Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser

Guest
sall

am dat cu 200aspect 220ferire in unul cu 120aspect 220tintire 230ferire si m-a batut pe atacul meu,m,,apoi cu 270ferire 100aspect 200tintire am fost atacat de unu pe aspect nush ce build avea,,,mi-a dat 500dmg eu 600:dda nu aveam hp si am lesinat


depinde si de runde da....nici in halul asta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20606

Guest
am dat cu 200aspect 220ferire in unul cu 120aspect 220tintire 230ferire si m-a batut pe atacul meu,m,,apoi cu 270ferire 100aspect 200tintire am fost atacat de unu pe aspect nush ce build avea,,,mi-a dat 600 dmg eu 500:d


depinde si de runde da....nici in halul asta

Cu cata tintire ai dat primul atac? Aspectul te ajuta sa feresti pe aparare. Daca tu aveai tintirea mai mica decat ferirea lui e normal sa te bata.
 

DeletedUser

Guest
Cu cata tintire ai dat primul atac? Aspectul te ajuta sa feresti pe aparare. Daca tu aveai tintirea mai mica decat ferirea lui e normal sa te bata.


aspectul te ajuta sa feresti pe aparare?

aveam 140tintire 200aspect 220ferire vs 220tintire 230ferire 120 aspect pe atacul meu
 

DeletedUser

Guest
sunt curios daca merge 260tintire/ferire pura:d

Eu am facut in urmatorul fel:
-Am mutat toate punctele de atribute pe mobilitate.
-Am mutat toate punctele de indemanare pe ferire.
-Am avut toate hainele care ofera cea mai mare ferire,echipate.
Cu toate astea in marea majoritate a duelurilor eram nimerit cu 150-250 de daune in total,iar eu avand zero pe toate celelalate indemanari de duel imi luam bataie.

Sfatul meu este urmatorul,daca vrei cu adevarat sa fii cel mai bun la dueluri cand esti atacat (aparare) poti proceda in urmatorul fel:
-Imparti punctele de atribute la doi si prima jumatate de puncte o pui pe mobilitate,iar a doua jumatate de puncte o pui pe carisma.
-Imparti punctele de indemanare la doi,si prima jumatate de puncte o pui pe ferire,iar a doua jumatate de puncte o pui pe tactica.
-Setezi pe Tw-Db.Info la categoria "Abilitati" doar pentru indemanarile ferire si tactica,si iti iei cele mai bune iteme de acolo sau din cele zece categorii de iteme pe care le poti echipa,cinci le iei pe cele care dau cea mai mare ferire,si celelalte cinci pe cele care dau cea mai mare tactica,vezi tu.
Buildul care l-am enuntat mai sus cu ferirea si tactica este foarte bun,aproape imposibil de spart.La munci sa stiti ca merge bine,iar la forturi aveti ferire,faceti cateva ferite.
 

DeletedUser20606

Guest
Eu am facut in urmatorul fel:
-Am mutat toate punctele de atribute pe mobilitate.
-Am mutat toate punctele de indemanare pe ferire.
-Am avut toate hainele care ofera cea mai mare ferire,echipate.
Cu toate astea in marea majoritate a duelurilor eram nimerit cu 150-250 de daune in total,iar eu avand zero pe toate celelalate indemanari de duel imi luam bataie.

Sfatul meu este urmatorul,daca vrei cu adevarat sa fii cel mai bun la dueluri cand esti atacat (aparare) poti proceda in urmatorul fel:
-Imparti punctele de atribute la doi si prima jumatate de puncte o pui pe mobilitate,iar a doua jumatate de puncte o pui pe carisma.
-Imparti punctele de indemanare la doi,si prima jumatate de puncte o pui pe ferire,iar a doua jumatate de puncte o pui pe tactica.
-Setezi pe Tw-Db.Info la categoria "Abilitati" doar pentru indemanarile ferire si tactica,si iti iei cele mai bune iteme de acolo sau din cele zece categorii de iteme pe care le poti echipa,cinci le iei pe cele care dau cea mai mare ferire,si celelalte cinci pe cele care dau cea mai mare tactica,vezi tu.
Buildul care l-am enuntat mai sus cu ferirea si tactica este foarte bun,aproape imposibil de spart.La munci sa stiti ca merge bine,iar la forturi aveti ferire,faceti cateva ferite.



