Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Salut.Eu am caracterul in felul urmator si nu sunt sigur ca am pus indemanarile bine.Sa-mi ziceti ce trebuie sa modific.Multumesc!
Am lvl 68
Puncte de indemanare:116-tintire
107-impuscare
20-ferire
72-rezistenta(vreau sa scot punctele mi-au trebuit pentru o munca)
12-puncte de viata

Atribute:57 dexteriate
8 putere
4 carisma
PS:valorile sunt fara bonus


-prima data baga totul pe dexteritate
-apoi cumperi iteme cu aspect pt atac si cu tactica pt aparare
-toate indemanarile sa le ai pe tintire si ferire dar acestea sa fie impartite la egal
-impuscarea iti ajunge din dexteritate+iteme
-aspect nu bagi,iti ajunge cel luat din itm la fel si cu tactica



astfel ai un build bun pe atac,bun pe aparare si o sa fie tintire ferire egale+un bonus de aspect/tactica DOAR din itm

si daca dai in aia cu reflex si ti se pare impuscare mica,,schimbi hainele in asa fel in cat tintirea si ferirea sa nu scada,sa scada doar aspectul/tactica si sa creasca impuscarea
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
-prima data baga totul pe dexteritate
-apoi cumperi iteme cu aspect pt atac si cu tactica pt aparare
-toate indemanarile sa le ai pe tintire si ferire dar acestea sa fie impartite la egal
-impuscarea iti ajunge din dexteritate+iteme
-aspect nu bagi,iti ajunge cel luat din itm la fel si cu tactica



astfel ai un build bun pe atac,bun pe aparare si o sa fie tintire ferire egale+un bonus de aspect/tactica DOAR din itm

si daca dai in aia cu reflex si ti se pare impuscare mica,,schimbi hainele in asa fel in cat tintirea si ferirea sa nu scada,sa scada doar aspectul/tactica si sa creasca impuscarea

Nu sunt de acord cu partea ingrosata...(mai sus)

am lvl 115 si din itemefac 40 aspect....asa ca nu vb aiurea...nu ai ce face cu 40 aspect

@insiderul iti recomand sa bagi :

Full dex
aspect pana ajungi la 90
dupa tintire si ferire....mai multa ferire....bft
 

DeletedUser16520

Guest
Gata am facut un mic reskill:
fara bonus:
69 dexteritate
128 tintire
119 impuscare
37 ferire
48 rezistenta
12 puncte de viata

cu bonus:
78 dexteritate
169 tintire
180 impuscare
43 ferire
37 tactica
17 aspect
 

DeletedUser

Guest
Gata am facut un mic reskill:
fara bonus:
69 dexteritate
128 tintire
119 impuscare
37 ferire
48 rezistenta
12 puncte de viata

cu bonus:
78 dexteritate
169 tintire
180 impuscare
43 ferire
37 tactica
17 aspect


sa inteleg ca nu ai ascultat nimic din ce am zis noi nU?:whistle:

40 rezistenta...nu faic nimic...chiar nimic...
vita la fel
ferire nu ai deloc....o sa lesini repede si o sa iei bataie des...dar mult noroc
 

DeletedUser16520

Guest
sa inteleg ca nu ai ascultat nimic din ce am zis noi nU?:whistle:

40 rezistenta...nu faic nimic...chiar nimic...
vita la fel
ferire nu ai deloc....o sa lesini repede si o sa iei bataie des...dar mult noroc

daca citeai mai sus vedeai ca eu am avut initial 72 rezistenta deoarece mi-au trebuit la munca "foreaza dupa titei" pentru coltul de aur si 12 puncte de viata.
Am facut cu cateva minute inainte un reskill si mi-am scot toate atributele si le-am pus pe dexteritate.Apoi am scos o parte din rezistenta(deoarece nu am avut foarte multi bani) si am pus-o pe ferire.
Inainte era asa:22 ferire
72 rezistenta
Acum e asa:37 ferire
48 rezistenta

Deci acum te intreb cum sa fac pe viitor:
pot sa scot 12 puncte de viata si 48 puncte de la rezistenta.
Tu cum zici sa le bag?Pe ferire sau pe aspect?
 

DeletedUser

Guest
la V. Caracter super-ofensiv scrie clasa : aventurier . Are ceva daca pun pe soldat ? Daca nu are nimic , pun aceleasi atribute ?
 

DeletedUser

Guest
daca citeai mai sus vedeai ca eu am avut initial 72 rezistenta deoarece mi-au trebuit la munca "foreaza dupa titei" pentru coltul de aur si 12 puncte de viata.
Am facut cu cateva minute inainte un reskill si mi-am scot toate atributele si le-am pus pe dexteritate.Apoi am scos o parte din rezistenta(deoarece nu am avut foarte multi bani) si am pus-o pe ferire.
Inainte era asa:22 ferire
72 rezistenta
Acum e asa:37 ferire
48 rezistenta

Deci acum te intreb cum sa fac pe viitor:
pot sa scot 12 puncte de viata si 48 puncte de la rezistenta.
Tu cum zici sa le bag?Pe ferire sau pe aspect?


ce ai tu acolo....nu este bun ...
nu te supara pe mn dar asa este

Scoate rezistenta si viata....
baga pe ferire...ca daca bagi pe aspect...iese si mai rau(ferire fara aspect...pff)

asa Trebuia:

Full dex
dupa sa ajungi la 150 tintire(cu tot cu bonus...)
dupa aspect pana pe la 80(cu tot cu bonus)
dupa ferire....
impuscare iti faceai din dex..si haine...


EDIT:
@andreylk2 buildurile de acolo nu mai sunt valabile(cel putin asa spune kod (celc are le-a facut))

conteaza mai mult ferirea decat aspectul acum...dar si aspect pe langa ferire neaparat........mai bn faci invers...50% ferire 40%tintire si 10 %asepect(adica sa ajungi in jur de 90 aspect cu tot cu bonus)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
EDIT:
@andreylk2 buildurile de acolo nu mai sunt valabile(cel putin asa spune kod (celc are le-a facut))

conteaza mai mult ferirea decat aspectul acum...dar si aspect pe langa ferire neaparat........mai bn faci invers...50% ferire 40%tintire si 10 %asepect(adica sa ajungi in jur de 90 aspect cu tot cu bonus)

Mersi mult. Am inceput sa joc pe ultimul server din nou si vreua sa ma fac soldat . Inainte eram aventurier . 90 aspect la un level anume sau 90 aspect in total la level 120?
 

DeletedUser

Guest
Mersi mult. Am inceput sa joc pe ultimul server din nou si vreua sa ma fac soldat . Inainte eram aventurier . 90 aspect la un level anume sau 90 aspect in total la level 120?

eu am 115 si am asa:

Full putere
170 tintire
240 ferire
90 aspect...toare cu bonus...

pai ar trebui sa bagi de la inceput aspect deoarece ai lvl mic si te mai ajuta si la munci....parerea mea..:tumble:
 

DeletedUser16170

Guest
Care imi face si mie un build bun pentru un soldat de 89 pe arma alba:
Puncte de atribute:89
Puncte de indemanare:284

Cu noul update ma bat cam toti....si vr sa ma ajute cineva care chiar cunoaste jocul.....:shoot::shoot::shoot:
 

DeletedUser

Guest
eu am 115 si am asa:

Full putere
170 tintire
240 ferire
90 aspect...toare cu bonus...

pai ar trebui sa bagi de la inceput aspect deoarece ai lvl mic si te mai ajuta si la munci....parerea mea..:tumble:

De mic am bagat aspect . Tu esti tot soldat ? Ce constructie ai din lista aia ? Ai tot V?
 

DeletedUser21822

Guest
am lv 82 si am 121 tintire 123 ferire 143 vigoare si 70aspect din vigoare scot pana mai raman cu 135 si mai am de scos niste punce si in total o sa fie 44 cum sa le pun:D
 

DeletedUser

Guest
salutare sunt nou...m-am facut soldat.....ce build mai "safe" este pentru el ? sa nu ma lesine lumea :whistle:
 

DeletedUser21822

Guest
hey kod am lv 82 si am 121 tintire 123 ferire 143 vigoare si 70aspect din vigoare scot pana mai raman cu 135 si mai am de scos niste punce si in total o sa fie 44 cum sa le pun pe tintire /ferire sau aspect?
 

DeletedUser

Guest
Nu sunt de acord cu partea ingrosata...(mai sus)

am lvl 115 si din itemefac 40 aspect....asa ca nu vb aiurea...nu ai ce face cu 40 aspect

@insiderul iti recomand sa bagi :

Full dex
aspect pana ajungi la 90
dupa tintire si ferire....mai multa ferire....bft

daca ai tintire/ferire mare iti zic eu ca aspectul ala mic e de mare ajutor mai ales vs. arme albe

si in leg cu buildul tau,eu am 270ferire 100aspect 200tintire si nu imi place cum merge,asa ca..
 
Ultima editare de un moderator:
Sus