Construire fortist!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser836

Guest
Bonusuri sectoare speciale (pe beta)-partea 2

Uite aici ce cautai:
** -->pentru zone adiacente steagului
** -->pentru zona steagului
** -->pentru poarta

Topoarele inseamna ca iti aduna in plus valoare X la suma punctelor pentru atac, iar scutul iti aduaga Y la suma punctelor pentru aparare;in zona steagului si cea adiacenta steagului iti scade din valoare de tintire.
Sper sa fie de ajutor si altor persoane cu nelamuriri.
 

DeletedUser6863

Guest
imi poate spune si mie cineva ce bonusuri ofera in plus sau in minus diferitele sectoare ale fortului?

Vad ca distinsii nostri colegi sunt saritori... asta e bine, dar atat timp cat nu are niciun efect, pozitiv, e ca si cum ar ignora intrebarea...

Cum toata lumea a putut observa, la fiecare upgrade, s-a explicat ce s-a mai activat, din bonus/malus prevazute pentru bataliile la fort. Conform ultimului update, s-a activat doar bonusul acordat de zid.
Ce scrie in "Ajutor" este posibila varianta finala, textul avand ca scop derutarea jucatorilor (neavizati). De asta ni se serveste cate o frantura din ce se presupune a fi implementat, la fiecare upgrade. Ca sa nu ne plictisim.

Cat despre sectoare, daca e sa extrapolam strategia activarii diferitelor... structuri din fort, concluzia ar fi ca INCA nu sunt active... sectoarele.
 

DeletedUser

Guest
Poate sa explice cineva mai amnuntit sau daca este un tutorial cineva, ca eu tot nu m am prins la batalia la fort ; Cum ma deplasez, cum impusc?

Multumesc.
 

DeletedUser

Guest
Poate sa explice cineva mai amnuntit sau daca este un tutorial cineva, ca eu tot nu m am prins la batalia la fort ; Cum ma deplasez, cum impusc?

Multumesc.

Tutorial nush nam vazut dar iti explic eu asa in mare cum te deplasezi ...etc

Tu apari la batalia pt fort cu galben.Ca sa te deplasezi dai un click pe tine si dupa mergi pe harta si cauti un spatiu gol si dai click pe acel spatiu.vei vedea printro sageata ca el el o sa se deplaseze acolo unde vrei tu.Deplasarea se realizeaza in 1,2,3 sau mai multe turnuri(runde).Depinde de cat de distantata este deplasarea.
In legatura cu atacul ...El ataca singur in raza lui vizuala!Daca o sa dai un click pe tine o sa vezi raza lui vizuala.

Daca mai pot completa si alti i rog sa o faca
 

DeletedUser836

Guest
Deci nu ai priceput! Sa zicem ca pe un patratel, inainte sa inceapa batalia sunt doi jucatori. Cand incepe batalia, care sta acolo ??

Pai zi sa inteleg...segment de harta sau patratel??daca e pe un patratel(din ala mic) atunci va sta acolo ala cel care s-a asezat primul.Sper ca acuma e bine,sau mai explici odata:)
 

DeletedUser

Guest


Pai zi sa inteleg...segment de harta sau patratel??daca e pe un patratel(din ala mic) atunci va sta acolo ala cel care s-a asezat primul.Sper ca acuma e bine,sau mai explici odata:)

Ai priceput...da eu stiam k ramane cel care este aliat cu fortul sau ceva de genul...
 

DeletedUser

Guest
eu stiam ca daca sunt doi jucatori pe acelasi patratel prioritate are acel jucator care ii intr-un oras care detine fortul
 

DeletedUser2655

Guest
Raman pe locul selectat jucatorii care apartin unui oras ce detine fortul sau e aliat la fort, precum si jucatorii din orasul care plateste si initiaza atacul. Daca sunt 2 jucatori din acele orase are prioritate primul asezat. Daca sunt 2 jucatori dintr-un oras neutru are prioritate primul asezat.
 

DeletedUser7804

Guest
fort

dar nimeni nu scrie si ceva despre atacuri asupra forturilor.,.<3W:confused:
 

DeletedUser

Guest
imposibil deoarece nu poti sa te loghezi de 2 ori pe acelasi cont si pe aceeasi lume
deci nu
 

DeletedUser2655

Guest
se poate sa ne inscriem la 2 batalii pt fort in acelasi timp?

Poti sa te inscrii la 1,2 sau mai multe batalii, daca nu ajungi insa la una dintre ele esti considerat acolo dezertor; daca 2 batalii la care te-ai inscris se desfasoara de la aceeasi ora participi la aceea de la fortul unde esti prezent la inceperea bataliei.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus