Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Ok... vad ca voi nu ganditi ce faceti aici ...

Eu sunt duelist si sunt pe duel si munci intr-un fel

Am asa 45 carisma 20 dexteritate
60 tactica si 120 aspect
30 tintire , 0 ferire si 60 impuscare
Rezistenta si reflex 0

Restul punctelor sunt pe alte atribute

din cate am vazut am primit 4 atacuri si eram in haine de munca [pe capcane]

3 Dueluri le-am castigat lejer dar am testat niste chesti la npc
Reflex-ul te ajuta dar nu foarte mult la fel si rezistenta

palarie fetru de lux [atac si aparare]

palton negru, palton de lux [aparare] vesta maro sau camasa de lux sau [atac]

sandale [atac si aparare]

esarfa verde [atac] cravata maro [apare]

si arma star

Iar soldati care sunt pe vigoare sunt mai tari in duel deoarece au obiecte de duel mult mai bune...

Esti pe dexteritate si etc... explicami si mie frate cee faaci cu viata ca pe dexteritate nu faci rost de viata deecat din iteme ...:|
 

DeletedUser

Guest
Ok... vad ca voi nu ganditi ce faceti aici ...

Eu sunt duelist si sunt pe duel si munci intr-un fel

Am asa 45 carisma 20 dexteritate
60 tactica si 120 aspect
30 tintire , 0 ferire si 60 impuscare
Rezistenta si reflex 0

Restul punctelor sunt pe alte atribute

din cate am vazut am primit 4 atacuri si eram in haine de munca [pe capcane]

3 Dueluri le-am castigat lejer dar am testat niste chesti la npc
Reflex-ul te ajuta dar nu foarte mult la fel si rezistenta

palarie fetru de lux [atac si aparare]

palton negru, palton de lux [aparare] vesta maro sau camasa de lux sau [atac]

sandale [atac si aparare]

esarfa verde [atac] cravata maro [apare]

si arma star

Iar soldati care sunt pe vigoare sunt mai tari in duel deoarece au obiecte de duel mult mai bune...

inseamna ca te lesina 1.2..nu ai nici pe ferire,rezistenta,reflex..si eu sunt soldat,am pe aspect, tintire,impuscare,tactica si ferire
 

DeletedUser8160

Guest
Pe lumea care se deschide as vrea sa fiu duelist,spuneti-mi si mie cum sa imi pun indemanarile in asa fel incat sa fiu bun si pe atac si pe aparere ! Vreau axat pe arma de foc deci nu voi avea multa viata asa ca vreau sa fac in asa fel incat sa fiu bun si pe atac(vreau si sa fac multe dueluri nu sa dau somn dupa un duel) si pe aparare deoarece cand voi creste in nivelul duelului ma vor ataca caractere mai mari si m-a vor lesina(s-a rezist si eu cat de cat,important va fi sa nu lesin)
 

DeletedUser

Guest
Salut, pe Arizona mi-am facut caracterul blindat, sunt lvl 68 si am 143 rezistenta - 121 reflex - 99 vigoare - 93 aspect(cu haine cu tot). Pana azi cam totul bine si frumos, bat cam 90% din ce-i de nivelul meu dar am dat azi un duel si nu mai stiu ce sa cred. Omul are 218 pe vigoare ...mi-a dat 6/8, de unde a avut puncte sa puna si pe rezistenta si atatea pe vigoare...pe tintire???? Dupa cum se vede in duel are si rezistenta destul de mare....dupa numarul de puncte la nivelul lui 218 vigoare cu rezistenta 100 si 100 reflex....cam astea-s punctele.

Asta-i duelul:
 

Atașamente

  • duel.jpg
    duel.jpg
    57,5 KB · Vizualizări: 82

DeletedUser

Guest
Salut, pe Arizona mi-am facut caracterul blindat, sunt lvl 68 si am 143 rezistenta - 121 reflex - 99 vigoare - 93 aspect(cu haine cu tot). Pana azi cam totul bine si frumos, bat cam 90% din ce-i de nivelul meu dar am dat azi un duel si nu mai stiu ce sa cred. Omul are 218 pe vigoare ...mi-a dat 6/8, de unde a avut puncte sa puna si pe rezistenta si atatea pe vigoare...pe tintire???? Dupa cum se vede in duel are si rezistenta destul de mare....dupa numarul de puncte la nivelul lui 218 vigoare cu rezistenta 100 si 100 reflex....cam astea-s punctele.

Asta-i duelul:

mai exista un caracter pe care kod a uitat(sau nu)sa il publice...adica cel care are multa vigoare/impuscare..asta e moartea caracterului blindat.
 

DeletedUser

Guest
La nivel 69 sunt 207 indemanari si 69 de atribute(excludem cele din misiuni). Deci 69(A)+140(I) = 209 puncte pe vigoare....[rest 67(I)]. 69(A)+67(I)=136 puncte pe rezistenta.....(rest 0). Pentru Tintire/Aspect/Tactica ce mai ramane?? Ca totusi ma nimerit 6/8. Sa nu mai zicem de Reflex. Presupunem ca omul bate doar arme albe (aici am convingerea ca daca eram pe arma de foc il faceam, ca am observat ca lumea care tinde spre top 15 sa zicem, alege sa "ingenuncheze" doar o anumita parte a duelistilor - Rezistenta/Reflex)
 

DeletedUser1088

Guest
sal....
am si eu o intrebare tintirea e buna de ceva? pot sa renunt la ea si sa bag pe aspect? la fel si cu ferirea as putea renunta la ferire si tintire pt aspect?
 

