Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser13072

Guest
ar trebui un admin sa il mute la FAQ si tutoriale...<3Wfoarte bun tutorialul te superi daca il pun pe forumu orasului meu?
 

DeletedUser8396

Guest
@bowwow : ai fost off-topic in cateva runduri in topicul acesta...daca nu ai nimic bun de zis mai bine taci .
On: As vrea sa stiu si eu care dintre aceste moduri de a`ti creste un duelist e cel mai indicat pentru a`ti stabili ca obiectiv top 10 duel .
 

DeletedUser2948

Guest
@bowwow : ai fost off-topic in cateva runduri in topicul acesta...daca nu ai nimic bun de zis mai bine taci .
On: As vrea sa stiu si eu care dintre aceste moduri de a`ti creste un duelist e cel mai indicat pentru a`ti stabili ca obiectiv top 10 duel .

Sincer habar nu am... Eu pe buffalo am rezistenta + reflex. Sunt pe 44 si nu cred ca am mai mult de 10 ATACURI castigate. Toate castigurile le am de pe aparare. Pur si simplu mi-e lene sa atac. Daca atacam si eu eram in top15 lejer. Deci cred ca asta ii.

Ai putea merge si pe un caracter ofensiv, dar la nivel mic este slab. Trebuie alese cu grija tintele.

Cat despre cel care intreba daca poate sa il puna pe forum: poti sa-l pui...
 

DeletedUser8396

Guest
Sincer habar nu am... Eu pe buffalo am rezistenta + reflex. Sunt pe 44 si nu cred ca am mai mult de 10 ATACURI castigate. Toate castigurile le am de pe aparare. Pur si simplu mi-e lene sa atac. Daca atacam si eu eram in top15 lejer. Deci cred ca asta ii.

Ai putea merge si pe un caracter ofensiv, dar la nivel mic este slab. Trebuie alese cu grija tintele.

Cat despre cel care intreba daca poate sa il puna pe forum: poti sa-l pui...

Parerea mea e ca, caracterul ofensiv este mai bun la lvl mai mic iar cel cu rezistanta si reflex dupa lvl 40-50 . Am vazut in general ca din ce in ce mai multi duelisti aleg caracterul blindat , am incercat si eu...dar nu prea mi`a reusit . nu tinteam decat max 2,3/8 .
 

DeletedUser

Guest
asta e o prostie eu sunt bliandat si am lvl 16(21 duelui cam 750 rang dueluiri)
me-am facut alt cont dupa ce am citi tutorialu si intro saptamana si 3 zile am facut lvl16 dar atac la greu...
la aparare la fel is atacat dar a un raport de 1la 4 ( in cel mai rau caz pe noapte)
si in rag duelui de la 1200 la 750 in mai putin de 5 zile( arpoximativ)

deci esti chiar bun mai ales in combinatie cu intemele de la super ofesiv <3W


arpopo kod esti belea c tutorialu asta meriti sa til puna ca tutorial perfec dueluri
 

DeletedUser

Guest
M-ati inebunit cu un caracter blindat :| nu este cel mai bun , si cu siguranta nu este un caracter de top.

Pentru cine e de alta parare va astept pe lumea6 sa ma atacati . (nu am nici cont premium si nici tactica in exces (sub50) )

Cu un caracter blindat 100% nu aveti sanse fara mici tuning-uri :) (ajustari) impotriva unor build-uri decente :)
 

DeletedUser

Guest
M-am gandit sa fac un tutorial in care sa prezint niste moduri de a construi un duelist.:)


V. Caracter super-ofensiv
Caracterul super-ofensiv prefera sa dea 8/8 la orice tip de caracter.
Atribute: 100% dexteritate
Indemanari: 20% tintire, 10% ferire, 70% aspect
Clasa de caracter: Aventurier
Echipament: Esarfa neagra, Palarie de fetru neagra, Camasa albastra, Cizme de calarie de lux
Ex.
99 dexteritate
158 tintire
30 ferire
208 aspect
Comentariu: Indemanarile de la misiuni vin puse pe ferire. Am ales clasa de caracter Aventurier, pt. ca ofera cele mai multe puncte de indemanare.

calculati procentajul care revine la fiecare indemanare.[/COLOR]

aici pentru un caracter de soldat pe arme albe cum ar veni un caracter super ofensiv?
 

DeletedUser2948

Guest
aici pentru un caracter de soldat pe arme albe cum ar veni un caracter super ofensiv?

Nicicum! :)) Super ofensivul este STRICT pe arma de foc. De ce? Pentru ca are TINTIREA de la dexteritate. Tu daca il faci pe arma alba pierzi ~110 tintire de la putere.;)
 

DeletedUser

Guest
mai eu nu inteleg cum naiba castigi dueluri cand te ataca ca eu sunt varza in aparare si is tot blindat :D:eek:
 

DeletedUser13517

Guest
IV. Caracter normal
1. Arma alba
Atribute: 100% putere
Indemanari: 20% vigoare; 33% aspect; 23% ferire; 24% tintire
Clasa de caracter: Soldat
Echipament: Esarfa maro, Palarie de fetru de lux, Jacheta de lux/Haina de lux, Cizme de calarie de lux
Ex.
99 putere
158 vigoare
98 aspect
68 ferire
72 tintire


INTREBAREA MEA:
Astea ar trebuii sa fie indemanarile la lev 99.
Dar eu de la nivel 1 cum incep sa mi le pun
Atribut=putere pt. fiecare nivel
Dar restul,cum le pun(am avansat 1 nivel,am 3 pct. indemanare cum le distribui acuma,dar la nivelul urmator.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nicicum! :)) Super ofensivul este STRICT pe arma de foc. De ce? Pentru ca are TINTIREA de la dexteritate. Tu daca il faci pe arma alba pierzi ~110 tintire de la putere.;)

adevarat dar castig la viata.dau 1 duel pe unu cu arma de foc ,il pierd dar dupa o ora mai dau unu si ala lesina. daca eu am viata 2500 ala are max 1500.
 

DeletedUser13517

Guest
IV. Caracter normal
1. Arma alba
Atribute: 100% putere
Indemanari: 20% vigoare; 33% aspect; 23% ferire; 24% tintire
Clasa de caracter: Soldat
Echipament: Esarfa maro, Palarie de fetru de lux, Jacheta de lux/Haina de lux, Cizme de calarie de lux
Ex.
99 putere
158 vigoare
98 aspect
68 ferire
72 tintire


INTREBAREA MEA:
Astea ar trebuii sa fie indemanarile la lev 99.
Dar eu de la nivel 1 cum incep sa mi le pun
Atribut=putere pt. fiecare nivel
Dar restul,cum le pun(am avansat 1 nivel,am 3 pct. indemanare cum le distribui acuma,dar la nivelul urmator.

Vreun raspuns?
 

DeletedUser10669

Guest
Indicat ar fi sa nu incepi de la lvl 1 pe duel deoarece o sa cresti nivelul duelului si o sa fii atacat de jucatori cu 10-20 lvl mai mari ca tine care au din start un bonus de indemanari, mai bine mergi pe indemanari care iti confera munci cu bani exp, si pe la lvl 70-80 faci reskill duel.Dar daca tot vrei sa incepi asa de la lvl 1 incearca 1 putere si aspect.
 

DeletedUser8396

Guest
Cum va arata caracterul blindat pentru un duelist ( caracter ) pe arma de foc ?
 

DeletedUser8396

Guest
arata la fel!!!

hai nu zau :))

P.S : am pus atributele 100% pe dexteritate. am scos adineauri toata tintirea si impuscarea (mai am doar din dexteritate) si am pus pe rezistenta (120 am acum). ma gandeam sa scot tot aspectul(77) si sa il pun pe reflex (34)... si cam asta ar fi nu ? dar cum continui cu punctele...?
 
Sus