Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser20606

Guest
la lvl mic recomand full ferire full mobilitate ca e brici dai dueluri in nestire.

la 120 daca ai cam 200vigoare 200rezistenta 200reflex 250tintire iti spun sigur ca nu iei bataie:))))preferabil arma alba pt acest build,,primesti vigoarea din haine


si pt arma de foc,,buildul impuscare tintire reflex e foarte bun...pe la 120 cam 250tintire 400reflex...credeti-ma ca veti avea nevoie de reflex foarte mare,,,chiar daca va intrebati..:ce facem cu atat reflex daca pe lumea noastra cea mai mare impuscare e 300.......din cate stiu,reflexul si rezistenta se influenteaza reciproc cu un anumit procent...deci veti avea nevoie de reflex mare pt a acoperii procentul rezistentei care se pierde si inca cv peste...ca sa fiti siguri...


Tragic...Inafara de build-uri defensive, altceva mai stiti?


Reflexul si rezistenta se influenteaza reciproc? De unde ai scos-o?



Eu n-as baga 400 reflex. Ar insemna sa neglijez total rezistenta. Sunt si duelisti pe arma alba, chiar daca mai putini decat cei pe arma de foc. Din ce am observat eu, vigoare/impuscare mare se foloseste doar pe lumile vechi. Pe lumile noi rar gasesti asa ceva.
 

DeletedUser

Guest
400 reflex?

Pai nene, la asa build, o "iei" de nu te regasesti... :)
Tu chiar ai impresia ca baga lumea atat de mult impuscare?
La ce zici/scrii tu "400 reflex, orice fortist decent "dotat" te sodomizeza la duel.
sa fim seriosi.......

On: La nivel mic, ferire, aspect, tactica.

P.S. Revin in maxim o luna.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Tragic...Inafara de build-uri defensive, altceva mai stiti?


Reflexul si rezistenta se influenteaza reciproc? De unde ai scos-o?



Eu n-as baga 400 reflex. Ar insemna sa neglijez total rezistenta. Sunt si duelisti pe arma alba, chiar daca mai putini decat cei pe arma de foc. Din ce am observat eu, vigoare/impuscare mare se foloseste doar pe lumile vechi. Pe lumile noi rar gasesti asa ceva.


in primul rand ala cu reflex e doar pt foc
depinde de lume


si da
,rez si ref se influenteaza,nu stiti nu vb,eu stiu ce zic..
 

DeletedUser

Guest
are dreptate xzyp, 1 reflex=0,5 rezistenta si 1 rezistenta=0,5 reflex
adica daca am 400 reflex, inseamna ca am si 200 rezistenta
 

DeletedUser

Guest
are dreptate xzyp, 1 reflex=0,5 rezistenta si 1 rezistenta=0,5 reflex
adica daca am 400 reflex, inseamna ca am si 200 rezistenta

Si 1 tactica=0,5 aspect parca :tumble: , ba esti neboon?! Cum sa zici asa ceva?... inainte de 1.33 sau 1.34 cand s'a schimbat era ~1/3 , acum e mai putin ( adica de la 1/4 in sus :)) )
 

DeletedUser22507

Guest
Buna Seara!!!

As vrea sa ma reapuc de TW si am citit pe forum acest topic ff interesant.Vreau sa ma apuc pe urmatoarea lume ce se va lansa si vreau sa imi fac un anumit plan de duelist:shoot:.
Daca ma apuc de la lvl 0...cum sa imi pun indemanarile? de la inceput pentru ca nu as vrea sa mai fac reskil...(clasa de caracter o voi alege duelist deoarece la cate forturi voi merge as vrea sa mai dau si cate o critica)


Va multumesc anticipat!!!
 

DeletedUser20606

Guest
As vrea sa ma reapuc de TW si am citit pe forum acest topic ff interesant.Vreau sa ma apuc pe urmatoarea lume ce se va lansa si vreau sa imi fac un anumit plan de duelist:shoot:.
Daca ma apuc de la lvl 0...cum sa imi pun indemanarile? de la inceput pentru ca nu as vrea sa mai fac reskil...(clasa de caracter o voi alege duelist deoarece la cate forturi voi merge as vrea sa mai dau si cate o critica)


Va multumesc anticipat!!!

De la inceput pe duel? Nu recomand...Pentru arma de foc, 1 dexteritate, 1 tintire, 2 ferire. Apoi le maresti, dupa preferinte.


in primul rand ala cu reflex e doar pt foc
depinde de lume


si da
,rez si ref se influenteaza,nu stiti nu vb,eu stiu ce zic..


Din cate am inteles, a fost o perioada in care acel procent a fost si de 50%,insa a mai scazut intre timp.
 

DeletedUser22507

Guest
Drakath9....ce imi recomanzi...cum sa trec mai repede nivelele?
 

DeletedUser

Guest
a drakath deci acum imi dai dreptate,,,stiu ca intr-un timp era 50%,,,acum e 25-40% dar e si asta conteaza
 

DeletedUser20606

Guest
cine ii primeste pe cei de lvl mic la fort? sa fim seriosi...
pina la lvl 50/60 nu prea ai ce cauta pe acolo...

La inceputul unei noi lumi majoritatea sunt primiti la fort, neexistand criterii de selectare. Eu m-am referit strict la acest fapt.
 

DeletedUser

Guest
La inceputul unei noi lumi majoritatea sunt primiti la fort, neexistand criterii de selectare. Eu m-am referit strict la acest fapt.

crezi?mergi tu cu un aventurier la forturi cu 300 hp:huh:

cum sa nu existe criterii de selectare? pile,cunostinte,relatii si HP

ca sa cresti repede,axeaza-te pe o indemanare pura pana pe la lvl 40-50,apoi faci ce vrei =]
 

DeletedUser

Guest
nush ma cum faceti voi dar eu de la lvl 1 incep sa distribui pe pct de duel....si la lvl 10 deja dau drumul la duel....fiecare cum stie...


bagati capcane pt a face lvl mai rpd..
 

DeletedUser20606

Guest
nush ma cum faceti voi dar eu de la lvl 1 incep sa distribui pe pct de duel....si la lvl 10 deja dau drumul la duel....fiecare cum stie...


bagati capcane pt a face lvl mai rpd..

Asta in timp ce altii cresc prin alte mijloace. Tu vei fi mic, dar cu level mare de duel, in timp ce ei vor fi mari, dar cu un level de duel mic. Atunci incepe macelul.
 

DeletedUser

Guest
Asta in timp ce altii cresc prin alte mijloace. Tu vei fi mic, dar cu level mare de duel, in timp ce ei vor fi mari, dar cu un level de duel mic. Atunci incepe macelul.

voi fi mic?eu te asigur ca unu pana creste el prin munca eu cresc mult mai rpd prin duel,mai ales de la lvl 20+ cand ai acces la iteme mai bune...
 

DeletedUser20606

Guest
voi fi mic?eu te asigur ca unu pana creste el prin munca eu cresc mult mai rpd prin duel,mai ales de la lvl 20+ cand ai acces la iteme mai bune...

Fiecare cu parerea sa. Nu m-am referit doar la munci. Faci muncile care ti le cer misiunile.
 
Sus