cheia 3

  • Autor subiect DeletedUser17272
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Vrem si noi sa vedem rapoartele lui! Sau si mai bine ar fi sa le faca publice, pe lumea pe care joaca. Altfel, si eu pot spune ca toate pustile de pe L567 au fost obtinute de jucatori, folosind cele 400 de chei 3 pe care le-am gasit eu...
 

DeletedUser

Guest
Am vorbit cu el si a spus ca nu are de gand sa faca vreun raport de al lui public,sau sa vb pe forum,a spus ca cine are nelamuriri sa-l contacteze la adresa de Yahoo Messenger gilera_stalker_49,eu atat am putu sa va spun celor care m-au ajutat pe mine le doresc multa stima si respect.Salut!
 

DeletedUser

Guest
nu are de gand sa faca vreun raport de al lui public,sau sa vb pe forum
Treaba asta se traduce in mod direct astfel: nu are rapoarte care sa dovedeasca ceea ce sustine! Sa fim seriosi, nu sunt secrete militare, sau mai stiu eu ce lucruri intime... Sunt 2 sparte de rapoarte care ar dovedi ca respectiva cheie 3 se poate gasi de mai multe ori, dar prietenul tau o da in diverse (shock! ID-ul personal il face public, dar niste rapoarte de joc "le tine sub cheie in seif"). Pana la proba contrarie (evident dovedita prin rapoarte), cheia 3 se poate gasi o singura data la munci, exact cum au spus si adminii. Succes la cautari!
 

lord ion

West Marshal
Eu nu stiu cum se poate si cum de este adevarat,dar un foarte bun prieten mi-a aratat un raport de la Jefuitor de morminte acum 7 zile,cum gasise A treia cheie,iar dupa 7-8 zile tot cu aceeasi versiune de joc,a gasit-o iar,totusi cei care spun ca se poate gasi doar o singura data gresesc amarnic,el cum a gasit-o de 2 ori,acum o cauta s-o mai ia inca odata,deci este posibil.

nu se mai pot lua cheile de mai multe ori !!!
prietenul tau e un mincinos 1/2...
 

DeletedUser

Guest
Mi se pare cea mai mare prostie sa fie gasita doar o data , pana la urma e obiect...deci sa gasesti de cate ori ai noroc , asa e cel mai corect.....!

Mi se pare de-ajuns sa o gasesti doar 1 data!Cheia se foloseste la Pusca de Aur!In rest n-ai ce face cu cheia in afara sa o vinzi:up:
 

DeletedUser

Guest
Mi se pare de-ajuns sa o gasesti doar 1 data!Cheia se foloseste la Pusca de Aur!In rest n-ai ce face cu cheia in afara sa o vinzi:up:

adevarat dar o cheie 3 costa foarte mult(pentru ca necesita un reskill aproape complet daca nu complet):razz::razz::razz:
 

DeletedUser

Guest
Deci cu toate astea,A treia cheie se poate obtine doar odata per cont,cu conditia ca se ia doar de la Jefuitor de morminte,trebuie sa ai la noroc cu cont premium peste 7500 de dolari,sa faci zeci de rugaciuni,full dexteritate si indemanare motrica,cele mai bune iteme pentru dexteritate si indemanare motrica,cred ca astea sunt conditiile pentru a obtine o A treia cheie,dar poate nu am eu 720-750 pdm la Jefuitor dar daca am trecut peste 7500 noroc cu premium ma pot apuca de munca?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6410

Guest
Deci cu toate astea,A treia cheie se poate obtine doar odata per cont,cu conditia ca se ia doar de la Jefuitor de morminte,trebuie sa ai la noroc cu cont premium peste 7500 de dolari,sa faci zeci de rugaciuni,full dexteritate si indemanare motrica,cele mai bune iteme pentru dexteritate si indemanare motrica,cred ca astea sunt conditiile pentru a obtine o A treia cheie,dar poate nu am eu 720-750 pdm la Jefuitor dar daca am trecut peste 7500 noroc cu premium ma pot apuca de munca?

