Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser20606

Guest
Soldat axat pe arma alba, cam cum ar trebui repartizate punctele astfel incat sa pot ajunge si la meseria care ofera barele de fier necesare muncii de fierar?
Vreau sa ma impart si intre munci, dar si intre dueluri, dar sa pot aduna totodata si barele acelea de fier si ce mai trebuie meseriei fierar.

E cam greu ce vrei tu :) Daca erai pe arma de foc, full dexteritate, era alta treaba. Poti face munca cu full putere si ceva puncte pe vigoare.
 

DeletedUser

Guest
Prietene eu te contrazic ,aspectul conteaza foarte mult pe atac ...
Posibil, dar eu nu am fost niciodata fanul aspectului. Mi se pare o pierdere de puncte, deoarece daca 100 aspect il pui in altceva, tot aceeasi chestie e, dar e si pe aparae.....
Parerea mea...
 

DeletedUser20606

Guest
Atunci cand dai de unul pe aparare, cu ceva tactica, te asigur ca te ajuta aspectul.
 

DeletedUser5382

Guest
Salut!Sunt aventurier Lvl 63 am 22 rezistenta 37 ferire 25 reflex 59 tintire 79 impuscare 24 tactica si 23 aspect...toate fara bonus din iteme.Cum ar fi bine sa le am?Multumesc!
 

DeletedUser20606

Guest
Salut!Sunt aventurier Lvl 63 am 22 rezistenta 37 ferire 25 reflex 59 tintire 79 impuscare 24 tactica si 23 aspect...toate fara bonus din iteme.Cum ar fi bine sa le am?Multumesc!

Cam nasol. Pune atributele pe dexteritate, indemanarile le imparti intre ferire si tintire. ATAT! Ai un level destul de mic pt aspect/tactica sau rezistenta/reflex.
 

DeletedUser5382

Guest
Multumesc!De la ce lvl sa incep sa bag pe aspect/tactica si rezistenta/reflex.

App.Itemele tot pe ferire si tintire sau normal...adica palton negru, cizme maro, pantaloni de indian maro, fetru de lux, curea cu vultur de lux ?
 

DeletedUser

Guest
Multumesc!De la ce lvl sa incep sa bag pe aspect/tactica si rezistenta/reflex.

App.Itemele tot pe ferire si tintire sau normal...adica palton negru, cizme maro, pantaloni de indian maro, fetru de lux, curea cu vultur de lux ?


-full dexteritate
-tintire sa ai 110cu tot cu iteme
-impuscare iti ajunge din dexteritate+itm
-restul indemanarilor le bagi in ferire,,care o sa fie cea mai mare....
-itm-le o sa fie cele cu aspect/tactica

asta pt un build care sa fereasca cat mai bine si sa faca cat mai multe dueluri si cat mai mult xp.....dar nu o sa faci dmg adversarilor,,doar putin,att cat o sa ai nevoie sa-i bati

itm iti cauti aici:http://tw-db.info/?strana=schopnosti&skill=

sfat:Pe atac iei jaketa lux,pe aparare iei palton negru si palarie fetru lux ti si pt atac si pt aparare

*te asigur ca o sa iti mearga buildul
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser21822

Guest
eu am lv 45 pe lumea 5 si am indemanarile cu bonus asa: impuscare 95 tintire 105 ferire si 136 ferire +full dex si 31 tactica doar din bonus
 

DeletedUser

Guest
cam multa impuscare si cam putina ferire



baga itm cu aspect/tactica........full dexteritate,,,peste tintire mai bagi 20indemanari si restul bagi ferire
 

DeletedUser20606

Guest
La levelul lui are nevoie de ferire/tintire,nicidecum de tactica/aspect.
 

DeletedUser16520

Guest
Buna eu am lvl 70 si stau asa:
fara bonus:
132 tintire
123 impuscare
81 ferire
full dex

cu bonus:
165 tintire
155 impuscare
85 ferire
41 aspect

mai am de scos 22 pct de indemanare.
Intrebarea e unde sa le pun?
 
Sus