Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser20606

Guest
am 76 de atribute pe putere. 108 vigoare cu tot cu putere, 89 tintire, 41 aspect 35 ferire fara bonus. de unde ar trb sa mai scot puncte pt a face un build pe tintire si ferire?
in total am 76 de pct de atribut si 233 pct de indemanare.

De preferat era sa fii full dexteritate...Uite cum as face eu. As scoate punctele de pe vigoare si aspect, si le-as pune pe ferire. Ai ferirea foarte mica...Aspectul il faci din haine. Ce level ai?
 

DeletedUser

Guest
am 76 de atribute pe putere. 108 vigoare cu tot cu putere, 89 tintire, 41 aspect 35 ferire fara bonus. de unde ar trb sa mai scot puncte pt a face un build pe tintire si ferire?
in total am 76 de pct de atribut si 233 pct de indemanare.


jumatate din atribute le bagi in putere si jumatate in mobilitate

cu tot cu itm :100vigoare 120tintire 230ferire+


am zis <230ferire+> pentru ca o sa iti vina mai multe indemanari pe ferire (am calculat "pe ansamblu"...nu stiu ce lvl ai ,cate atribute si cate indemanari ai deci nu pot calcula la perfectie)
 

DeletedUser15016

Guest
am lvl 69. am 76 de puncte de atribut si 233 de puncte de indemanare
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20606

Guest
jumatate din atribute le bagi in putere si jumatate in mobilitate

cu tot cu itm :100vigoare 120tintire 230ferire+


am zis <230ferire+> pentru ca o sa iti vina mai multe indemanari pe ferire (am calculat "pe ansamblu"...nu stiu ce lvl ai ,cate atribute si cate indemanari ai deci nu pot calcula la perfectie)

Si ce rezolva cu jumi-juma? Raman la varianta mea. Full putere.
 

DeletedUser15016

Guest
ar trebui sa i-au haine care dau mult aspect sau unele care sa-mi creasca punctele la toate indemanarile de duel?
 

DeletedUser

Guest
ce rezolva?pai e simplu


are nevoie si de reflex altfel nu face fata armelor de foc...

si are nevoie si de ferire mai mare...
 

DeletedUser

Guest
ce rezolva?pai e simplu


are nevoie si de reflex altfel nu face fata armelor de foc...

si are nevoie si de ferire mai mare...

1.esti invechit.....nu mai merge R/r....+ ca 100 reflex nu te ajuta cu nimic....
2.eu nu iti raspund dar cand citesc ce scrii si ce sfaturi dai...mi-e milta de cel care iti urmeaza sfatul:up:
 

DeletedUser

Guest
daca u nu probezi,nu vorbii,,am probat build full mobilitate,,e foarte bun vs armele de foc,,,am probat build full putere,,,e f bun vs armele albe(reflex rez sunt bune pt ca majoritatea cred ca vigoarea/impuscarea nu mai sunt asa folositoare si de aceea nu investesc acolo)


buildurile cu ferire mare aspect/tactica din itm sunt foarte bune pe aparare,,,dar si pe atac ...nu cred ca duelistii vor sa dea dmg +1000 si sa incaseze 500 cand pot da 200 si lua 0/8,....ceea ce este mult mai avantajos:

1.mai multe dueluri,pt ca hp-ul scade mai greu
2.decat sa dai in cnv si sa il lesin din 2 dueluri,mai bine dai de 5 ori pana il lesini si iei mult mai mult xp


asa ca daca mie imi merge ...le va merge si celor care folosesc acest build
 

DeletedUser21822

Guest
ce spunetii ar fi bun un build 50%vigoare si 50%ferire sa folosesc soldat sau duelist?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
da:Pgt am corectat


genul asta de build e bun pt dmg dar nush cate dueluri dai:P

nu te sfatuiesc sa il faci
 

DeletedUser21822

Guest
pai daca o sa am full putere si o sa ma fac soldat cred ca o sa am destula viata nui asa? iar tintirea v`a fi doar din itm:D
 

DeletedUser20606

Guest
daca u nu probezi,nu vorbii,,am probat build full mobilitate,,e foarte bun vs armele de foc,,,am probat build full putere,,,e f bun vs armele albe(reflex rez sunt bune pt ca majoritatea cred ca vigoarea/impuscarea nu mai sunt asa folositoare si de aceea nu investesc acolo)


buildurile cu ferire mare aspect/tactica din itm sunt foarte bune pe aparare,,,dar si pe atac ...nu cred ca duelistii vor sa dea dmg +1000 si sa incaseze 500 cand pot da 200 si lua 0/8,....ceea ce este mult mai avantajos:

1.mai multe dueluri,pt ca hp-ul scade mai greu
2.decat sa dai in cnv si sa il lesin din 2 dueluri,mai bine dai de 5 ori pana il lesini si iei mult mai mult xp


asa ca daca mie imi merge ...le va merge si celor care folosesc acest build


Build full mobilitate, bun de nimic. Daca ai castigat 3-4 dueluri cum mi-ai spus, nu inseamana ca build-ul da un randament bun.