Poate fi spart si build-ul asta,dar foarte greu. Trebuie un build strict pt atac, un build pur tintire/aspect,fara ferire. Cum putini jucatori folosesc primul build, nu vad ce rost ar avea ca cineva sa-l foloseasca pe celalalt.
 

DeletedUser21822

Guest
mai am un cont pe colorado e consructor si lam fkt duelist pe vigoare am 92 vigoare fara bonus (142 cu bonus) 51 tintire fara bonus (121 cu bonus) 101 ferire fara bonus (123 cu bonu) si 49 aspct fara bonus (70 cu bonus) e ok asa ?Si apropo mai am de scos 36 pct cum sa le pun :D
 

DeletedUser20606

Guest
mai am un cont pe colorado e consructor si lam fkt duelist pe vigoare am 92 vigoare fara bonus (142 cu bonus) 51 tintire fara bonus (121 cu bonus) 101 ferire fara bonus (123 cu bonu) si 49 aspct fara bonus (70 cu bonus) e ok asa ?Si apropo mai am de scos 36 pct cum sa le pun :D

Ce level ai? Mai baga pe tintire.
 

DeletedUser

Guest
Eu am facut in urmatorul fel:
-Am mutat toate punctele de atribute pe mobilitate.
-Am mutat toate punctele de indemanare pe ferire.
-Am avut toate hainele care ofera cea mai mare ferire,echipate.
Cu toate astea in marea majoritate a duelurilor eram nimerit cu 150-250 de daune in total,iar eu avand zero pe toate celelalate indemanari de duel imi luam bataie.

Sfatul meu este urmatorul,daca vrei cu adevarat sa fii cel mai bun la dueluri cand esti atacat (aparare) poti proceda in urmatorul fel:
-Imparti punctele de atribute la doi si prima jumatate de puncte o pui pe mobilitate,iar a doua jumatate de puncte o pui pe carisma.
-Imparti punctele de indemanare la doi,si prima jumatate de puncte o pui pe ferire,iar a doua jumatate de puncte o pui pe tactica.
-Setezi pe Tw-Db.Info la categoria "Abilitati" doar pentru indemanarile ferire si tactica,si iti iei cele mai bune iteme de acolo sau din cele zece categorii de iteme pe care le poti echipa,cinci le iei pe cele care dau cea mai mare ferire,si celelalte cinci pe cele care dau cea mai mare tactica,vezi tu.
Buildul care l-am enuntat mai sus cu ferirea si tactica este foarte bun,aproape imposibil de spart.La munci sa stiti ca merge bine,iar la forturi aveti ferire,faceti cateva ferite.


da dar sincer nu prea vreau pe aparare mai mult pe atac,si aspectul m-a dezamagit enorm,nu ma asteptam la asa ceva.....nu stiu sigur daca tintirea/ferirea pura merge


eu unul am fost arma alba cu 170tintire 300ferire si .......stateam prost cu tintirea,,,acum,trecand pe foc,vr sa le pun pe am2 la egal si pe la lvl 120 sa am 300-310/tintire ferire,
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20606

Guest
@ xyzp: Pur tintire/ferire nu merge foarte bine. Trebuie bagat si ceva aspect.



@uWsMyLe: Baga punctele alea pe tintire.
 

DeletedUser20606

Guest
Pe langa tintirea pe care o ai din dexteritate mai pune 100 de puncte acolo.
 

DeletedUser16520

Guest
Salut.Eu am caracterul in felul urmator si nu sunt sigur ca am pus indemanarile bine.Sa-mi ziceti ce trebuie sa modific.Multumesc!
Am lvl 68
Puncte de indemanare:116-tintire
107-impuscare
20-ferire
72-rezistenta(vreau sa scot punctele mi-au trebuit pentru o munca)
12-puncte de viata

Atribute:57 dexteriate
8 putere
4 carisma
PS:valorile sunt fara bonus
 

DeletedUser20606

Guest
Salut.Eu am caracterul in felul urmator si nu sunt sigur ca am pus indemanarile bine.Sa-mi ziceti ce trebuie sa modific.Multumesc!
Am lvl 68
Puncte de indemanare:116-tintire
107-impuscare
20-ferire
72-rezistenta(vreau sa scot punctele mi-au trebuit pentru o munca)
12-puncte de viata

Atribute:57 dexteriate
8 putere
4 carisma


Pune tot pe dexteritate, scoate rezistenta si pune pe ferire.
 
Sus