DeletedUser

Guest
sal....
am si eu o intrebare tintirea e buna de ceva? pot sa renunt la ea si sa bag pe aspect? la fel si cu ferirea as putea renunta la ferire si tintire pt aspect?

Din câte am înţeles din helpul jocului:
Ferirea ---> Creşte şansa de a nu fi lovit
Ţintirea ---> creşte şansa de a nimeri adversarul
Aspectul ---> scade din tactica apărătorului care duce la o şansă mai mare de a lovi, deoarece tactica e un fel de ferire pentru apărător.
Dar eu NU-S sigur.
 

DeletedUser

Guest
ce parare aveti de asta?
caracter duelist arma de foc
Nivel 64
Puncte de viaţă 979 / 1000
Nivelul duelului 97
Duel câştigat 305
Duel pierdut 96

atributele distribuite egal. cate 18, dexteritate 19.

tintire 59
ferire 62
impuscare 87
rezistenta 62
reflex 55
aspect 59
tactica 83

cu bonus.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2948

Guest
Aspect si Tactica in acelasi timp = duelist varza;)

Am facut un up-date cu caracterul VI-Distrugatorul. Daca vreti fac si varianta pt. arma de foc, dar am ales arma alba, pt. ca si voi o incasati si sa aveti de unde scadea viata.:))
 

DeletedUser6433

Guest
pai cum sa fiu axat pe munci daca eu la lvl patru zeci si cinci l-am lesinat pe unu de patru zeci si noua? avea si flinta lui drake..... bine si eu
 

DeletedUser6410

Guest
Aspect si Tactica in acelasi timp = duelist varza;)

Am facut un up-date cu caracterul VI-Distrugatorul. Daca vreti fac si varianta pt. arma de foc, dar am ales arma alba, pt. ca si voi o incasati si sa aveti de unde scadea viata.:))

Dar cu update urmator cred ca se poate pune oleaca de reistenta(cum ai zis tu pana la 200) deoarece poate recupera punctele de pe tintire cu curea si cu panataloni
 

DeletedUser2948

Guest
pai cum sa fiu axat pe munci daca eu la lvl patru zeci si cinci l-am lesinat pe unu de patru zeci si noua? avea si flinta lui drake..... bine si eu

Ai zis 100% dexteritate si 100% impuscare. Deci 0 ferire, 0 aspect, 0 viata(aici luam in calcul si viata)... Luam un exemplu: nivel 50, 50 dexteritate, 200 impuscare. Ce poti face in afara de munci? Dueluri? Da: cu muncitorii fara aparare.:))

Degeaba pui totul pe impuscare ca nu rezolvi nimic. Am eu pe ro5 ceva de genul, doar ca am si 40 aspect, DAR CONTUL ESTE AXAT PE MUNCI!!!. M-a ataca unu si nici macar nu l-am nimerit, tinand cont ca aveam 130 tintire si 50 tactica(cu echipament).

Pana una alta caracterele axate 100% pe ceva sunt pe munci. Daca vrei duel pui in indemanari de duel, nu in bazaconii.
 

DeletedUser2948

Guest
Dar cu update urmator cred ca se poate pune oleaca de reistenta(cum ai zis tu pana la 200) deoarece poate recupera punctele de pe tintire cu curea si cu panataloni

Si acum poate sa puna sa aiba 300 vigoare, 200 rezistenta si 100 tintire cu bonus. Asa am eu pe lumea 4 - caracter muncitor. Pe aventurier are mai multe indemanari si iese mai frumos.

Dar cum ai zis si tu, cu up-dateul ce vine isi ia pantaloni si curele cu tintire sau cu rezistenta. Depinde ce vrea sa faca.:)
 

DeletedUser

Guest
Aspect si Tactica in acelasi timp = duelist varza;)

Am facut un up-date cu caracterul VI-Distrugatorul. Daca vreti fac si varianta pt. arma de foc, dar am ales arma alba, pt. ca si voi o incasati si sa aveti de unde scadea viata.:))

cum varza ?
nu ai vazut nivelul duelului si numarul de dueluri castigate/pierdute?
nu au curaj sa ma atace decat cei cu 15 nivele mai mari.
 

DeletedUser6410

Guest
cum varza ?
nu ai vazut nivelul duelului si numarul de dueluri castigate/pierdute?
nu au curaj sa ma atace decat cei cu 15 nivele mai mari.

De zis a zis bine varza :)) ce mic lvl duelului la cate dueluri ai castigate :) scuze dueluri castigate cu muncitori :) , mai bien ti-ai face o resetare de indemanri si ti-ai face unu din carecaterele recomndate aici de kod
 

DeletedUser

Guest
as face asta dar nu sunt convins ca e bine.

din ultimele 60 de rapoarte am fost atacat doar de 5-6 ori din care am castigat jumatate. cele pierdute au fost la jucatori cu lvl mult mai mare.
 
Sus