată , Ridică stâlpi de telegraf , Îndreaptă malurile râului , Forează o fântână , Construieşte un pod , Construieşte o gară , Construieşte mori de vânt , Construieşte un ranch , Construieşte un fort.
Cresti foarte repede in lvl si poti construi intr-un oras !
 

DeletedUser

Guest
ma nu va mai certati... si apropo de experienta din dueluri... NU PREA CRED... O sa ai noroc mare daca scapi nelesinat asa ca oricum nu iei multa experienta. la nivel mic faci multe dueluri care iti dau putina experienta la nivel mare faci mai putine dueluri dar mai multa experienta ... deci duelurile iti cam dau la fel xp . inca ceva... rotony tu ai dreptate cu monotonia am un hider pe lumile the-west.net si o ducea bine dar acuma nu mai face xp... si mam lasat de joc pe lumea aia mai intru doar asa de citit mesaje de la prieteni. lasativa frate de ascundere NU E BUNA!!! decat ca indemanare colaterala. Refuz sa mai dau alte indicii despre cel mai bun combo de indemanari(dupa mn) asa ca analizatimi posturile din acest thread si o sa aflati

eu am pe ascundere pur si e soldat nu aventurier ... pe lumea 4 ... intradevar foarte greu creste .. dar m-am tinut de el si e lvl 50 acuma sunt in primi 16 sau ceva de genu .. oricum nu ma da pe spate.. dar acuma incep sa bag in impuscare/ carisma.
 

DeletedUser

Guest
cei care vorbesc impotriva indemanarii „pune capcane” inseamna ca nu prea stiu ce inseamna ca la nivelul 23 sa primesti cate 130 de puncte de experienta cand pentru a termina nivelul iti trebuie 586 si asa mai departe spre restul nivelelor.inseamna dezvoltare rapida inseamna ca poti avansa repede.si ce conteaza sa faci bani cand banii o sa ii faci oricum mai tarziu si atunci nu o sa trebuiasca sa ii cheltui pe saman sa iti schimbi punctele de inemanare ca o sa stai la nivelul 40 sau 50 cate 3 saptamani sa il faci ca nu ai munci care iti dau experienta.asa ca mai ganditi un pic inainte de a arunca cu vorbele.eu zic ca „punde capcane” cam pana la nivelu 25 apoi „aspect” vreo 10 sau 15 nivele + conducere e cam cea mai buna strategie
 

DeletedUser

Guest
Depinde de ce clasa de caracter esti si pe ce te axezi....exista mai multe indemanari valoroase
 

DeletedUser

Guest
Depinde de ce clasa de caracter esti si pe ce te axezi....exista mai multe indemanari valoroase

in zilele astea numa offtopic si "spamist" esti.
Nu fi vag ci da un raspuns lamuritor.
Cea mai buna indemanare ar putea fi si construire: ajungi sa faci la lv ~7 munca cu ~20%(ridica stalpi de telegraf) exp,la lv ~14 faci munca cu ~40% (construieste o gara),la lv ~20 faci munca cu 61% exp (construeste un ranch),pe la lv 40-45 faci munca cu 71% exp (construieste un fort) si munca foreaza dupa titei 83% salar.dupaia daca te axezi un pic pe vigoare si rezistenta mai deblochezi munci cu bani.
 

DeletedUser

Guest
apropo eu ma refeream mai devreme la acea strategie ca fiin cea mai buna pentru clasa de caracter aventurier
 

DeletedUser

Guest
pune capcane si in continuare aspect si coomert si capcane pana la grizzly si restu pana la comert cu indieni
 

DeletedUser

Guest
in zilele astea numa offtopic si "spamist" esti.
Nu fi vag ci da un raspuns lamuritor.
Cea mai buna indemanare ar putea fi si construire: ajungi sa faci la lv ~7 munca cu ~20%(ridica stalpi de telegraf) exp,la lv ~14 faci munca cu ~40% (construieste o gara),la lv ~20 faci munca cu 61% exp (construeste un ranch),pe la lv 40-45 faci munca cu 71% exp (construieste un fort) si munca foreaza dupa titei 83% salar.dupaia daca te axezi un pic pe vigoare si rezistenta mai deblochezi munci cu bani.

aici te-as contrazice.eu sunt la nivel 25 si am pus numai pune capcane si dexteritate.pot face vanatoare de ursi care are 78 % experienta vanatoare de lupi 68 % experienta si fura cai 64 % salariu.si nu trebuie sa mai astept pana la lvl 40.acum de la lvl 25 am trecut pe aspect si o sa vad ce o sa mai fie.ideea e ca castigi foarte multa experienta si ai nevoie pentru ca banii o sa vina mai tarziu dar experienta nu sunt multe munci care la nivel mic sa iti dea atata experienta.asa ca raman la ideea mea,daca esti aventurier cea mai buna inemanare e pune capcane cel putin pana la level 25 si dupa sa treci pe aspect
 

DeletedUser4674

Guest
stiu ca o sa radeti de mine dar o indemanare buna mai e si rezistenta
buna la duel
si la munci
 

DeletedUser

Guest
Construire-Imdemanarea chiar folositoare
Vigoare-Curg banii :)
Rezistenta-nu-i rea
Perseverenta-Are si munci bune

Calarie-Buna,buna..
...


Pune capcane : CEL MAI VARZA SKILL!Motiv:din ce munci luati voi experienta daca pana la lvl 25 primiti o munca cu multa experienta?din ce traiti?din culegator de bumbac si sperie ciorile de pe camp?
 

DeletedUser

Guest
Pe L4 am toate punctele la calarie SI IMI E FOARTE BINE ! eu spun ca,calaria e cea mai buna indemanare !
 
Sus