Cele mai bune carti

DeletedUser7994

Guest
harry potter and deadly hallows mai am vreo 50pagini din 600 si o termin:cool:
prima mea carte si mai mult ca sigur ultima
 

DeletedUser

Guest
colectia Amurg cu cele 4 volume(Amurg,Luna noua,Eclipsa,Zori de zi)
adineauri am terminat Robinson Crusoe de Daniel Defoe si maine ma apuc de Papillon de Henri Chariere
 

DeletedUser7994

Guest
colectia Amurg cu cele 4 volume(Amurg,Luna noua,Eclipsa,Zori de zi)
adineauri am terminat Robinson Crusoe de Daniel Defoe si maine ma apuc de Papillon de Henri Chariere

despre papilon ne-a vorbit astazi doamna de romana si ea s-a apucat sa o citeasca inseamna Fluture in franceza
 

DeletedUser

Guest
si va mai recomand o carte..am citat 2-3 pagini din ea ca am pierdut-o ca s-au ars ramii(am luat-o pdf nu mai stiu de unde)
M-am hotarat sa devin prost dar nu mai stiu de cine e scrisa
 

DeletedUser7341

Guest
Frank Herbert - Dune toata seria
Asimov - toate cartile deoarece sunt interconectate
si un sfat: exista de obicei un loc numit biblioteca daca intri acolo citesti cite putin dintro carte si vezi daca iti place
 

DeletedUser

Guest
si va mai recomand o carte..am citat 2-3 pagini din ea ca am pierdut-o ca s-au ars ramii(am luat-o pdf nu mai stiu de unde)
M-am hotarat sa devin prost dar nu mai stiu de cine e scrisa

triple p..ost?
serios? ce e triple, asta?
 

DeletedUser

Guest
Frank Herbert - Dune toata seria
Asimov - toate cartile deoarece sunt interconectate
si un sfat: exista de obicei un loc numit biblioteca daca intri acolo citesti cite putin dintro carte si vezi daca iti place

frumos.
ai citit Stapanul lumii?
 

DeletedUser

Guest
Frank Herbert - Dune toata seria
Asimov - toate cartile deoarece sunt interconectate
si un sfat: exista de obicei un loc numit biblioteca daca intri acolo citesti cite putin dintro carte si vezi daca iti place

sincer nu prea imi place la biblioteca deoarece in loc de liniste se trezesc unii"inteligenti" sa citeasca cu voce tare:mad:Asa ca imi iau tot ce vreau la domiciuliu
ps:nu faceti off-topic,plss:P
 

DeletedUser7341

Guest
Sincer nu mai tin minte. ultima carte am citit-o acum vreo.........14-15 ani. nasol stiu.
 
Sus