Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser19580

Guest
Si cu ce te ajuta doar tactica din haine daca el are acelasi aspect? Tactica si aspectul sunt foarte importante, daca ai mai mult aspect decat el tactica, sau invers, ai o sansa mai mare sa castigi.

Tactica si aspectul te ajuta si la tintire si la ferire.

Daca ai aspect mai mare decat tactica lui, primesti un bonus de tintire, iar el pierde bonusul de tintire din tactica, de asta spun ca ajuta si la tintire.

Aceste doua indemanari nu sunt de neglijat, cu un astfel de build poti lesina pe unul full ferire dintr-un singur duel, si daca stii sa pui tintele, deoarece este o smecherie si acolo.

eu nu mai stiu..pana la urma aspectul ajuta si la tintire si ferire,nu?
 

DeletedUser24094

Guest
eu nu mai stiu..pana la urma aspectul ajuta si la tintire si ferire,nu?

Teoretic tactica si aspectul ajuta la tintire.

Dar daca tu ai aspectul mai mare decat tactica lui, tu primesti bonus de tintire, iar el pierde bonusul de tintire, deci din pierderea bonusului de tintire a adversarului, practic tu dobandesti un bonus de ferire (ca el nu mai are tactica) si un bonus de tintire, pentru aspectul care il ai peste tactica lui.
 

DeletedUser8396

Guest
Ce nu inteleg eu este de ce nu ni se ofera o prezentare detaliata a importantei in duel a aspectului si tacticii, cum s-a oferit reflexului si rezistentei.

Si ele sunt indemanari care afecteaza cursul unui duel, si consider ca este o mare ipocrizie sa nu prezinti jucatorilor absolut totul despre joc, statistici , teste,q&a-uri, recomandari, si asa mai departe.

E o rusine ca in momentul de fata nu exista un topic gen " Tot ce trebuie sa stii despre duel " facut chiar de un membru al echipei INNO, nu de membrii ai forumului care tot ce pot face e sa-si dea cu parerea, bazata pe experienta lui acumulata pana atunci despre joc, si care, oricat ar fi ea de vasta, intr-un final, tot opinia unui necalificat e, deci te stergi cu ea la fund. Sa nu inteleaga lumea gresit, nu vorbesc despre kod aici, jos palaria pentru el ca a avut initiativa asta, ci de impresia generala pe care mi-a lasat-o forumul, pe care il gasesc complet nefolositor. Ii ajuta pe cei noi, dar mai incolo sunt atatea lucruri pe care trebuie sa le afli singur, si altele nu le afli niciodata.

Iti poti da seama de dezinteresul si ignoranta care pluteste deasupra jocului in momentul de fata, numai din faptul ca aspectul si tactica apar in clasament.

Bleh
 

DeletedUser19580

Guest
Ce nu inteleg eu este de ce nu ni se ofera o prezentare detaliata a importantei in duel a aspectului si tacticii, cum s-a oferit reflexului si rezistentei.

Si ele sunt indemanari care afecteaza cursul unui duel, si consider ca este o mare ipocrizie sa nu prezinti jucatorilor absolut totul despre joc, statistici , teste,q&a-uri, recomandari, si asa mai departe.

E o rusine ca in momentul de fata nu exista un topic gen " Tot ce trebuie sa stii despre duel " facut chiar de un membru al echipei INNO, nu de membrii ai forumului care tot ce pot face e sa-si dea cu parerea, bazata pe experienta lui acumulata pana atunci despre joc, si care, oricat ar fi ea de vasta, intr-un final, tot opinia unui necalificat e, deci te stergi cu ea la fund. Sa nu inteleaga lumea gresit, nu vorbesc despre kod aici, jos palaria pentru el ca a avut initiativa asta, ci de impresia generala pe care mi-a lasat-o forumul, pe care il gasesc complet nefolositor. Ii ajuta pe cei noi, dar mai incolo sunt atatea lucruri pe care trebuie sa le afli singur, si altele nu le afli niciodata.

Iti poti da seama de dezinteresul si ignoranta care pluteste deasupra jocului in momentul de fata, numai din faptul ca aspectul si tactica apar in clasament.

