Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Nu stiu de ce mai sunt discutii pe tema asta =]]..e clar..tintire/ferire si un pic de Aspect/tactica in functie de ce vrei,atac/aparare.

incercati full dex
320 ferire +
220 tintire +
100 aspect

try it.:ras:

nu e prea bun,e probat de mine,dar intradevar,merge cat de cat.
 

DeletedUser

Guest
Daca eu tintesc in umarul drept... el isi fereste umaru drept si io am tintire mai mare decat ferirea lui.... il nimeresc?:huh:
 

DeletedUser

Guest
mi`ati putea spune un build cu care sa dau daune mari ?

impuscarea influenteaza marimea daunelor pt armele de foc

vigoarea ------------||-------------- pt armele albe .

daca vrei daune mai mari pe arma de foc , pune full dexteritate 1 impuscare si 2 ferire . nu am testat , nu stiu ce iese .
 

DeletedUser

Guest
mi`ati putea spune un build cu care sa dau daune mari ?

Daune mari, dai daca ai vigoare/impuscare. (functie de ce arma utilizezi).
Exista o singura problema: Trebuie sa si nimeresti adversarul.
Pentru asta, trebuie sa te risti la un "build" axat pe ofens ori defens unde o sa investesti puncte de atribut si indemanari.... asa ca: punctele de vigoare/impuscare pentru, "daunele mari" raman pe planul 2.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20606

Guest
Daune mari, dai daca ai vigoare/impuscare. (functie de ce arma utilizezi).
Exista o singura problema: Trebuie sa si nimeresti adversarul.
Pentru asta, trebuie sa te risti la un "build" axat pe ofens ori defens unde o sa investesti puncte de atribut si indemanari.... asa ca: punctele de vigoare/impuscare pentru, "daunele mari" raman pe planul 2.

Ai perfecta dreptate..
Mai ales ca acum sunt la moda build-urile "super-defensive".
Pe colorado am observat ceva. Putini investesc puncte in impuscare/vigoare, majoritatea folosind imbunatatiri. Dupa cum ai spus, e destul de riscant sa-ti faci un build foarte ofensiv. Pe atac faci ravagii, insa pe aparare poti avea probleme.

PS: cand revii?
 

DeletedUser21822

Guest
pt un build r/r e bine sa pun asa pct: atributul pe putere 1 rezistenta 2 reflex?
 

DeletedUser20606

Guest
te sfatuiesc sa nu ! am eu r/r pe florida , cam imi iau bataie frecvent , in special de la cei cu ferire

Daca iti iei tu bataie nu inseamna ca nu-i bun build-ul. La level mic nu-l recomand nici eu. Sa stii ca mai conteaza si cum pui tintele. Dupa cum a zis tavi, si-a luat 6/8 de la unul pe r/r, el avand ferire si tactica.
 

DeletedUser

Guest
Daca iti iei tu bataie nu inseamna ca nu-i bun build-ul. La level mic nu-l recomand nici eu. Sa stii ca mai conteaza si cum pui tintele. Dupa cum a zis tavi, si-a luat 6/8 de la unul pe r/r, el avand ferire si tactica.




la lvl mic recomand full ferire full mobilitate ca e brici dai dueluri in nestire.

la 120 daca ai cam 200vigoare 200rezistenta 200reflex 250tintire iti spun sigur ca nu iei bataie:))))preferabil arma alba pt acest build,,primesti vigoarea din haine


si pt arma de foc,,buildul impuscare tintire reflex e foarte bun...pe la 120 cam 250tintire 400reflex...credeti-ma ca veti avea nevoie de reflex foarte mare,,,chiar daca va intrebati..:ce facem cu atat reflex daca pe lumea noastra cea mai mare impuscare e 300.......din cate stiu,reflexul si rezistenta se influenteaza reciproc cu un anumit procent...deci veti avea nevoie de reflex mare pt a acoperii procentul rezistentei care se pierde si inca cv peste...ca sa fiti siguri...
 
Sus