Ok, ai reflex, ai si ferire. Dar te intreb: ce rost are sa feresti o lovitura care iti ia putin hp?



Un build cu full putere, 50% vigoare si 50% ferire nu mi se pare mare lucru. Mai ales ca la level mic nu faci mare lucru cu el. Pt ce pui 50% vigoare cand sansa de a tinti e foarte mica?
 

DeletedUser

Guest
Build full mobilitate, bun de nimic. Daca ai castigat 3-4 dueluri cum mi-ai spus, nu inseamana ca build-ul da un randament bun.

Ok, ai reflex, ai si ferire. Dar te intreb: ce rost are sa feresti o lovitura care iti ia putin hp?



Un build cu full putere, 50% vigoare si 50% ferire nu mi se pare mare lucru. Mai ales ca la level mic nu faci mare lucru cu el. Pt ce pui 50% vigoare cand sansa de a tinti e foarte mica?



ma nu am zis build numai cu reflex /rez sau numai cu ferire....am zis si una si alta,,,reflex si rez poti face din itm si din putere/mobilitate..dupa cum sti ,multi au neglijat impuscarea/vigoarea si un 100reflex/rez e foarte bun vs unu cu impuscare/vigoare < 150.......de ex eu cu 280ferire 200tintire 100aspect(cu tot cu haine) am luat bataie de la unu cu 100reflex 180tintire 180ferire(cu tot cu haine) pt ca am avut rundele aiurea si am dat 3/8 =100dmg si el 1/8 =250dmg...si e arma alba....si nu are cn st ce build dar uite.....eu avand doar 120impuscarea..mi-a facut-o
 

DeletedUser20606

Guest
ma nu am zis build numai cu reflex /rez sau numai cu ferire....am zis si una si alta,,,reflex si rez poti face din itm si din putere/mobilitate..dupa cum sti ,multi au neglijat impuscarea/vigoarea si un 100reflex/rez e foarte bun vs unu cu impuscare/vigoare < 150.......de ex eu cu 280ferire 200tintire 100aspect(cu tot cu haine) am luat bataie de la unu cu 100reflex 180tintire 180ferire(cu tot cu haine) pt ca am avut rundele aiurea si am dat 3/8 =100dmg si el 1/8 =250dmg...si e arma alba....si nu are cn st ce build dar uite.....eu avand doar 120impuscarea..mi-a facut-o

Vorba ta. Nu vorbi daca nu ai testat. Incep sa cred ca duelurile tale sunt imaginare. Adversarii chiar iti dezvaluie indemanarile, fie ele si cu bonus? Ma indoiesc...

Eu am testat pe colorado diferite build-uri,iar unul pe full mobilitate, acceptabil, e cel full ferire. Nu incerca sa ma contrazici daca nu ai testat si nu stii cat de eficiente sunt acele build-uri, pt ca induci in eroare incepatorii. In loc sa pui full mobilitate, pui full putere. La mobilitate ai reflex si ferire(nu are rost sa feresti o lovitura care oricum e mica), dar la putere ai rezistenta si viata. Degeaba esti pe r/r daca nu ai viata.

Aici vorbim de build-uri, nu de runde. Daca aveai impuscare mica era normal sa te bata.

Uite un build de r/r, pt level 120, foarte eficient:

Full putere ( cam 160 atribute cu tot cu bonus de haine ) + 20 puncte rezistenta (restul faci din haine) + 180 reflex ( de asemenea, restul faci din haine ). Iti raman cam 210 puncte. Unii baga 100 puncte ferire si 100 pe tintire, ceea ce nu inteleg. Eu le-as baga pe tintire, si e mult mai eficient.


Ca sa castigi contra unui build ca cel de mai sus, ai 2 posibilitati:

1. Trebuie sa bagi ceva ferire, incat adversarul sa nu te poata nimeri.
2. Sa bagi impuscare/vigoare

As prefera varianta 1. La varianta 2 trebuie sa scoti puncte pt a pune pe vigoare/impuscare, deci devii mai vulnerabil.
 
Sus