Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser10117

Guest
Daca citesti asta, respect maxim :sombrero:
Salut, am intrat pe pe west dupa foarte mult timp, si am vazut ca e event, am zis sa incerc norocul, si in functie de dropul acestui event ( am dat 800 obligatiuni) am decis sa ma apuc iar, am cont pe Colorado, am 2 poze cu setul meu proaspat :hmf: Bill Doolin ( http://tw-db.info/?strana=supravy&set=set_octoberfest_2014_1 si http://tw-db.info/?strana=supravy&set=set_october_2014_animal_1 ) ma gandeam sa strang vreo 150 000$ ca sa fac rebuild, pentru ca am puncte pentru fort...., dar totusi as vrea sa ma fac mixt, nu doar duelist, mai mult soldat duelist, sa rezist si la forturi, dar si la dueluri in acelasi timp
Acesta este contul meu cu atributele: http://i.imgur.com/64boIOM.jpg
si fara atribute: http://i.imgur.com/OKI5zXW.jpg
Acum as vrea sa imi recomandati ce sa fac in viitor, ce build, cum, la ce o sa-l folosesc .
Multumesc anticipat si respect celor ce au citit si vor sa ma ajute!


Nu prea faci treaba daca te imparti si pe fort si pe duel...dar poti sa pui full putere,hp pana la vreo 5k...reflex si tintire..
 

DeletedUser

Guest
buna,care-mi zice si mie niste builduri pe arma de foc,140 atribute si 420 indemanari ,set doolin full si arme frank
 

DeletedUser

Guest
sunteti penibil...nu inteleg ,de ce dracului tot cersiti builduri....???

e simplu...ful dexteritate,tintire=ferire(cu tot cu bonusuri)...totul depinde de asa zisele "tinte" ,"runde" sau cum vreti sa le numiti......iar in privinta itm-lor...cred ca stiti :tumble:....

ala cu rezistenta/reflex/tintire mergea acum cativa ani...acum...e istorie...sunt convins ca va veni cnv si va zice ca el "rupe tot" cu acest build......dar daca ai adversari de 2 lei si joci pe o lume moarta.....asta partea a 2-a...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
sunteti penibil...nu inteleg ,de ce dracului tot cersiti builduri....???

e simplu...ful dexteritate,tintire=ferire(cu tot cu bonusuri)...totul depinde de asa zisele "tinte" ,"runde" sau cum vreti sa le numiti......iar in privinta itm-lor...cred ca stiti :tumble:....

ala cu rezistenta/reflex/tintire mergea acum cativa ani...acum...e istorie...sunt convins ca va veni cnv si va zice ca el "rupe tot" cu acest build......dar daca ai adversari de 2 lei si joci pe o lume moarta.....asta partea a 2-a...

:whistle: asta-i un build bun la tine ? vine unu cu aspect te da gata :P :shoot:
 

DeletedUser

Guest
ma nn,,dc comentezi din auzite??? ...eu unul ii indoi si pe aia cu aspect si pe aia cu tactica...nu am zis ca nu poti fi batut..dar e cel mai rezonabil..poti invinge cam tot..
 

DeletedUser19580

Guest
lvl 130.bill doolin da 169 aspect/tactica,156 tintire/ferire+dex si carisma...daca pui si cal bill+arme frank ala esti
un jucator de lvl 130 are in medie 430-440 indemanari si 160 atribute.probabil un jucator cu arme frank+set bill+cal si sa bill full dex ajungi la 160+36+12+156=364..cat mai pui e problema ta din indemanari
ferire 156+15+26=197 bonus..vreau sa vad cum ajungeti voi cu 440 indemanari la 500 tintire,500 ferire,luand in considerare ca nu toti joaca de 6-7 ani si au 470 indemanari si 170 atribute la lvl 130

