Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Buna eu am lvl 70 si stau asa:
fara bonus:
132 tintire
123 impuscare
81 ferire
full dex

cu bonus:
165 tintire
155 impuscare
85 ferire
41 aspect

mai am de scos 22 pct de indemanare.
Intrebarea e unde sa le pun?










cu tot cu itm sa ai asa:
90-100impuscare
150tintire
restul ferire

si haine iti pui pe atac cu aspect si pe aparare cu tactica
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser21978

Guest
124irl5.jpg

Ce ziceti?:boone:
 

DeletedUser

Guest
Buildul acesta e bun pe atac ,dar cand te ataca cineva ce faci???
Nu ai ferire ,aspectul nu te ajuta pe aparare cam putine sase de a castiga cand esti atacat.
 

DeletedUser

Guest

pune tot pe dexteritate,,,scoate indemanarile de pe impuscare si cele de pe viata si lasa impuscare din dexteritate +hainele de pe tine

aspect lasa-l doar din haine


tintire iti ajunge 170-200,,,,aspect 50(haine) restul ferire
 

DeletedUser21978

Guest
Fara bonusuri pe ferire am 3 puncte :]]
EDIT: Am luat de pe aspect pana a ramas 100 si am pus pe feririre,iar acum am 101 ferire,e bine?:S
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
aspect lasi 50,,,,,,,tintire lasi 170 restul ferire,,,si bagi dexteritate full
 

DeletedUser21822

Guest
pe arizona am duelist pe arma alba am lv 62 si am full putere 120 vigoare 122 ferire 113 tintire si 38 aspect sa scot pct din aspec si sa le pun pe ferire?
Si mai am o intrebare ce sa`mi pun esarfa maro sau esarfa mexicana spada lui hernandos sau maceta lui nat care da dmg mai bun?:D
 

DeletedUser

Guest
pe arizona am duelist pe arma alba am lv 62 si am full putere 120 vigoare 122 ferire 113 tintire si 38 aspect sa scot pct din aspec si sa le pun pe ferire?
Si mai am o intrebare ce sa`mi pun esarfa maro sau esarfa mexicana spada lui hernandos sau maceta lui nat care da dmg mai bun?:D
parerea mea este sa muti punctele de pe aspect pe ferire.daca vrei sa ai sanse mai mari sa nu fii nimerit pe atacul tau poarta esarfa maro.cat despre arma cu maceta ai sanse foarte mari sa dai lovituri al caror damage total/duel sa depaseasca damage-ul spadei tinand cont de valoarea punctelor tale de la vigoare(oricum parerea mea bazata pe propria-mi experienta e ca valoarea punctelor de la vigoare e suficienta din atributele de la putere pentru a castiga marea majoritate a duelurilor; punctele de indemanare ce le ai in plus acolo le poti folosi la tintire/ferire).
 

DeletedUser

Guest
lasa spada lui hernandos,,,,,,deabea pe la 200vig pui maceta...am fost arma alba si stiu cum e
 

DeletedUser20606

Guest
pe arizona am duelist pe arma alba am lv 62 si am full putere 120 vigoare 122 ferire 113 tintire si 38 aspect sa scot pct din aspec si sa le pun pe ferire?
Si mai am o intrebare ce sa`mi pun esarfa maro sau esarfa mexicana spada lui hernandos sau maceta lui nat care da dmg mai bun?:D

Te-as sfatui sa scoti punctele de pe aspect si sa le pui pe ferire. Si vigoarea e destul de mare dar na, acum fiecare dupa preferinte. La maceta lui Nat iti trebuie multa vigoare, pt a da "critice"( a nu se confunda cu cele de la fort ). Recomand Hernandos. Acum ramana la aprecierea ta daca folosesti esarfa mexicana sau esarfa neagra. Daca ai si alte haine cu aspect, atunci pui esarfa maro. Daca nu, pui esarfa mexicana.
 

DeletedUser21822

Guest
pai daca o sa scot toate pct din aspect o sa tin esarfa de mexican si o sa imi iau spada lui hernandos:D
 

DeletedUser

Guest
Un atac de genul : (cu bonus)

138 tintire
179 ferire
101 aspect
118 impuscare cu colt de aur

Cum vi se pare ce ar mai fii de adaugat , sau alte opinii?

Level 72
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Un atac de genul : (cu bonus)

138 tintire
179 ferire
101 aspect
118 impuscare cu colt de aur

Cum vi se pare ce ar mai fii de adaugat , sau alte opinii?

Level 72


70aspect 150tintire restul ferire,,,si pe impuscare nu bagi indemanari,,aia o iei din dexteritate+itm


si cu buildul asta dai multe dueluri si esti nimerit mai rar,,,,eu am cv de genul dar valori mult mai mari
 

DeletedUser15016

Guest
am 76 de atribute pe putere. 108 vigoare cu tot cu putere, 89 tintire, 41 aspect 35 ferire fara bonus. de unde ar trb sa mai scot puncte pt a face un build pe tintire si ferire?
in total am 76 de pct de atribut si 233 pct de indemanare.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus