Bătălie Awesomia Discuții legate de bătăliile organizate la fortul Awesomia

Ar fi ok dacă n-ați mai repeta la infinit aceeași treabă. Nu încercați să ne pasați nouă problema echilibrării.
NU putem pune restricții în funcție de hp pentru că NU dispunem de o asemenea funcție.

Dacă hp-ul e egal iar numărul duelistilor e dublu în una din părți, ce te faci?

atunci pe viitor nu mai puneti nicio restrictie de clasa si cu asta basta. E mai bine asa.

Ar fi ok ca o alianta sa lupte in atac si o alianta sa lupte in aparare si aia e.
 
organizati lupte de batali pe categori dupa meseri, asa in ambele tabere poate intra orice clasa de jucator si ar fii mai echilibrat
bucatari cu fierari vs. pelari cu sarlatani (exemplu)

Deci cea mai geniala idee de pana acum. Foarte bine!

Nici nu imi trecea prin cap metoda asta de selectie pe meserii.
Oare cat ai stat sa te gandesti la faza cu meseriile la fort?
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 

Mr.Piscot

Trapper
Propun sa puneti restrictie la aceste forturi in functie de iq cu un scurt test de matematica.. 1+1 poate, din pacate mai mult de 95% din comunitatea west nu ar putea participa la aceasta batalie dar vine crema.. si daca tot venim mai asa putin, va rog sa ne schimbati premiile, dati ne 50000 pepite / participant si haine sa facem toate seturile din joc up5 altfel nu mai vin si ma plang aici o luna continuu.. mersi.
 

catalina44

Greenhorn
organizati lupte de batali pe categori dupa meseri, asa in ambele tabere poate intra orice clasa de jucator si ar fii mai echilibrat
bucatari cu fierari vs. pelari cu sarlatani (exemplu)
Din punctul meu de vedere,este o idee excelentă. Ar trebui ca pe viitor această idee să se aplice. Personal nu m-am gândit la această idee.
 

Mr.Piscot

Trapper
Din punctul meu de vedere,este o idee excelentă. Ar trebui ca pe viitor această idee să se aplice. Personal nu m-am gândit la această idee.

nu va mai spuneti punctu de vedere public, va faceti de ras pe voi si in general pe toti romanii care se asociaza cu voi, avand aceeasi nationalitate... schimbati jocu nu e de voi.
 

catalina44

Greenhorn
nu va mai spuneti punctu de vedere public, va faceti de ras pe voi si in general pe toti romanii care se asociaza cu voi, avand aceeasi nationalitate... schimbati jocu nu e de voi.
Ideea este că aici fiecare persoană își exprimă ideile.Eu doar am susținut un punct de vedere dat de un alt jucător.Nu știu de ce ești așa ofensat de faza asta.
 

rares us

Trapper
E o idee prosteasca catalina.... ce treaba are meseria fiecaruia cu fortul? Doar arturo putea veni cu asa idee ,,nastrusnica''... Cel mai corect la awesomia ar fi sa repartizeze sistemul pe atac sau aparare si sa fie echilibru. Si aia cu 2 clase de caracter pe atac 2 pe aparare E INUTIL.A!!!!!! De ce? Pt ca muncitorii sunt nici 10% din playeri, aventurierii sunt si ei putini, marea masa de jucatori sunt duelisti sau soldati.
 
Sus