30 carisma+set bill=97
130 dex+8 carisma=138
100 tintire+156+138=404 tintire
330 ferire+156=486 ferire
97+169=266 aspect..dar parerea mea e ca au stricat jocul complet cu atatea seturi si bonusuri din ce in ce mai mari de indemanari pentru duel/fort. acum pepitarii conduc jocul din punct de vedere economic deoarece nici pe full comert nu mai scoti banii pe care ii scoteai odata. dar cu 3000-4000 pepite+o tombola scoti milioane imediat in joc.sa ma contrazica cineva daca poate..cineva care stiu ca nu baga lunar mia de pepite
 

DeletedUser

Guest
daca as muta de pe dexteritate pe carisma si sa nu am tintire deloc si sa am aspect in loc de tintire ar merge ? si sa am si ceva pe ferire
 

DeletedUser

Guest
poi daca ai full doolin si arme frank pe la 120 + ai in jur de 180-200 tintire din bonus si sa zicem ca mai pui 80 de atribute pe dexteritate si 60 pe carisma ..si ferirea in jur de 500 cu tot cu bonus,si pe tintire sa mai vina puse doar cateva puncte pana la 300-350 restul aspect
 

DeletedUser26020

Guest
am level 77 am urmatoarele indemanari 226 tintire,366 ferire,184 indemanari si 180 tactica, 252 de indemanari

daca as muta full carisma as avea 142 carisma/249 tactica/272 aspect si 366 ferire si 140 tintire din bonus
ar merge modificarea pe carisma ?:whistle:
 

DeletedUser20606

Guest
am level 77 am urmatoarele indemanari 226 tintire,366 ferire,184 indemanari si 180 tactica, 252 de indemanari

daca as muta full carisma as avea 142 carisma/249 tactica/272 aspect si 366 ferire si 140 tintire din bonus
ar merge modificarea pe carisma ?:whistle:


Nu mai merg build-urile pe carisma, nu va mai luati dupa toti nebunii care au auzit o barfa, si acum se dau cunoscatori.
Din cate am observat eu, un build cu tactica mai merge cat de cat. Dar sa inlocuiesti pe atac tintirea cu aspectul, mi se pare stupid.

Incercati sa va adaptati build-urile de duel in functie de lumea de joc, in functie de adversarii intalniti.
Daca pe lumea "x" merge un anumit tip de build, cu puncte aruncate aiurea, sau pe un anumit adversar, nu inseamna ca build-ul e bun si pt altii.
Eu unul incerc, pe cat posibil, sa "construiesc" build-uri care se pot bate cu orice tip de adversar.
Cum zicea cineva mai jos, build-ul de dexteritate tintire-ferire (impuscare), in momentul de fata, e cel mai competitiv. Dezavantajul major e hp-ul, dupa cum bine stiti.
Iar din cauza asta unii prefera build pe arma alba.
Nu mai pomeniti de build de r/r. Mai nimeni nu mai foloseste asa ceva. Mai nou pe arma alba se foloseste tintire-vigoare / tintire rezistenta sau, ceva mai rar, tintire ferire.
 

DeletedUser

Guest
Seara buna, ma intereseaza si pe mine un build pentru daune mari in duel level 121, set Cullen, cal/sa Doc, Pusca colectionarului si Wyatt Earp....

//P.S

Daunele mele acum sunt in jur de 200/250 dar nu mai mici de 200...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16199

Guest
Nu mai merg build-urile pe carisma, nu va mai luati dupa toti nebunii care au auzit o barfa, si acum se dau cunoscatori.
Din cate am observat eu, un build cu tactica mai merge cat de cat. Dar sa inlocuiesti pe atac tintirea cu aspectul, mi se pare stupid.

Incercati sa va adaptati build-urile de duel in functie de lumea de joc, in functie de adversarii intalniti.
Daca pe lumea "x" merge un anumit tip de build, cu puncte aruncate aiurea, sau pe un anumit adversar, nu inseamna ca build-ul e bun si pt altii.
Eu unul incerc, pe cat posibil, sa "construiesc" build-uri care se pot bate cu orice tip de adversar.
Cum zicea cineva mai jos, build-ul de dexteritate tintire-ferire (impuscare), in momentul de fata, e cel mai competitiv. Dezavantajul major e hp-ul, dupa cum bine stiti.
Iar din cauza asta unii prefera build pe arma alba.
Nu mai pomeniti de build de r/r. Mai nimeni nu mai foloseste asa ceva. Mai nou pe arma alba se foloseste tintire-vigoare / tintire rezistenta sau, ceva mai rar, tintire ferire.
drakath9, fa-ti tu build cu dexteritate ,ferire,tintire ca zici ca e cel mai bun si da pe unul cu peste 500 tintire si vreo 400 vigoare , doar asa de proba
:D
nu exista build imbatabil la duel, asta e si scopul atator indemanari de duel
esti foarte bun cu unii dar slabut cu altii
exista totusi builduri cu multa ferire si tactica dar nu prea ajuta ca nu o sa te mai atace nimeni in schimb e dezastru cand ataci tu
 

DeletedUser20606

Guest
drakath9, fa-ti tu build cu dexteritate ,ferire,tintire ca zici ca e cel mai bun si da pe unul cu peste 500 tintire si vreo 400 vigoare , doar asa de proba
:D
nu exista build imbatabil la duel, asta e si scopul atator indemanari de duel
esti foarte bun cu unii dar slabut cu altii
exista totusi builduri cu multa ferire si tactica dar nu prea ajuta ca nu o sa te mai atace nimeni in schimb e dezastru cand ataci tu

Incerci sa ma contrazici, dar imi dai dreptate...Fii mai clar.
Nu stiu de ce ai pomenit de vigoare. N-are treaba vigoarea cu ce am zis eu.
Un build pe dex tintire ferire este peste unul de putere vigoare tintire. Tu ai 500 tintire si 400 vigoare. Celalalt are 600 ferire si 500 tintire. Diferenta insa, in majoritatea cazurilor, este facuta de tinte. De asta ai tu impresia ca build-ul zis de tine este peste cel de dex tintire ferire.
 

DeletedUser19580

Guest
Incerci sa ma contrazici, dar imi dai dreptate...Fii mai clar.
Nu stiu de ce ai pomenit de vigoare. N-are treaba vigoarea cu ce am zis eu.
Un build pe dex tintire ferire este peste unul de putere vigoare tintire. Tu ai 500 tintire si 400 vigoare. Celalalt are 600 ferire si 500 tintire. Diferenta insa, in majoritatea cazurilor, este facuta de tinte. De asta ai tu impresia ca build-ul zis de tine este peste cel de dex tintire ferire.

build cu 600 ferire,500 tintire..ce a ajuns jocul asta... de la builduri ingenioase hibrid,cu aspect si rez,ref la full dex,ferire tintire si o rugaciune sa ii dai mai multe daune decat primesti. The-West e mort din punct de vedere al duelurilor
 

DeletedUser

Guest
Mi se pare mie sau nu prea mai merge FULL Dexteritate ? Am inceput sa cam imi iau bataie... sa nu mai zic ca am peste 500 ferire... si haine am set cullen fara arme, cal/sa Doolin, wyatt si pusca colectionarului.
 

DeletedUser20606

Guest
Mi se pare mie sau nu prea mai merge FULL Dexteritate ? Am inceput sa cam imi iau bataie... sa nu mai zic ca am peste 500 ferire... si haine am set cullen fara arme, cal/sa Doolin, wyatt si pusca colectionarului.

Adevarul e ca nu mai merge niciun build. Felul cum asezi tintele decide practic duelul(sau ma rog, cel putin 80% din el). Sistemul de duel e praf in versiunea actuala. Si n-are nimeni ochi pentru el.
 
Sus