Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser21822

Guest
mi`ati putea spune si mie un build bun de duel in care sa folosesc maceta lui nat vreau sa dau cu ea cat mai mult:D
 

DeletedUser20606

Guest
mi`ati putea spune si mie un build bun de duel in care sa folosesc maceta lui nat vreau sa dau cu ea cat mai mult:D

Pentru a face daune cat mai mari ai nevoie de vigoare. Ziceai ca ai level 70 nu?

Full putere, 100 vigoare, 150 ferire restul tintire ( daca mai ramane ceva) :razz:
 

DeletedUser21822

Guest
defapt am nevoie de acest build pt florida ca acolo am cont full motrica dupa ce gasesc cheia nr 3 dau reset skill duel si pun maceta acu am lv 39 pe la lv 65 poate iau cheia.am nevoie doar de 100 vigoare ca sa dau dauna maxima cu maceta?
 

DeletedUser

Guest
Salutare tutorialele lui kod pentru duelisti mai sunt bune? ca s-a facut upload si nu stiu ce s-a zic...:shoot::shoot:
 

DeletedUser

Guest
Vorba ta. Nu vorbi daca nu ai testat. Incep sa cred ca duelurile tale sunt imaginare. Adversarii chiar iti dezvaluie indemanarile, fie ele si cu bonus? Ma indoiesc...

Eu am testat pe colorado diferite build-uri,iar unul pe full mobilitate, acceptabil, e cel full ferire. Nu incerca sa ma contrazici daca nu ai testat si nu stii cat de eficiente sunt acele build-uri, pt ca induci in eroare incepatorii. In loc sa pui full mobilitate, pui full putere. La mobilitate ai reflex si ferire(nu are rost sa feresti o lovitura care oricum e mica), dar la putere ai rezistenta si viata. Degeaba esti pe r/r daca nu ai viata.

Aici vorbim de build-uri, nu de runde. Daca aveai impuscare mica era normal sa te bata.

Uite un build de r/r, pt level 120, foarte eficient:
Full putere ( cam 160 atribute cu tot cu bonus de haine ) + 20 puncte rezistenta (restul faci din haine) + 180 reflex ( de asemenea, restul faci din haine ). Iti raman cam 210 puncte. Unii baga 100 puncte ferire si 100 pe tintire, ceea ce nu inteleg. Eu le-as baga pe tintire, si e mult mai eficient.


Ca sa castigi contra unui build ca cel de mai sus, ai 2 posibilitati:

1. Trebuie sa bagi ceva ferire, incat adversarul sa nu te poata nimeri.
2. Sa bagi impuscare/vigoare

As prefera varianta 1. La varianta 2 trebuie sa scoti puncte pt a pune pe vigoare/impuscare, deci devii mai vulnerabil.



nu's adversari....:))))


cat despre buildurile cu reflex si ferire ,,nu am zis reflex mult,,,doar din mobilitate din haine pt aceia care neglijeaza impuscarea....

la fel si la rezistenta cu vigoarea



ai dreptate,,,daca iei 8/8 =240dmg ca ai rez/ref 200+ n-ai nev de ferire,dar nu a zis nimeni atata r&r,,doar putin dar asta depinde de adversar


si eu tot varianta 1...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Daca mai sunt ce miati recomanda?? eu vreau s-a fiu pe arma de foc si s-a dau dmg mare <3W:shoot:
 

DeletedUser

Guest
V. Caracter super-ofensiv (asta este cel pt a da 8/8,adica pt dmg)


cat despre eficienta buildurilor...nu comentez
 

DeletedUser21822

Guest
Am facut eu un build pt maceta lui nat la lv 65 si ar veni cam asa: full putere 130 puncte vigoare 120 pct tintire si 140 pct ferire cu urmatoarele iteme Cureaua lui Calamity Jane/Curea cu vultur de lux, haina de lux, cizme de calarie de lux,palarie de fetru de lux,esarfa de mexican,aparatori galbene pentru picioare. Ce spuneti este bun?
 

DeletedUser

Guest
valeu ... dar ai o gramada de vigoare :)) ti-ar mai trebui putina ferire dar daca vrei sa dai multe daune parerea mea este ca e bun :D acum depinde doar de tine ...
 

DeletedUser

Guest
valeu ... dar ai o gramada de vigoare :)) ti-ar mai trebui putina ferire dar daca vrei sa dai multe daune parerea mea este ca e bun :D acum depinde doar de tine ...

mine nu mi se pare ca are prea multa vigoare....

este destul de bun pt lvl ala
 

DeletedUser

Guest
Am facut eu un build pt maceta lui nat la lv 65 si ar veni cam asa: full putere 130 puncte vigoare 120 pct tintire si 140 pct ferire cu urmatoarele iteme Cureaua lui Calamity Jane/Curea cu vultur de lux, haina de lux, cizme de calarie de lux,palarie de fetru de lux,esarfa de mexican,aparatori galbene pentru picioare. Ce spuneti este bun?

am inteles ca vrei sa ataci. atunci muta pct de pe ferire pe aspect.
 

DeletedUser

Guest
mine nu mi se pare ca are prea multa vigoare....

este destul de bun pt lvl ala

daca este vorba de daune,buildul e ok,,dar nu il vad facand prea multe dueluri...s-ar putea ca este arma alba si are hp...depinde si de adversar,dar cred ca i-ar ajunge 100vigoare si restul pe ferire
 

DeletedUser21822

Guest
am 121 vigoare si as vrea sa vand spada lui hernandos ca sa`mi iau maceta lui nat ce spuneti sa iau maceta sau sa las hernandos?Cu hernandos da 185-220 daune in maini cu maceta o sa dau mai mult?
 

DeletedUser6065

Guest
Puncte de atribute utilizate: 118
Puncte de îndemânare utilizate: 352
Niste sugestii de build in alb?
 
Sus