Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Adevarul e ca nu mai merge niciun build. Felul cum asezi tintele decide practic duelul(sau ma rog, cel putin 80% din el). Sistemul de duel e praf in versiunea actuala. Si n-are nimeni ochi pentru el.

Si cum ar fi indicat sa asez tintele ? eu le am puse pe maini(stanga, dreapta, stanga, dreapta) si la ferire tot la fel stanga, dreapta, stanga, dreapta...
 

DeletedUser20606

Guest
Si cum ar fi indicat sa asez tintele ? eu le am puse pe maini(stanga, dreapta, stanga, dreapta) si la ferire tot la fel stanga, dreapta, stanga, dreapta...

Nici nu-si are rost intrebarea...Ganditi si singuri!


(depinde de fiecare adversar, nu exista o asezare standard)
 

DeletedUser

Guest
Duelist 2 tintire 2 ferire 1 aspect

set chingachkook (cum se scrie?) sau set frank eaton ?

set bill doolin sau set cullen baker ?
 

DeletedUser

Guest
Cum scap de duelisti cu pata

Buna seara,
am o problema cauzata de un neispravit care m-a atacat cu repetie, ca sa zic asa. In fine, astazi am rabufnit si i-am scris un mesaj in care l-am intrebat ceva si i-am dat un sfat. Rezultatul? Am fost banat citeva zile. N-ar fi mare bai, dar tot nu sunt lamurit ce trebuie sa fac in astfel de cazuri. La tichetul meu, un moderetz mi-a raspuns in doi peri, cum ca, tot eu am ceva cu acel jucator !?!?
Exista vreo posibilitate de a raporta genul asta de jucatori? Sau trebuie sa zicem merci ca ...se exista moderatori care-si fac treaba cu impartialitate si gata?
In orice caz, n-am pus niciodata problema ca duelurile nu trebuie sa existe sau ceva de genul asta. E un joc, si eu am dat dueluri, am pierdut, am cistigat e normal asa. Dar daca se trece peste o anumita limita ce poti face? Repet, pina astazi nu am reactionat in nici un fel de cind am cont deschis in joc si in final, cu fair-play, s-a dat o rezolvare problemei mele, adica am fost banat!
Daca ma poate lamuri cineva, ii multumesc anticipat.
Fdb8
 

DeletedUser14746

Guest
mai mult ca sigur ai amenintat acel jucator in telegrama,probabil de aia ai luat ban! :)
Totusi,chestiile astea nu se discuta pe forum :D
 

DeletedUser11735

Guest
Prima misiune pentru Belle Stars Derringer, de la Maria, apare la Duelisti la alt nivel? Stiu ca la nivel 40 se poate face, dar am 40 si la Maria nu mi-a aparut.

Ori trebuie sa termin anumite misiuni ca sa imi apara aceasta?
 

DeletedUser19580

Guest
Prima misiune pentru Belle Stars Derringer, de la Maria, apare la Duelisti la alt nivel? Stiu ca la nivel 40 se poate face, dar am 40 si la Maria nu mi-a aparut.

Ori trebuie sa termin anumite misiuni ca sa imi apara aceasta?

http://tw-db.info/?strana=quest&serie=qs_34
uita-te aici,sper ca te-am ajutat

sistemul de duel este acelasi? tot builduri gen 500 ferire,500 tintire sau 400 vigoare,400 rez?
un hibrid dex,carisma sau putere,mobilitate nu ar merge,nu?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20606

Guest
Stie cineva daca s-au efectuat schimbari la sistemul de duel?
Recent am dat un duel, 452 impuscare vs 350 reflex, iar dauna maxima a fost de 150. Stiu ca inainte diferenta de 100 de puncte dintre vigoare/impuscare anula efectul rezistentei/reflexului...

Se spune ca un anumit procent din rezistenta ta afecteaza (mareste) reflexul si viceversa. Posibil sa fi crescut acel procent?
 

DeletedUser25902

Guest
Stie cineva daca s-au efectuat schimbari la sistemul de duel?
Recent am dat un duel, 452 impuscare vs 350 reflex, iar dauna maxima a fost de 150. Stiu ca inainte diferenta de 100 de puncte dintre vigoare/impuscare anula efectul rezistentei/reflexului...

Se spune ca un anumit procent din rezistenta ta afecteaza (mareste) reflexul si viceversa. Posibil sa fi crescut acel procent?

Doar dumnezeu stie...dar cred ca se pregateste de paste si nu are timp sa iti raspunda. :d

P.S: pe ce lume mai joci?
 

DeletedUser20606

Guest
Sper ca e doar o parere personala,pentru ca experienta mea te contrazice(Drakath9 nu a intrebat degeaba)...insa nu pot spune si daca e cazul acum.

Salut salut :)

Nu mai joc. Am intrat putin pe colorado sa vad ce si cum. Au innebunit astia cu reflexul lor..
 

DeletedUser19580

Guest
Stie cineva daca s-au efectuat schimbari la sistemul de duel?
Recent am dat un duel, 452 impuscare vs 350 reflex, iar dauna maxima a fost de 150. Stiu ca inainte diferenta de 100 de puncte dintre vigoare/impuscare anula efectul rezistentei/reflexului...

Se spune ca un anumit procent din rezistenta ta afecteaza (mareste) reflexul si viceversa. Posibil sa fi crescut acel procent?

stiu ca erau luate in discutie niste schimbari in sistemul de duel,dar nu cred ca le-au fct inca. probabil aveam si rezistenta in jur de 300,atunci s-ar explica
 

DeletedUser24094

Guest
Un build nou, pentru seturi noi, recomandat duelistilor avansati.

Voi face buildul pentru level 120, cu 120 atribute si 360 indemanari, bineinteles ca majoritatea aveti mai mult, dar doar ca o idee.

120 mobilitate
200 ferire
160 tintire

Acum partea distractiva, acest build cu cele 2 noi seturi, va merge folosit atat pentru arma alba cat si pentru arma de foc, buildul este ideal daca aveti ambele seturi.

Cu set Eastwood.
La 120 ofera:
95 vigoare
86 rezistenta
130 reflex
25 ferire
115 tintire
133 aspect

Buildul doar cu set eastwood, fara cal si sa si fara imbunatatire va arata asa.
95 vigoare
85 rezistenta
250 reflex
345 ferire
275 tintire
133 apect

.........................................................................................................................................


Cu set Eric Pinter.
La 120 ofera:
132 Reflex
100 Ferire
136 tintire
132 impuscare
127 tactica
109 aspect


Buildul doar cu set Eric Pinter, fara cal si sa si fara imbunatatire va arata asa.

252 reflex
420 ferire
296 tintire
132 impuscare
127 tactica
109 aspect

In functie de adversar hotarati ce set sa folositi.
Pe aparare va recomand sa ramaneti cu Pinter.

Bineinteles, ce am afisat eu aici este pentru cel mai slab duelist de level 120, care nu are misiuni, care nu are iteme upgradate etc, ar arata mult mai bine acest build cu ce aveti in plus.
 

DeletedUser14746

Guest
parerea mea e ca e slab .... reflexul ala e = 0 (pe eastwood)
vigoare = 0
impuscare = 0 ...
chiar si la lvl mai mare...tot nu o sa ai cine stie cat reflex,o sa fii bun impotriva jucatorilor obisnuiti,dar nu si impotriva adevaratilor duelisti ;)


scuza-ma,apreciez faptul ca te implici ... dar mai nou astfel de builduri NU SUNT BUNE ... in ultimul timp un build bun e in functie de adversar ... nu mai merg buildurile "pentru mai multi adversari"
Seturile si combinatiile posibile sunt al draq de bune si e nevoie de "pricepere" daca ai pretentii ca si duelist :)
 

DeletedUser24094

Guest
Nu este deloc un build usor ce am spus eu, sunt constient ca are multe minusuri acest build.

Dar imagineaza-ti acest build pe lumea Jackson, unde nu sunt alte seturi.
Si unde te-am lesinat eu chiar daca eram full comert :D
 

DeletedUser14746

Guest
eu nu am build de duel acolo =))
azi fac reskill pe duel ;) (ca tot ies azi din lesin)
Mi se pare un build "neadecvat" "zilelor actuale din west" :D
Cu asta am incheiat "subiectul" :D
 

DeletedUser25131

Guest
Am pus un topic cu asa ceva si mi s-a zis sa pun aici! "
Cullen/Doolin? Care e mai bun? Cu ce build(daca se poate mai detaliat)?
PS: Joc cu Doolin+arma de foc, bat playeri dar nu pot sa-i lesin!
 
Sus