Despre Crafting

DeletedUser

Guest
Daca esti pe puncte de viata cum ai vrea sa iei Sarlatanul? Te-ai uitat putin la ce materiale ai nevoie? Nu vei putea crafta niciodata ceva. Sarlatanul e mai mult pentru carismatici din cate vad. Mai bine iei fierarul ca produsele lui provin de la munci cu putere.

Nu neaparat, poate alege si sarlatanul, acum' ca poti cumpara toate produsele multi vor face schimb. :rolleyes:
 

DeletedUser11101

Guest
Mda... multi nu stiu sa puna un pret decent... sa ne ajutam intre noi...
 

DeletedUser11101

Guest
Mda .. si eu am facut la fel... am vandut tigai cu 300$ si lame cu 500$...

Cel mai bine este sa faci schimb intre concetateni orasului... daca ai nevoie de ceva faci rost de produse si iti face el..

Am lvl 50 si am nevoie de retata :)
 

DeletedUser

Guest
este vr-o lista undeva cu ce obiecte face fiecare mestesugar si cate puncte de indemanare e nevoie pentru a face obiectele respective?
 

DeletedUser19215

Guest
Eu mi`am facut un fierar,sunt duelist,dar pe un aventurier pe capcane ce sa aleg? eu m`am gandit la sarlatan pentru ca deoarece are potiuni de energie.
 

DeletedUser

Guest
Am si eu o intrebare:
"Consum" o lama ascutita. "Tine" la doua dueluri. Sunt duelurile pe care le initiez eu ori nu are importanta? (adica duelurile la care particip).
 

DeletedUser

Guest
sunt aventurier si nu sunt axat pe o anumita indemanare .Imi place sa fac multe tipuri de meserii:) .Deci ce ma sfatuiti sa aleg la crafting?:-?.Eu as alege bucatarul voi?
 

DeletedUser19215

Guest
sunt aventurier si nu sunt axat pe o anumita indemanare .Imi place sa fac multe tipuri de meserii:) .Deci ce ma sfatuiti sa aleg la crafting?:-?.Eu as alege bucatarul voi?

Depinde ce faci cu acel aventurieri,pe ce esti bazat etc....daca le spui iti putem zice ceva.
 

DeletedUser

Guest
am zis k nu sunt axat pe o indemanare anume...dak vrei po sa zic k ma folosesc mai mult de indemanarile de la dexteritate impuscare cel mai mult vreo 150 si restu deakol 60-70,dar ma intereseaza mai mult sa fac cat mai multe munci
 

DeletedUser19215

Guest
am zis k nu sunt axat pe o indemanare anume...dak vrei po sa zic k ma folosesc mai mult de indemanarile de la dexteritate impuscare cel mai mult vreo 150 si restu deakol 60-70,dar ma intereseaza mai mult sa fac cat mai multe munci
aha,daca faci munci bucataru pentru puncte,dar ai nevoie si de sarlatan pentru licori,dar poti sa dormi in hotel,dar ai dreptate pentru munci bucataru e bun,dar asa e.
 

DeletedUser8897

Guest
Doar un punct de indemanare pe mestesug se primeste? Sau la alte retete mai avansate vom primii mai multe?
 

DeletedUser

Guest
Doar un punct de indemanare pe mestesug se primeste? Sau la alte retete mai avansate vom primii mai multe?

Tu citesti tot tutorialul sau pe jumate?

7. Cum fac rost de îndemânări de meşteşugar?
-La fiecare crafting ai şanse diferite să primeşti un punct de îndemânare, îţi dai seamă dacă poţi primit punctul prin cele 3 patrele de lângă muncă:

[][][] - Şanse mari să primeşti un punct de îndemânare la meşteşugărit.
[][][] - Şanse mici să primeşti un punct de îndemânare la meşteşugărit.
[][][] - Nicio şansa să primeşti un punct de îndemânare la meşteşugărit.
 

DeletedUser19248

Guest
Bucatar de campanie ar fi unul bun deoarece primesti bonusuri pe indemanari.

A intrebat cineva mai sus cat dureaza un anumit bonus. -difera de la o clasa la alta, de exemplu la fierar, bonusul lamei ascutite nu are termen de timp, dar il poti folosi la 2 dueluri.

Dupa cele 2 dueluri pot face alta lama ascutita si sa o port?
 
Sus