Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser19580

Guest
In caz ca vrei pe arma alba , un build r/r 250+rezistenta,reflex cu bonus si restul pe tintire . (merge brici)
In caz ca vrei arma foc , full dex 50 % tintire 50 % ferire

lvl 130+ si poate folosi rez,ref. eu cu 300 ref,320rez luam bataie de ma plictiseam
 

DeletedUser19580

Guest
poate n-aveai destula tintire , am un prieten cu acest build care bate tot ce-i sta in cale . :dastardly:

340 tintire..ideea e ca tinteam. dar majoritatea aveau vig,rez sau impuscare f mare....daca nu are cal+sa black degeaba rez,ref
 

DeletedUser20606

Guest
Stie cineva macar daca exista o formula pentru dueluri, la fel cum exista si pentru forturi?
Ar fi frumos sa putem calcula sansele de tintire/ferire, sau macar sa stim o formula despre modul in care influenteaza indemanarile "tactica" si "aspect" duelurile.
 

DeletedUser25625

Guest
sa imi raspunda cineva clar si la subiect .Ce set e mai bun de duel BIL DOOLIN sau CULLEN BAKER ? ca am unele nelamuriri
 

DeletedUser20606

Guest
sa imi raspunda cineva clar si la subiect .Ce set e mai bun de duel BIL DOOLIN sau CULLEN BAKER ? ca am unele nelamuriri

Care ar fi nelamuririle?

Setul cullen e mai bun pt un build de arma alba (r/r sau tintire vigoare)

Setul doolin e mai bun pt un build pe arma de foc
 

DeletedUser19580

Guest
Stie cineva macar daca exista o formula pentru dueluri, la fel cum exista si pentru forturi?
Ar fi frumos sa putem calcula sansele de tintire/ferire, sau macar sa stim o formula despre modul in care influenteaza indemanarile "tactica" si "aspect" duelurile.

da,exista.
nu,nu o stiu
 

DeletedUser16010

Guest
Stie cineva macar daca exista o formula pentru dueluri, la fel cum exista si pentru forturi?
Ar fi frumos sa putem calcula sansele de tintire/ferire, sau macar sa stim o formula despre modul in care influenteaza indemanarile "tactica" si "aspect" duelurile.

Exista, dar din pacate este o formula neimpartasita cu jucatorii.
La bataliile de fort, totul se rezuma la lucru in echipa, mai exact nu conteaza daca ai cel mai bun build, tot depinzi de restul echipei.
Pe cand la duel e 1v1, ceea ce va face diferenta intre jucatori.
Deci mai bine sa ramana secreta :D
 

DeletedUser20606

Guest
Exista, dar din pacate este o formula neimpartasita cu jucatorii.
La bataliile de fort, totul se rezuma la lucru in echipa, mai exact nu conteaza daca ai cel mai bun build, tot depinzi de restul echipei.
Pe cand la duel e 1v1, ceea ce va face diferenta intre jucatori.
Deci mai bine sa ramana secreta :D


Te inseli. Nu stiu cati inteleg ce bolborosesc eu aici, insa o sa incerc sa lamuresc pe toata lumea.

Duel 1vs1 era in versiunile anterioare, cand se punea accent pe build-ul propriu-zis, atunci vazandu-se valoarea (da, ma puteti acuza ca ascult manele! :nu:) individuala a fiecarui jucator.

Acum insa, influenta build-ului a fost redusa dramatic, accent punandu-se pe modul in care asezi "tintele". Nu vorbesc din auzite. Spre deosebire de altii care muta 10 puncte de pe inot pe ferire, si se autoproclama testeri, eu chiar am testat o versiune kamikaze a unui build de duel, cu o valoare exagerata, zic eu, de tintire. Rezultatele m-au facut sa cred cu tarie, ca, in versiunea actuala, build-ul conteaza sub 50% dintr-un duel.
 

DeletedUser25880

Guest
full dexteritate si pui cate 2pct de ferire cu unu de tintire+cullen sau doolin faci daune multe
 

DeletedUser25912

Guest
salut depinde de ce set ai , arma foc sau arma alba specifica daca vrei :D :dastardly:
 

DeletedUser10117

Guest
Un build bun pentru a construi un duelist pe arma alba imi puteti zice,va rog?....am set cullen si arme frank...clasa de caracter duelist ..nivel 132
 

DeletedUser25880

Guest
un build bun ar fi:
full putere-35% reflex 15%rezistenta 50%tintire...ferire nu ai nev pt ca ai r/r iei daune dar putine
 

DeletedUser10117

Guest
ce set CAL+SA este mai bun pentru duelist arma alba?
cal+sa=frank james...
sau
cal+sa=bill doolin
 

DeletedUser13965

Guest
Recomandare build

Daca citesti asta, respect maxim :sombrero:
Salut, am intrat pe pe west dupa foarte mult timp, si am vazut ca e event, am zis sa incerc norocul, si in functie de dropul acestui event ( am dat 800 obligatiuni) am decis sa ma apuc iar, am cont pe Colorado, am 2 poze cu setul meu proaspat :hmf: Bill Doolin ( http://tw-db.info/?strana=supravy&set=set_octoberfest_2014_1 si http://tw-db.info/?strana=supravy&set=set_october_2014_animal_1 ) ma gandeam sa strang vreo 150 000$ ca sa fac rebuild, pentru ca am puncte pentru fort...., dar totusi as vrea sa ma fac mixt, nu doar duelist, mai mult soldat duelist, sa rezist si la forturi, dar si la dueluri in acelasi timp
Acesta este contul meu cu atributele: http://i.imgur.com/64boIOM.jpg
si fara atribute: http://i.imgur.com/OKI5zXW.jpg
Acum as vrea sa imi recomandati ce sa fac in viitor, ce build, cum, la ce o sa-l folosesc .
Multumesc anticipat si respect celor ce au citit si vor sa ma ajute!
 
Sus