Cheia pica si la Lucreaza ca negustor ambulant , nu pica doar la jefuitor , faza cu zeci de rugacini pica eu pe lumea 1 nu am mai facut o rugaciune de aproape 1 an si ieri mi-a picat chiea. Dca ai norocul peste 7500 poti sa te apuci sa o cauti :d
 

DeletedUser

Guest
Cheia o poti gasi de mai multe ori, dar odata la munci, si restul in cufere.
 

DeletedUser

Guest
dar poate nu am eu 720-750 pdm la Jefuitor dar daca am trecut peste 7500 noroc cu premium ma pot apuca de munca?
Abia pe la 800 pdm suplimentare vei trece cu valoarea de noroc peste 7500$. Odata ajuns la 700-750 puncte suplimentare, apuca-te sa o cauti, fara sa mai tii cont de valoarea de gasire (oricum nu va trece de 7500$, cu tot cu premium, dar nu conteaza).
 

DeletedUser

Guest
Ok am inteles,deci astept sa pun multe puncte de atribute pe dexteritate,si multe puncte de indeamanre,pe indemanare motrica,pana cand norocul ajunge xxxx-7500,sau poate mai mult de 7500,cu tot cu cont premium,cele mai bune iteme pentru dexteritate si indemanare motrica.


Ok deci A treia cheie din cate am aflat se poate lua de la 2 munci,prima Lucreaza ca negustor ambulant,si a doua Jefuitor de morimte,bineinteles ca inainte trebuie sa ai cele mai bune iteme pentru o munca din ele,cont premium,inteleg ca la ambele munci ca sa reusesti sa pice A treia cheie,trebuie sa ai noroc intre xxxx-7500,plus,pentru noroc si ceva rugaciuni,chiar nu stiam ca se ia si de la Lucreaza ca negustor ambulant,deci pentru negustor ambulant trebuie sa fi full carisma si comert,doar pe asta 2 bagi,nu pe alte indemanari de la negustor,mai exact pana cand vloarea ajunge xxxx-7500,sau peste 7500.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Salut,
Caut cheia 3 de cel putin 4 luni pe L7. Sunt full morica si caut bineinteles cheia la jefuitor de morminte. Am incercat tot ce mi-a trecut prin minte: cu setul de sarbatori, cu setul de somnoros, cu cele mai bune haine, cu sau fara premium la salariu (pe L5 am luat cheia fara premium), am lucrat si pana mi-a ajuns motivatia la 0%.
Actualmente am premium pe salariu, 907 pdm cu setul de somnoros(7566$), 972 pdm cu setul de sarbatori, 1040 pdm cu hainele cele mai bune si cu toate astea NU GASESC nenorocita aia de cheie.
Nu stiu ce sa mai fac, orice sfat e binevenit.

PS: As dori sa stiu daca mai este cineva in situatia asta
 

DeletedUser

Guest
Trebuie sa fii full dexteritate si indemanare motrica,cele mai bune iteme pentru dexteritate si indemanare motrica,cont premium pe salariu si noroc,incearca sa faci cateva zeci de rugaciuni,mentine motivatia peste 80,insista asa ca sigur iti pica...
 

DeletedUser

Guest
NU GASESC nenorocita aia de cheie.
Nu stiu ce sa mai fac, orice sfat e binevenit.

Nu cumva esti aventurier? De cele mai multe ori, aventurierul gaseste cheia cel mai greu (culmea, bonusurile clasei parca ar fi in minus, atunci cand vine vorba de cheia aia). In orice caz, indeplinesti conditiile, deci nu iti ramane decat sa lucrezi in continuare pana pica... Stiu, uneori e frustrant sa pierzi atata vreme in zadar, dar parca nici sa abandonezi nu iti vine.

PS: schimba din cand in cand locatia unde muncesti; incearca sa mai jefuiesti mortaciuni in preajma forturilor aflate sub asediu; mai baga cate o rugaciune din cand in cand; pe cat posibil, tine motivatia sus (peste 80%);
 

DeletedUser7994

Guest
Nu cumva esti aventurier? De cele mai multe ori, aventurierul gaseste cheia cel mai greu (culmea, bonusurile clasei parca ar fi in minus, atunci cand vine vorba de cheia aia). In orice caz, indeplinesti conditiile, deci nu iti ramane decat sa lucrezi in continuare pana pica... Stiu, uneori e frustrant sa pierzi atata vreme in zadar, dar parca nici sa abandonezi nu iti vine.