Bleh

daca ti s-ar oferi totul pe tava nu ar mai avea acelasi farmec jocul. cat despre aspect si tactica,daca tot esti asa nemultumit,baga 100 carisma,restu dex,ferire in jur de 450-500 cu set cullen,restu tintire si ne anunti si pe noi cum merge..eu voi incerca asta curand
 

DeletedUser25912

Guest
dragos buildu precizat de tine mai sus merge ca uns* e f bun azi am castigat 21 dueluri din 21 contra cullen si rez/ref si pot sa zic ca , chiar sunt multumit de el multam fain pentru ajutor :D
 

DeletedUser20606

Guest
dragos buildu precizat de tine mai sus merge ca uns* e f bun azi am castigat 21 dueluri din 21 contra cullen si rez/ref si pot sa zic ca , chiar sunt multumit de el multam fain pentru ajutor :D

El azi a postat build.ul ala, iar tu tot azi ai facut, castigat etc? Hmmm...

Pentru cel ce zicea ca trebuie testat...
Nu trebuie testat nimic. Aspectul si tactica au avut diverse roluride.a lungul timpului. Cand aia, cand aialalta. Cum la fort se specifica clar ce face fiecare indemanare ( si nu ma refer acum la descrierea lor, ci la cele spuse de cei de la inno), asa ar trebui facut si la duel, care oricum, in versiunea actuala, e bataie de joc.
Sa fii pe duel acum nu mai inseamna nimic. Sansa prea mare de random. Unul cu 180 tintire pe comert sa dea 6/8 unuia pe duel cu 560 ferire....
 

DeletedUser8396

Guest
daca ti s-ar oferi totul pe tava nu ar mai avea acelasi farmec jocul. cat despre aspect si tactica,daca tot esti asa nemultumit,baga 100 carisma,restu dex,ferire in jur de 450-500 cu set cullen,restu tintire si ne anunti si pe noi cum merge..eu voi incerca asta curand

Din contra, ar avea alt farmec cand developerii dovedesc implicare.

Referitor la aspect si tactica, ai pierdut esentialul.

Cum la fort se specifica clar ce face fiecare indemanare ( si nu ma refer acum la descrierea lor, ci la cele spuse de cei de la inno), asa ar trebui facut si la duel, care oricum, in versiunea actuala, e bataie de joc.

Uite aici, poate mai prinzi ceva de la el.
 

DeletedUser19580

Guest
Din contra, ar avea alt farmec cand developerii dovedesc implicare.

Referitor la aspect si tactica, ai pierdut esentialul.



Uite aici, poate mai prinzi ceva de la el.

daca il ascultam pe el..ma lasam de joc de mult timp. eu m-as bucura doar daca ar schimba sistemul de duel..nu neaparat sa imi dea totul mura in gura cum vreti voi
 

DeletedUser20606

Guest
daca il ascultam pe el..ma lasam de joc de mult timp. eu m-as bucura doar daca ar schimba sistemul de duel..nu neaparat sa imi dea totul mura in gura cum vreti voi

Multumesc de compliment. Ce mai astepti? La revedere.

Si eu sunt pentru schimbarea sistemului de duel, nu intelege gresit.
Si scuteste.ma de "mura in gura" , ca o dai in penibil.
Rolul indemanarilor alea a fost schimbat de prea multe ori. Am zis deja. Cum la fort se stie la ce ajuta x si y, asa ar trebui sa fie si la duel.
 

DeletedUser19580

Guest
Multumesc de compliment. Ce mai astepti? La revedere.

Si eu sunt pentru schimbarea sistemului de duel, nu intelege gresit.
Si scuteste.ma de "mura in gura" , ca o dai in penibil.
Rolul indemanarilor alea a fost schimbat de prea multe ori. Am zis deja. Cum la fort se stie la ce ajuta x si y, asa ar trebui sa fie si la duel.

ar trebui,dar nu o vor face
 

DeletedUser24094

Guest
Rolul indemanarilor nu a fost schimbat niciodata, doar a fost schimbata influienta, mereu au avut acelasi rol, era o greseala in text la aspect, spunea ca ajuta la ferire, dar el ajuta la tintire.

Cat despre mura in gura are foarte mare dreptate, acum nici nu va mai chinuiti sa cititi textul unei misiuni, doua click-uri si gata misiunea, build de duel, pac un sarci pe forum si ai build, si dupa 2 saptamani va plangeti ca nu aveti ce sa faceti.

Dar cum ar fi sa incepeti sa cititi textul unei misiuni?
Sa creati propriul build si sa il ajustati in functie de nevoie, aici e frumusetea jocului.
 

