Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser2948

Guest
Pui toate punctele pe dexteritate. La inceput, pana in lvl 20 pui totul pe aspect. Lvl 21-30 -> Impuscare. Lvl 31-40 -> ferire. De aici te descurci. Folosesti haine cu ferire pana in nivel 30, iar dupa pui 1 atribut pe dexteritate, 1 indemanare pe ferire, 1 indemanare pe impuscare, 1 pe aspect SAU 1 lvl ferire, urmatorul impuscare, iar urmatorul aspect.

Faci cum vrei. Poti sa te axezi doar pe impuscare si aspect la inceput, iar de la lvl 40-50 cand ai munci cu xp sa incepi sa pui pe ferire.;) Faci xp din duel si din munci.
 

DeletedUser

Guest
eu am alta teorie.Sunt duelist pe arma de foc deci zic pentru cei cu arma de foc.Principalul petru arme de foc e tintire impuscare si aspect.In primul rand se duc toate atributele la 10 ca sa se poata face si ceva misiuni.Dupa toate atributele pe dexteritate si indemanarile impartite.Mai intai impuscarea e dupsa la 50, dupa duci tintirea la 50 si dupa aspectul.Eu asa procedez.Nu stiu daca e cea mai buna tactica dar...
 

DeletedUser

Guest
V. Caracter super-ofensiv
Caracterul super-ofensiv prefera sa dea 8/8 la orice tip de caracter.
Atribute: 100% dexteritate
Indemanari: 20% tintire, 10% ferire, 70% aspect
Clasa de caracter: Aventurier
Echipament: Esarfa neagra, Palarie de fetru neagra, Camasa albastra, Cizme de calarie de lux
Ex.
99 dexteritate
158 tintire
30 ferire
208 aspect
Comentariu: Indemanarile de la misiuni vin puse pe ferire. Am ales clasa de caracter Aventurier, pt. ca ofera cele mai multe puncte de indemanare.

Nota: La exemple nu am mai pus si bonusurile care il ofera echipamentul. Nu imi dati PM-uri intrebandu-ma de ce nu am pus impuscare/vigoare la caracterul tanc si ofensiv.

Nota 2: Procentajul de la indemanari este din totalul de indemanar. De ex. la nivel 10 aveti minim 30 de indemanari. Din acele 30 calculati procentajul care revine la fiecare indemanare.[/QUOTE]


kod, ce atribute si puncte de indemanare pun pe caracterul V?
 

DeletedUser2948

Guest
Atribute: 100% dexteritate
Indemanari: 20% tintire, 10% ferire, 70% aspect
 

DeletedUser

Guest
M-am gandit sa fac un tutorial in care sa prezint niste moduri de a construi un duelist.:)

@kod
Build 1 greu sa faci dmg :) nici tintire nici vigoare decat din putere....

Build 2 probabil nu te va ataca nimeni :)

Build 3 l-ai incercat ? Parerea mea este ca nu o sa faci prea multa treaba nici pe atac deoarece trebuie sa nimeresti cel putin odata pentru a putea castiga.Daca esti nimerit odata e clar ca ai pierdut duelul . (presupun ca avand hainele de atac (in general dau vigoare mai multa) vei avea in jur de 30 vigoare , e greu sa compensezi un hit primit cu 0 rezistenta/reflex)

Build 5 castigi sigur 1 duel...in cazul in care nu lesini :) . Nu ai nici o metoda dintre ferire , rezistenta/reflex , viata care sa iti permita sa incasezi.O sa te feresti doar din aspect si putina aia ferire. La lvl 70 o sa ai in jur de 1000 viata cu tot cu bonus haine (in caz ca esti soldat) si nu vei putea da mai mult de 1 duel/4-5 ore (in caz ca esti activ , ai cazarma lvl 6 , haine de viata)

Oricum felicitari pentru munca depusa cu acest tutorial. Build-ul perfect nu exista . Exista doar build-uri care sa te ajute sa bati cat mai multi adversari (cei cu lvl mare care conteaza)
 

DeletedUser2948

Guest

1. Am constructia asta pe ro4. Daca nu crezi ca functioneaza urmareste-ma prin clasament: alexanderpav

2. Cam asa.:)) Te mai ataca cate un cascat...

3. Te asigur ca functioneaza.;) Stiu cateva persoane care o au si bat cam tot ce le iese in cale.;)

5. Pai ai aspect destul. De la un soldat incasezi 8/8, dar daca nu ataci soldati iei maxim 4/8.:-?
 

DeletedUser

Guest
1. Am constructia asta pe ro4. Daca nu crezi ca functioneaza urmareste-ma prin clasament: alexanderpav
(loc)50 alexanderpav (xp)85290 (castigat)269(pierdut)538(diferenta)-269

nu am cont pe L4 am intrat acum sa vad . Vad ca ai fost muncitor poate de asta ai linia mult pe minus :)

Sunt convins ca sunt build-uri sa castigi dueluri dar nu suficent de puternice sa te tina in top dueluri :) si aici ma refer la loc 1-3.
 

DeletedUser2948

Guest
Am fost muncitor. Poti vedea, pt. ca am toate medalile care le poti lua construind(exceptie cea cu 0% motivatie).:)

Dar media de xp/duel este de >300. Acum am inceput sa ii atac pe cei de pe primele 5-6 locuri.:)) Pe cookie nu am putut sa o atac, dar pe restul i-am atacat. Singurul care m-a batut a fost pionu. Poate daca il atacam cu sabia de cavalerist il bateam. Asa am prins lovituri slabe cu toporul si nah...

In orice caz ii fain.:)) Sa vezi cum iei 8/8 si sa dai 1/8 si sa il bati ii ceva ...=))
 

DeletedUser

Guest
Trebuia sa pun si chestia asta acolo cu vigoare/impuscare. Daca vrei sa o folosesti o folosesti, daca nu, nu.:)

@adevaratul livinstan: Am 0 tintire pe lumea 1. Vrei sa iti arat dueluri? Si cum dau 8/8 cu 0 tintire?:))

dane niste printuri
 

DeletedUser2948

Guest
287n2vq.png


Qs second are 226 tactica... Deci ii defensiv:))
 

DeletedUser

Guest
nu ne faci si un build de fort??:D:D:D(nu sariti il stiu pe cel a lui levi)
 

DeletedUser11192

Guest
kod am o intrebare: de ce aspect la buildul blindat? Mie unul mi se pare o prostie sa investesc puncte in acel loc. Prefer sa investesc cateva puncte in tintire si sa imi fac o rezistenta si reflex mai buna pentru a absorbi cat de multe puncte posibile.
 

DeletedUser

Guest
kod am o intrebare: de ce aspect la buildul blindat? Mie unul mi se pare o prostie sa investesc puncte in acel loc. Prefer sa investesc cateva puncte in tintire si sa imi fac o rezistenta si reflex mai buna pentru a absorbi cat de multe puncte posibile.

Scopul unui duel este de a face daune mai mari ca adversarul. cum vei reusi asta daca nu il nimeresti deloc ?

Doar cu "cateva puncte in tintire" si 0 aspect o sa ai probleme mari impotriva celor cu ceva tactica . mai ales soldati.

Desigur build-ul asta al tau merge impotriva multor jucatori insa vor ramane destui pe care nu ii vei putea atinge.
 

DeletedUser11192

Guest
Scopul unui duel este de a face daune mai mari ca adversarul. cum vei reusi asta daca nu il nimeresti deloc ?

Doar cu "cateva puncte in tintire" si 0 aspect o sa ai probleme mari impotriva celor cu ceva tactica . mai ales soldati.

Desigur build-ul asta al tau merge impotriva multor jucatori insa vor ramane destui pe care nu ii vei putea atinge.

Bun iar daca am aspect si nu am tintire ce fac?

Conform formulei daca eu sunt in atac se va face urmatorul calcul la inceputul rundei X ASPECT(cazul nostru 99+haine 30=~130) - X TACTICA(luam un caz in care adversarul are 70 tactica)-> 130-70=60. Acest 60 ramas va diminua TINTIREA adversarului. Un adversar cu o tintire medie de 90 de puncte. 90-60=30. Deci in momentul de fata eu am 0 TINTIRE/FERIRE iar oponentul meu are 30 TINTIRE si X FERIRE(presupunem ca avem de aface cu un build normal, deci aproximativ 70 ferire). Bun acum eu cu siguranta voi lua 8/8 deoarece nu am ferire iar el are tintire si totusi desi contrazice formula am o sansa in proportie de 80% sa dau o lovitura pe tura sau daca nu chiar 2. Acum cu o rezistenta si relfex scazut voi lua mai multe daune si e posibil ca singura lovitura care o dau sa nu fie suficient pentru a contracara damageul provocat de adversar de unde va rezulta un duel pierdut.

In schimb, daca ignoram aspectul si investeam mai mult in rezistenta si reflex lucrurile erau sa fie la fel(deoarece tintirea adversarului era suficient de mare pentru a primi 8/8 lovituri) pentru numarul de lovituri primite/date, dar de aceasta data voi absorbi mai multe daune si singura lovitura pe care o voi da va fi suficient de mare pentru a intrece damageul provocat de adversar de unde va rezulta un duel castigat.

Consider ca investirea punctelor in ORICE ALTCEVA in afara de REZISTENTA SI REFLEX pentru un astfel de build este o pierdere totala deoarece adversarul mereu va avea un ASPECT/TACTICA/TINTIRE/FERIRE mai mare si oricum veti tinti extrem de greu si nimeriti extrem de usor. Acest build se bazeaza DOAR pe primirea de daune ridicole(gen 10,12) si de noroc pur pentru a da o lovitura. Desi am vazut dueluri cu 0 tintire atacator si 90 ferire aparator in care erau date 8/8 lovituri. Acest lucru nu mi-l pot explica dar cu siguranta se intampla.
 

DeletedUser2948

Guest
:)) Duelurile mele de sus sunt cu 0 tintire.

Cat despre ce ai zis tu: la 150 reflex si 150 rezistenta adversarul nu are destule puncte de indemanare sa te poata bata. Nici la nivel 99. Ii trebuie undeva la 300 impuscare/vigoare. Asta inseamna ~80% din indemanari. Restul de 20% nu il ajuta cu nimic.

Deci cand vreti sa ziceti ca ceva nu ii bine gasiti argumente. Ce ai pus tu acolo ii un argument, dar doar daca adversarul are nivel 200 si nu iti face daune.:)) Crede-ma ca daca pui asa dai un minim de 1/8 cu care castigi.;)

De avansat in nivel nu vorbesc. Faci nivel extrem de usor. Eu pe ro4 am acel build si am facut de la nivel 93 la nivel 94 in 4 zile. Doar din DUEL.:) Mai rapid de atat nu se poate(fara misiuni).
 
Sus