PS: schimba din cand in cand locatia unde muncesti; incearca sa mai jefuiesti mortaciuni in preajma forturilor aflate sub asediu; mai baga cate o rugaciune din cand in cand; pe cat posibil, tine motivatia sus (peste 80%);

ce stupiditati poti sa zici:roll:....ai avut tu chinion cu aventurieru....
PS:degeaba va rugati..unii au gasit-o in 2-3 ore fara rugaciuni...crezi ca serveru stie ce vrei tu sa gasesti daca te rogi:roll:
 

DeletedUser

Guest
ce stupiditati poti sa zici:roll:....ai avut tu chinion cu aventurieru....
Nene, eu am spus o concluzie proprie, bazata pe niste fapte, nu vorbesc pe nas doar asa sa mai iau +1 la postari pe forum. Personal, cu un aventurier o caut de ~2luni jumatate, deci nu pot spune ca am avut noroc/ghinion decat dupa ce o gasesc. Evident ca exista si cazuri in care saracuta cheie pica repede, indiferent de clasa, insa, exemplele sunt mai multe care sustin ceea ce am spus mai sus - inclusiv om care a luat cheia relativ repede (maxim 1 luna de munca) pe 4 servere si pe al 5'lea, cu un aventurier a gasit-o abia dupa 3 luni; inclusiv om care dupa 3 luni de cautari cu bonus de caracter activ si tot tacamul, muncind la negustor, a facut reskill complet pe motrica si a gasit-o imediat la jefuitor;

Este evident ca totul tine de noroc, insa din cate chei 3 am vazut pana acum, cel mai greu au fost obtinute de aventurieri, fata de celelalte clase... Acum, fiecare intelege ce vrea.
 

DeletedUser

Guest
ca sa gasesti cheia 3 nu e nevoie neaparat sa depasesti valoare de 7500$.

Eu pe Delaware am gasit-o cu valoarea maxima 7350.

Cel care se tot chinuie sa obtina cheia incearca sa bagi cate o prajiutra :D, asa mi-a dat-o mie, dupa ce am bagat o bucata de placinta si 4 rugaciuni, nu stiu care a contat, sau a fost doar noroc.

Oricum totul depinde de noroc, multi au luat-o fara rugaciuni/fara premium/ fara placinte
 

DeletedUser

Guest
Sunt soldat, deci n-am ghinionul aventurierului :) Chestia cu prajitura nu cred ca ajuta, am destule puncte de munca, nu ?
M-am gandit si eu sa mai schimb locul, ca poate "s-a dat cheia deja in locul ala". O sa mai caut cheia, dar nu stiu cat timp, ca deja a devenit enervanta cautarea asta.
 

DeletedUser

Guest
Devine enervanta,foarte repede,dar stii si daca ai anula totul nu ai rezolva nimic,insista...si bineinteles ai rabdare.:roll:
 

DeletedUser

Guest
Eu sunt aventurier trapper pe lumea 7,sunt full carisma si comert,si am luat A treia cheie de la Lucreaza ca negustor ambulant,am cele mai bune iteme pentru carisma si comert,m-am uitat pe tw-db,totul este mutat pe carisma si comert,cateva zeci-sute de rugaciuni inainte sa ma apuc de muncit,am avut puncte de munca pana cand norocul a ajuns xxxx-8812,am avut cont premium pe toate cele 4 optiunile,si am avut stocuri de lemn dulce,si mentineam motivatia peste 80%,cel care spune ca aventurierii sunt mai prosti in gasirea obiectelor,se inseala,aici totul depinde de noroc,si cat de bine esti pregatiti,am uitat sa mentionez,Lucreaza ca negustor ambulant este singura munca care a fost si o sa ramana cu cel mai inalt noroc,cu 0 puncte de munca,dovada este si pe weststats,dar si pe tw-db,multa stima si respect,cu drag Cristi.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus