Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser25912

Guest
pana acum am fost pe rez/ref castig toate duelurile dar as vrea sa incerc si ferire tintire am calculat cu full cullen set cal si sa doc si arme frank cu 400 pct indemanare si 130 atribute mam gandit la un build : sa pun full mobilitate 200 pct pe ferire , imrepuna cu cullen si seturile precizate mai sus scot 472 ferire si pe tintire sa pun restul 200 pct si scot 446 pct pe tintire intrebare mea este daca merita sa fac reskill vreau sa incec ceva diferit , daca mai are efect f/t ca build asupra duelelor la asta ma gandesc . ms anticipat
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19580

Guest
nu stiu cat ar merge,luand in considerare ca setul cullen da 0 impuscare. mai bine pui full dex ca e aproape aceeasi chestie. asa daca vine unu cu reflex,cu iteme potrivite ajungi la 330 impuscare
 

DeletedUser14746

Guest
da,la lvl ala nu face ... dar tot pe la 350 tot ajunge,ceea ce e cam de-ajuns ^_^
 

DeletedUser25710

Guest
Salut,am facut un reskil 100 % si vreau sa ma axez pe duel.Din setul DOC imi lipsesc pantalonii dar i-am inlocuit cu Harmonic si am nivel 70,clasa de caracter duelist.
Imi puteti recomanda niste builduri?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2948

Guest
Salut,am facut un reskil 100 % si vreau sa ma axez pe duel.Din setul DOC imi lipsesc pantalonii dar i-am inlocuit cu Harmonic si am nivel 70,clasa de caracter duelist.
Imi puteti recomanda niste builduri?

Tu cred ca nu cunosti sensul cuvantului reskill. Si nici n-ai citit topicul asta. La lvl ala n-ai ce cauta pe duel.
 

DeletedUser19580

Guest
160 dex
126 tintire
300 ferire
si fac aproape 500 ferire,420 tintire


160 dex
213 rez
213 reflex
cu iteme fac 300 tintire,340 rez,340 reflex,hp mai mic,dar fac fata mai bine armelor albe cu rez,vig

160 putere
220 reflex
160 tintire
46 rez
cu iteme fac 300 tintire,340/340,hp mai mare

80 mob
80 putere
160 tintire
133 rez
133 reflex
la buildu asta tot 300 tintire,340-340 am,dar bonusul ar fi 260 ferire din mob+set cullen complet

80 mob
80 putere
200 tintire
226 ferire
ajung la 340 tintire,500 ferire

120 dex
40 carisma
300 ferire
126 tintire
cu iteme fac 170 aspect,aproape 500 ferire,380 tintire

160 mobilitate
140 ferire
286 tintire
cu iteme:500 ferire,420 tintire,aproape 300 reflex

160 mob
160 tintire
40 reflex
226 rez
cu iteme:300 tintire,330 reflex,365 rez,300 ferire

la toate am calculat cu set complet cullen,fara arme.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser24094

Guest
160 dex


80 mob
80 putere
160 tintire
133 rez
133 reflex
la buildu asta tot 300 tintire,340-340 am,dar bonusul ar fi 260 ferire din mob+set cullen complet

Ciudat, cam mult prea multa rezistenta si reflex pus in plus pentru set cullen, nu ai nevoie de asa mult, mai bine ai investi in altceva, ferire / tintire. Nu te ajuta cu nimic asa ceva, duelistii buni de obicei au cullen, deci nu au prea multa impuscare, vigoare, si daca au multa nu te vor bate din cauza feririi.

50 pe reflex si 50 pe rezistenta e mai mult decat suficient, cu set cullen pe la 130 faci fata foarte bine contra tuturor, iar ce raman de aici investesti in ferire daca te intereseaza sa dai multe dueluri pentru xp, sau vigoare daca vrei sa ii si lesini.
 

DeletedUser20606

Guest
Era unul ieri pe georgia, de level 52, care s-a laudat timp de 15 minute, ca l-a batut pe unul de level 92. Nu conta ca cel din urma era full comert, conta ca el a castigat duelul.
Ori si tu esti ceva de genu'? Daca tu imi zici ca poti face performanta cu build-urile alea, atunci...Nu sunt nici cel mai bun, nici cel mai experimentat duelist, dar am avut si eu cativa ani de activitate si stiu unele chestii.
Ma rog, nu stiu pentru ce level sunt astea expuse de tine, insa oricum mi se pare o aberatie. Hai ca le luam pe rand.

1. Ce faci cu 420 tintire? Iti zic eu ca nimic. Ai inceput prost.

2. Nu stiu cum de ti-a trecut prin cap sa postezi asa ceva. Cu asta nici nu apuci sa iesi din lesin ca intri iar.

3. Idem

4. Asta e frumusel, dar trebuie mai multa tintire. In cei cu r/r mai merge, dar daca dai de unul pe tintire/ferire?

5. Asta-i bun daca pleci in vacanta si lasi contul nesupravegheat. Dar nici asa...

6. La fel, prea putina tintire. Nu faci mai nimic cu 380.

7. Asta mi se pare cel mai reusit (Din cele prezentate)

8. Asta-i bun pentru cei cu arme albe (dar nu prea, ca si aia au inceput sa puna mai mare importanta pe vigoare). Daca vine unul pe foc esti...:shoot:

De unde scoateti build-urile astea? Le visati noaptea si le postati ziua? Sper sa nu-mi veniti acum sa spuneti ca sunteti mari test-eri etc. Daca scoti 10 puncte de undeva si le bagi altundeva nu inseamna ca ai testat un build.
Desigur, ma astept acum sa spuneti ca rupeti tot cu buildurile astea pe lumile care jucati, ca sunteti, ca dregeti etc.
Aste poate sunt bune pentru incepatorii care vin aici, vad o lista intreaga si-si zic - "ba ce bun e asta, ce de build-uri stie etc "
 

DeletedUser19580

Guest
Era unul ieri pe georgia, de level 52, care s-a laudat timp de 15 minute, ca l-a batut pe unul de level 92. Nu conta ca cel din urma era full comert, conta ca el a castigat duelul.
Ori si tu esti ceva de genu'? Daca tu imi zici ca poti face performanta cu build-urile alea, atunci...Nu sunt nici cel mai bun, nici cel mai experimentat duelist, dar am avut si eu cativa ani de activitate si stiu unele chestii.
Ma rog, nu stiu pentru ce level sunt astea expuse de tine, insa oricum mi se pare o aberatie. Hai ca le luam pe rand.

1. Ce faci cu 420 tintire? Iti zic eu ca nimic. Ai inceput prost.

2. Nu stiu cum de ti-a trecut prin cap sa postezi asa ceva. Cu asta nici nu apuci sa iesi din lesin ca intri iar.

3. Idem

4. Asta e frumusel, dar trebuie mai multa tintire. In cei cu r/r mai merge, dar daca dai de unul pe tintire/ferire?

5. Asta-i bun daca pleci in vacanta si lasi contul nesupravegheat. Dar nici asa...

6. La fel, prea putina tintire. Nu faci mai nimic cu 380.

7. Asta mi se pare cel mai reusit (Din cele prezentate)

8. Asta-i bun pentru cei cu arme albe (dar nu prea, ca si aia au inceput sa puna mai mare importanta pe vigoare). Daca vine unul pe foc esti...:shoot:

De unde scoateti build-urile astea? Le visati noaptea si le postati ziua? Sper sa nu-mi veniti acum sa spuneti ca sunteti mari test-eri etc. Daca scoti 10 puncte de undeva si le bagi altundeva nu inseamna ca ai testat un build.
Desigur, ma astept acum sa spuneti ca rupeti tot cu buildurile astea pe lumile care jucati, ca sunteti, ca dregeti etc.
Aste poate sunt bune pentru incepatorii care vin aici, vad o lista intreaga si-si zic - "ba ce bun e asta, ce de build-uri stie etc "

doar cele cu rez,ref dex / putere full le-am testat si mergeau bine,desi aveam probleme cu cei cu rez,vigoare

nu am zis ca sunt builduri bune,doar astept pareri pentru ca vreau sa ma mut iar pe duel

daca spui ca 4 ar fi bun,doar ca mai trebuie ajustat,imi poti spune cum?

lvl normal 130,duel 430.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8396

Guest
E setul lui Doc cel mai bun pt un duelist axat pe tintire ferire la level 50 ?
 

DeletedUser20606

Guest
Momentan n-am un cont de duelist, deci nu ma prea pricep nici la haine, nici la cine mai stie ce, dar...
Majoritatea build-urilor expuse de tine sunt doar pentru anumite tipuri de adversari. Eu prefer un build care sa faca fata tuturor celorlalte. Build-ul 4 e dat naibii...E riscant. Ar merge la level mai mic, pe o lume nou deschisa. Hai sa ne gandim logic: 80 mobilitate 80 putere - ai bonus mic de vigoare. Pai unuia de level 130 spre ex, care are vreo 270 rezistenta doar din bonus putere si bonus haine, n-o sa ai ce-i face. Majoritatea celor pe r/r au un minim de 300-350 tintire. Deci cu ferirea aia nu prea iese. E random. Tintirea sa zicem ca-i buna.
Toate astea daca dai de unul pe r/r. Dar daca dai de cineva tintire/ferire? Sa zicem ca are 500 tintire 500 ferire. Il poti face doar daca el nu are impuscare mare (dar aia se poate face usor - cateva haine si are bonus imens impuscare, iar ferirea si tintirea sa zicem ca scade cu 70 puncte, dar tot e de ajuns pentru el).
Nu stiu ce sa-ti zic, poate am eu o gandire mai invechita, poate incerc sa fiu perfectionist, dar spun toate astea din experienta. Eu dadeam foarte multe dueluri, in fiecare zi, si intalneam diferiti adversari, cu diverse build-uri, carora trebuia sa le fac fata cu brio. Din cauza asta prefer build clasic de tintire-ferire. Nu spun ca r/r nu sunt bune. Am vazut cativa in top care o duc bine cu acest build. Nu e insa pentru mine.

Ca un raspuns final la intrebarea ta...cred ca n-ai ce retusa la acel build. Doar daca ai putea - prin utilizabile, cai/sei etc - sa mai maresti tintirea...in rest...
 

DeletedUser20819

Guest
Momentan n-am un cont de duelist, deci nu ma prea pricep nici la haine, nici la cine mai stie ce, dar...
Majoritatea build-urilor expuse de tine sunt doar pentru anumite tipuri de adversari. Eu prefer un build care sa faca fata tuturor celorlalte. Build-ul 4 e dat naibii...E riscant. Ar merge la level mai mic, pe o lume nou deschisa. Hai sa ne gandim logic: 80 mobilitate 80 putere - ai bonus mic de vigoare. Pai unuia de level 130 spre ex, care are vreo 270 rezistenta doar din bonus putere si bonus haine, n-o sa ai ce-i face. Majoritatea celor pe r/r au un minim de 300-350 tintire. Deci cu ferirea aia nu prea iese. E random. Tintirea sa zicem ca-i buna.
Toate astea daca dai de unul pe r/r. Dar daca dai de cineva tintire/ferire? Sa zicem ca are 500 tintire 500 ferire. Il poti face doar daca el nu are impuscare mare (dar aia se poate face usor - cateva haine si are bonus imens impuscare, iar ferirea si tintirea sa zicem ca scade cu 70 puncte, dar tot e de ajuns pentru el).
Nu stiu ce sa-ti zic, poate am eu o gandire mai invechita, poate incerc sa fiu perfectionist, dar spun toate astea din experienta. Eu dadeam foarte multe dueluri, in fiecare zi, si intalneam diferiti adversari, cu diverse build-uri, carora trebuia sa le fac fata cu brio. Din cauza asta prefer build clasic de tintire-ferire. Nu spun ca r/r nu sunt bune. Am vazut cativa in top care o duc bine cu acest build. Nu e insa pentru mine.

Ca un raspuns final la intrebarea ta...cred ca n-ai ce retusa la acel build. Doar daca ai putea - prin utilizabile, cai/sei etc - sa mai maresti tintirea...in rest...

Calul si saua bart poate da un total de +50 tintire la lvl mare, si bob acelasi procent doar ca e ferire.
 
Sus