Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser8396

Guest
O intrebare :

la unele nu apare tintirea.. inpuscarea /vigoarea... cum faci cu astea?:confused:

Nu ai cum sa bagi puncte pe toate . Daca nu ai tintire ai multa rezistenta si reflex . astfel nu o sa mai fie nevoie sa dai 8/8 . oricum kod a specificat sa nu fie intrebat astfel de lucruri .
 

DeletedUser

Guest
Stiu ca nu ai cum sa bagi pe toate.. am mai multe clase pe mai multe lumi.. am si reflex + rezistenta - ferire... am si ferire + aspect - tintire - rezistenta.. dar nu inteleg.. fara tintire si inpuscare ce naiba faci?:D
 

DeletedUser11192

Guest
Stiu ca nu ai cum sa bagi pe toate.. am mai multe clase pe mai multe lumi.. am si reflex + rezistenta - ferire... am si ferire + aspect - tintire - rezistenta.. dar nu inteleg.. fara tintire si inpuscare ce naiba faci?:D

Pentru tanc:
Iti zic eu ce faci cu tintire 0... dai 1/8 si in cazuri fericite dai 3/8. Nu ma crezi? Du-te la un NPC si cauta unu cu tintire de 1-10(gandeste-te ca tu o sa ai cam 10-20 de pe haine) si o sa fii surprins sa vezi ca o sa fii atacat de 2 ori pe meci...
Impuscare? Cui ii pasa de cate daune provoci... tu mai bine investesti puncte in tintire/aspect daca crezi ca ai suficiente puncte pe reflex/rezistenta incat sa nu poti lua daune... Analizeaza:
-Sansa de a nimeri 10% daune+20-30
sau
-Sansa de a nimeri 30%
Cu ce te ajuta mai multe daune daca nu le dai? Mai bine te concentrezi sa poti provoca daune.. nu cate provoci.

Merci kod... insa eu tot vreau o defnitie a acestei indemanari: aspectul! Vreau ceva sigur.. nu un citat cretin din help ca nu-s bata sa nu il stiu... cineva care chiar crede ca i-a inteles complexitatea...
 

DeletedUser

Guest
Aspectul miscoreaza ferirea adversarului .. asa CRED eu. Dupa cate am experiementat la asta am ajuns.. si leit parca diminuaza si tintirea..
 

DeletedUser10446

Guest
Din cate am vazut aspectul iti garanteaza cateva lovituri sigure, daca ai aspect mare o sa lovesti pe cineva in jur de 3 ori. Atacam duelisti mai mari decat mine si am 26 tintire pura, cu haine poate 50 dar aspect peste 110.
Probabil se calculeaza cateva lovituri random, cateva lovituri in functie de tintire si cateva in functie de aspect. La fel si la ferire
Poate sa zica cineva cu tintire peste 120 ca loveste pe oricine de 8 ori? sau cat e numarul minim de tintire ca sa loveasca 100% de fiecare data? nu cred ca e cineva asa defensiv incat sa bage pe ferire mai mult de 60:)
 

DeletedUser

Guest
kod iar te deranjez cu intrebari. Nu inteleg unde gresesc... cred ca am respectat buildul cum ai zis tu dar pe lumea 7 pur si simplu nu isi face efectul. Am nivel 75 si indemanarile asa:



Am 40 de puncte puse in impuscare, caci am fost sfatuit sa imi pun acolo deoarece daca dau peste un tanc sa pot sa ii scot ceva daune... Oricum nu cred ca 40 de puncte fac diferenta.. Orisicat... eu ma antrenez acum cu NPC-uri si am grija de fiecare data cu cine ma bat. Uite ce mi se intampla:

Atac un NPC care are 20 Tintire, 40 Tactica, 30 Ferire.

Rezultatul bataliei este ceva de genul: 400 daune primite, 800 daune produse.

Cum este posibil?! Dau 4/8 si primesc 3/8! Nu inteleg?! Am exact hainele pe care le-ai recomandat(esarfa neagra,palarie de fetru neagra,camasa albastra,cizme de calarie de lux,artificii,arma variaza intre schofield de precizie si peacemaker de precizie) si nu vad de ce abea tintesc si primesc asa de multe cand cu 200 aspect ar trebui sa nu pot fi atins si cu 100 tintire sa nimeresc de fiecare data... si nu cred ca e ghinion... de 7 ori mi s-a intamplat la fel! Am si lesinat de 2 ori cu buildul asta... castigam mai multe inainte cand aveam 200 impuscare si 50 aspect sincer :|..

Ce crezi ca ar trebui sa fac?




cum spuneam, buildurile astea nu sunt testate toate, exista un raport intre aspect/ferire care trebuie descoperit, apoi o sa castigati majoritatea duelurilor fara sa fiti nimeriti
 

DeletedUser

Guest
Din cate am vazut aspectul iti garanteaza cateva lovituri sigure, daca ai aspect mare o sa lovesti pe cineva in jur de 3 ori. Atacam duelisti mai mari decat mine si am 26 tintire pura, cu haine poate 50 dar aspect peste 110.
Probabil se calculeaza cateva lovituri random, cateva lovituri in functie de tintire si cateva in functie de aspect. La fel si la ferire
Poate sa zica cineva cu tintire peste 120 ca loveste pe oricine de 8 ori? sau cat e numarul minim de tintire ca sa loveasca 100% de fiecare data? nu cred ca e cineva asa defensiv incat sa bage pe ferire mai mult de 60:)

aveam pe l2 200 pct la tintire si nu reuseam 8/8 decat foarte rar.am observat ca si la 150 tintire si 50 aspect rata este cam aceiasi 6/8
 

DeletedUser

Guest
Sa zicem ca imi pun pe dexteritate la greu cu viata ce mai fac?:) ca o sa fie viata f putina
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
tintirea nu merita sa fie pusa niciodata peste 100(maxim 120 daca esti lvl 99 si ai dexteritate multa)
stiu din proprie experienta, am nimerit cu 30 tintire jucator care avea 120 ferire, la 70-80 tintire ai sanse destul de mici sa ratezi pe cineva intr-un duel, la 100-120 chiar nu mai trebuie sa iti faci probleme..
 

DeletedUser8396

Guest
tintirea nu merita sa fie pusa niciodata peste 100(maxim 120 daca esti lvl 99 si ai dexteritate multa)
stiu din proprie experienta, am nimerit cu 30 tintire jucator care avea 120 ferire, la 70-80 tintire ai sanse destul de mici sa ratezi pe cineva intr-un duel, la 100-120 chiar nu mai trebuie sa iti faci probleme..

zau ? eu am la level 49 pe arizona 100 tintire si 80 aspect si dau maxim 5/8 in umeri .
 

DeletedUser

Guest
scade jumate din tintirea aia si o sa vezi ca o sa dai tot atata:)

si nu uita ca este mereu in joc factorul "noroc"
 

DeletedUser

Guest
eu am 65 tintire cu bonus si lam nimerit pe unu de 3 ori la cap si 2 ori la umeri...
 

DeletedUser

Guest
am si eu o intrebare, daca tot e topic de duel nu mai fac eu atul.

cum se calculeaza banii pe care ii "fur" de la cineva cand il bat? De ex am luat de la cnv 300$, i-am luat pe toti sau mai are? sa stiu sa il mai atac daca mai are:D
 

DeletedUser

Guest
am si eu o intrebare, daca tot e topic de duel nu mai fac eu atul.

cum se calculeaza banii pe care ii "fur" de la cineva cand il bat? De ex am luat de la cnv 300$, i-am luat pe toti sau mai are? sa stiu sa il mai atac daca mai are:D

eu am nivel 40 pe l4;)
 

DeletedUser1350

Guest
Cand ataci pe cineva ii iei 1/3 din bani.Daca dadeai la legile Westului vedeai asta.
Recompensă de duel

Câştigătorul va fi răsplătit de două ori pentru duel.

Câstigătorul primeşte o treime din banii celui învins. Dacă acesta nu are bani la el, câştigătorul nu va primi nimic. Dacă cel învins leşină, îşi va pierde toţi banii lichizi. Câştigătorul va primi totuşi numai o treime.
 

DeletedUser

Guest
Caracter super ofensiv

Mi-am aranjat un caracter super ofensiv dar lam facut soldat ...si momentan la lvl 26 dau 6 din 8
 

DeletedUser

Guest
asta sunt relative, sunt dueluri cand nu nimeresti deloc, sunt cand dai 8 din 8, depinde de adversar, de noroc.....
nu conteaza numai sa nimeresti oponentul, am castigat o groaza de dueluri nimerind doar 1 data, si adversaul lovind de 8 ori:)
 
Sus