DeletedUser8396

Guest
Rolul indemanarilor nu a fost schimbat niciodata, doar a fost schimbata influienta, mereu au avut acelasi rol, era o greseala in text la aspect, spunea ca ajuta la ferire, dar el ajuta la tintire.

Cat despre mura in gura are foarte mare dreptate, acum nici nu va mai chinuiti sa cititi textul unei misiuni, doua click-uri si gata misiunea, build de duel, pac un sarci pe forum si ai build, si dupa 2 saptamani va plangeti ca nu aveti ce sa faceti.

Dar cum ar fi sa incepeti sa cititi textul unei misiuni?
Sa creati propriul build si sa il ajustati in functie de nevoie, aici e frumusetea jocului.

Numai felul cum gandesti, si te exprimi, ma determina sa plec de la masa ta.

O dezbatere, in adevaratul sens al cuvantului, poate avea loc numai atat timp cat ambele tabere participa la conversatie cu argumente pertinente, si nu doar se pun in fund ca magarul, de dragul de a fi gigi contra.

Spui ca rolul indemanarilor in duel nu a fost schimbat, ca mai apoi sa specifici ca "doar influienta" difera. Uhm... :ras:

"Aici e frumusetea jocului" . Cine esti tu de iti permiti sa faci afirmatii ? In calitate de ce vorbesti in numele tuturor ?

Uf, du-te si canta la alta masa :d .

ar trebui,dar nu o vor face

Asa ca mai bine sa dam din umeri sa ne facem ca ploua, nu ? :)
 

DeletedUser19580

Guest
Numai felul cum gandesti, si te exprimi, ma determina sa plec de la masa ta.

O dezbatere, in adevaratul sens al cuvantului, poate avea loc numai atat timp cat ambele tabere participa la conversatie cu argumente pertinente, si nu doar se pun in fund ca magarul, de dragul de a fi gigi contra.

Spui ca rolul indemanarilor in duel nu a fost schimbat, ca mai apoi sa specifici ca "doar influienta" difera. Uhm... :ras:

"Aici e frumusetea jocului" . Cine esti tu de iti permiti sa faci afirmatii ? In calitate de ce vorbesti in numele tuturor ?

Uf, du-te si canta la alta masa :d .



Asa ca mai bine sa dam din umeri sa ne facem ca ploua, nu ? :)

pana nu vom fi destui care sa gandeasca asa nu cred ca se va intampla ceva,deci da :))
 

DeletedUser14546

Guest
128, aventurier, cateva indemanari cumparate.

Cum adica "indemanari cumparate" ?!? De unde se cumpara? :confused:

Scuze, am gasit. Se pare ca e o optiune pe care o au doar lumile mai noi. Pe lumea 1 nu am asa ceva.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Salut, am si eu o intrebare legata de aspect si tactica. Jucatorul cu valorea mai mare primeste un bonus de tintire. Acest bonus este fix? Conteaza diferenta dintre aspect si tactica, sau primesc acelasi bonus fie ca am cu 1 mai mult aspect, fie ca am cu 200 mai mult?
 

DeletedUser19580

Guest
Salut, am si eu o intrebare legata de aspect si tactica. Jucatorul cu valorea mai mare primeste un bonus de tintire. Acest bonus este fix? Conteaza diferenta dintre aspect si tactica, sau primesc acelasi bonus fie ca am cu 1 mai mult aspect, fie ca am cu 200 mai mult?

nu...pui 100,ai un bonus. pui 200,ai un bonus mai mare,dar nu dublu
 

DeletedUser26009

Guest
Salut,am facut reskill complet si vreau sa ma mut si eu pe duel.Am level 106,109 pct atribut,335 pct de indemanare,iar ca haine am Set Cullen Backer,Arme Frank Eaton(Colt+pusca) si Cal+sa Bill Doolin. Cine poate sa ma ajute cu un buil si cum sa mi distribui punctele,va rog frumos.:shoot:
 

DeletedUser15496

Guest
Salut,am facut reskill complet si vreau sa ma mut si eu pe duel.Am level 106,109 pct atribut,335 pct de indemanare,iar ca haine am Set Cullen Backer,Arme Frank Eaton(Colt+pusca) si Cal+sa Bill Doolin. Cine poate sa ma ajute cu un buil si cum sa mi distribui punctele,va rog frumos.:shoot:

dexteritate , tintire , ferire
(mi-am permis sa iti dau un build pt arma de foc daca tot ai coltul frank..)
o mica adaugare.. bill e peste cullen pe arma de foc :D
 
Sus